Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Závod BMW Group v mexickom San Luis Potosí bude výrobným sídlom nového BMW M2.

Druhá generácia tohto modelu sa bude pre svetový trh vyrábať výhradne v Mexiku. Závod v Potosí bude štvrtým celosvetovo vyrábajúcim modely M. Spustenie výroby nového modelu sa uskutoční v rámci 50. výročia osláv BMW M.

F87
·
BMW M Automobiles
·
Technológia
·
M2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~70,8 MB)

Druhá generácia tohto modelu sa bude pre svetový trh vyrábať výhradne v Mexiku. Závod v Potosí bude štvrtým celosvetovo vyrábajúcim modely M. Spustenie výroby nového modelu sa uskutoční v rámci 50. výročia osláv BMW M.

BMW Group prezradilo, že koncom roka 2022 spustí výrobu druhej generácie BMW M2 pre globálny trh výhradne vo svojom závode v San Luis Potosí.

Závod v San Luis Potosí vyrába BMW radu 3 od roku 2019 a nedávno k nemu pribudlo BMW radu 2 Coupé, čím sa stal strategickým závodom pre výrobnú sieť BMW Group. Závod si udržal trvalý rast a v roku 2021 zaznamenal nárast výroby takmer o 25 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Do roku 2022 závod prijme ďalších 800 zamestnancov a spustí druhú výrobnú zmenu.

V tejto súvislosti Harald Gottsche, prezident a generálny riaditeľ závodu BMW Group San Luis Potosí povedal: „Sme veľmi nadšení, že môžeme byť súčasťou osláv 50. výročia BMW M, keď náš mexický závod vyrobí vozidlá M pre celý svet. Výrobou druhej generácie BMW M2 exkluzívne pre svetový trh sa opäť preukázala vysoká kapacita ľudského talentu v San Luis Potosí a náš záväzok k rastu a rozvoju krajiny.“

 

BMW M2

BMW M posúva vynikajúci dynamický výkon modelov BMW ešte ďalej, s vyspelou konštrukciou, ktorá spája schopnosti pretekárskych automobilov s jednoduchosťou používania pri každodennej jazde. Kombinácia typickej technológie podvozku BMW M, vysokovýkonného hnacieho ústrojenstva založeného na technológii motoristického športu, na trati overenej dynamiky a špičkového dizajnu – to všetko uchvacuje fanúšikov na okruhoch a aj na cestách po celom svete.

BMW M2 je najkompaktnejším a najpredávanejším modelom divízie BMW M. Jeho druhá generácia bude pokračovať v tradícii svojich úspešných predchodcov a zároveň bude spĺňať vysoké nároky jeho najpuristickejších fanúšikov.

Spustenie výroby tohto vozidla prebieha v rámci osláv 50. výročia BMW M, čím si značka pripomína desaťročia úspechu. S príchodom BMW M2 sa závod San Luis Potosí pripája k vybranej skupine výrobných závodov BMW M, ktorá zahŕňa nemecké výrobné centrá.

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť