Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring.

Nová verzia BMW radu 3 s novým dizajnom, výrazne modernizovanou prémiovou atmosférou a s výraznými pokrokmi v oblasti digitalizácie, ovládania/obsluhy a výbavy sa chystá napísať ďalšiu kapitolu celosvetového úspechu tejto modelovej rodiny.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(4x, ~12,6 MB)
  
Photos(80x, ~385,66 MB)

Cielené úpravy dizajnu prednej a zadnej časti ešte výraznejšie zdôrazňujú športové schopnosti, ktorými sa modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring preslávili. Operačný systém BMW Operating System 8 vrátane zakriveného displeja BMW Curved Display prinášajú do interiéru extra moderné prvky a všetky varianty nového BMW radu 3 sú teraz štandardne vybavené osemstupňovou prevodovkou Steptronic s radiacimi páčkami na volante a novo navrhnutou pákou voliča.

 

Vďaka svojmu elegantnému športovému dizajnu a agilnému ovládaniu poskytuje BMW radu 3 od prvého dňa referenčný bod pre radosť z jazdy v prémiovom segmente strednej triedy. A predstavuje aj jadro značky BMW. Nová edícia športového sedanu, ktorý sa teší veľkému úspechu už viac ako 45 rokov, a model Touring – prvýkrát predstavený pred 35 rokmi – prídu na trh v júli 2022. Oba modely sa budú vyrábať v závode spoločnosti BMW Group v Mníchove, pričom nové BMW radu 3 Sedan sa bude vyrábať aj v závode spoločnosti BMW Group San Luis Potosí v Mexiku. Variant sedanu vyvinutý špeciálne pre čínsky trh sa bude vyrábať v závode Tiexi v Šen-jangu, ktorý prevádzkuje spoločný podnik BMW Brilliance Automotive (BBA).

 

Novým dizajn svetlometov a ľadviniek mriežky chladiča BMW.

Predný nárazník so svojimi jasne štruktúrovanými povrchmi, dynamickými líniami a veľkými otvormi na prívod vzduchu kladie ešte väčší dôraz na športový vzhľad nových modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring. Prepracované svetlomety a mriežka chladiča dodávajú vozidlu výraznú vizuálnu silu. Štandardné full LED svetlomety sú teraz oveľa štíhlejšie, s jasnými obrysmi a dennými svetlami usporiadanými do tvaru obráteného L, aby tak vytvorili harmonický a moderný vzhľad.

 

Adaptívne LED svetlomety sú dostupné ako voliteľná výbava a sú rozpoznateľné podľa modrých akcentov v ich vnútri. Modré svetelné efekty pod prednými svetlometmi dodávajú prednej časti aj v čase tmy výrazný a prvotriedny vzhľad. Rozsah funkcií adaptívnych LED svetlometov zahŕňa prisvecovanie do zákrut a neoslňujúce matrixové diaľkové svetlá, ako aj dynamické ovládanie dosahu svetlometov a variabilné rozloženie svetelného lúča.

 

Ľahko upravené kontúry a nové dvojité lišty dodávajú ľadvinkám mriežky chladiča BMW ešte mohutnejší vzhľad. Vstupné otvory vzduchu vysoko lesklej čiernej farby umiestnené pod ľadvinkami mriežky chladia brzdový systém a dodávajú celému vozidlu sofistikovaný nádych.

 

Nový zadný nárazník s čistým a moderným dizajnom plôch.

Vyšší podiel povrchov lakovaných vo farbe karosérie a čistý dizajn prepožičiavajú zadnému nárazníku nových modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring mimoriadne sofistikovaný vzhľad. Horizontálne línie, štíhle svetlá a rozšírené podbehy zadných kolies zvýrazňujú šírku a svalnatý postoj zadnej časti. Koncovky výfukového systému majú teraz v závislosti od verzie motora priemer 90 alebo 100 milimetrov.

 

Zameranie na dynamiku a modernosť votkané do vonkajšieho dizajnu sa odráža aj v prepracovanej modelovej ponuke. Nové BMW radu 3 má už v štandardnej výbave odvážne športový vzhľad – vizuálnu kvalitu ešte podčiarkuje teraz štandardne dodávaná vysoko lesklá obkladová lišta M High-gloss Shadowline. Okrem toho štandardná výbava všetkých modelov BMW radu 3 Sedan teraz zahŕňa aj 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin.

 

M Sport paket s novým dizajnom, premiéra pre balík M Sport Pro.

Dizajnovú dynamiku modelov BMW radu 3 môže ešte zvýrazniť balík M Sport. Prináša nové dizajnové prvky vrátane voštinového vzoru ľadvinky mriežky chladiča BMW, nového dizajnu predného a zadného nárazníka a tiež nových M diskov kolies z ľahkých zliatin 18-palcového priemeru s pneumatikami so zmiešanými rozmermi.

 

Modely BMW Performance od divízie BMW M GmbH vynikajú aj výrazným vzhľadom. Okrem ľadvinky mriežky chladiča BMW so sieťovým dizajnom, M diskov kolies z ľahkých zliatin s priemerom 18 palcov (alebo na želanie 19 palcov) a lichobežníkových koncoviek výfukového systému patria medzi ich exkluzívne dizajnové prvky aj vysoko lesklé čierne M kryty vonkajších spätných zrkadiel.

 

Novinkou v zozname možností je balík M Sport Pro. Tento balík, ktorý je k dispozícii ako rozšírenie balíka M Sport, ako aj pre modely BMW Performance od divízie BMW M GmbH, obsahuje rozšírenú M vysokolesklú lištu Shadowline, M svetlá Shadowline a brzdový systém M Sport s červenými strmeňmi. Dodatočné položky z ponuky doplnkov BMW M Performance Parts ponúkajú ďalšie možnosti, ako ešte výraznejšie podčiarknuť dynamický charakter nových modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring.

 

Paletu farieb exteriéru rozšírili v rámci balíka M Sport sivé metalické farby Skyscraper Grey a M Brooklyn Grey. Do ponuky pribudli aj špeciálne laky BMW Individual sivá Frozen Pure Grey a modrá metalíza Frozen Tanzanite Blue. Zákazníci si môžu vybrať aj z ponuky približne 150 dodatočných špeciálnych lakov z palety BMW Individual.

 

Novo navrhnutý kokpit so zakriveným displejom BMW Curved Display.

Interiér nových modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring prešiel komplexnou inováciou. Novú interpretáciu zamerania na vodiča typického pre značku stelesňuje štandardne dodávaný zakrivený displej BMW Curved Display. V tomto prípade sa 12,3-palcový informačný displej za volantom a stredový ovládací displej s uhlopriečkou 14,9 palca spájajú do jedného plne digitálneho celku s vysokým rozlíšením. Tento špičkový dizajn kokpitu sa zameriava predovšetkým na progresívnu digitalizáciu a umožňuje výrazne znížiť počet tlačidiel a ovládacích prvkov v prospech dotykového a hlasového ovládania.

 

Nový dizajn má aj voliaca páka osemstupňovej prevodovky Steptronic. Spolu s tlačidlom Štart/Stop, ovládačom iDrive, tlačidlami ovládania zážitku z jazdy, parkovacou brzdou a ďalšími funkciami vozidla sa nachádza na ovládacom paneli na stredovej konzole.

 

Trojzónová automatická klimatizácia a navigačný systém sú teraz súčasťou štandardnej výbavy.

Automatická klimatizácia s trojzónovým nastavovaním tvorí štandardnú výbavu nových modelov BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring. Funkcie klimatizácie sa ovládajú hlasovým príkazom alebo dotykom cez ovládací displej.

 

Medzi ďalšie nové prírastky do štandardnej výbavy patria automaticky sa stmievajúce spätné zrkadlo, balík s rozšíreným úložným priestorom a parkovacie senzory Park Distance Control (PDC) vpredu a vzadu. Všetky modely sa teraz dodávajú aj s BMW Live Cockpit Plus vrátane navigačného systému BMW Maps.

 

Široká škála pohonných systémov, osemstupňová prevodovka Steptronic teraz štandardom pre všetky modely.

Medzi ďalšie charakteristické črty modelovej rodiny BMW radu 3 patrí široká škála dostupných pohonných systémov. Vysoko účinné spaľovacie motory s technológiou BMW TwinPower Turbo a elektrifikácia v podobe plug-in hybridnej a 48 V mild hybridnej technológie vytvárajú výnimočne jemnú rovnováhu medzi radosťou z jazdy a úsporou paliva. Nové BMW radu 3 Sedan ponúka možnosť objednať si jednu z troch plug-in hybridných verzií, nové BMW radu 3 Touring ponúka štyri verzie. Okrem toho sú pre Sedan aj Touring v ponuke štyri benzínové a štyri naftové motory so štyrmi alebo šiestimi valcami. Tento rad zahŕňa benzínový štvorvalec s výfukovým potrubím integrovaným do hlavy valcov a s vylepšeným systémom turbodúchadla pre optimalizáciu nárastu výkonu.

 

Na vrchole ponuky motorov pre verzie Sedan a Touring sa nachádzajú dva modely BMW Performance od divízie BMW M GmbH s mimoriadne športovými vlastnosťami. To znamená, že BMW radu 3 pokrýva výkonový rozsah od 110 kW (150 k) do 275 kW (374 k) (kombinovaná spotreba paliva: 8,7 – 1,8 l/100 km v cykle WLTP, kombinované emisie CO2: 198 – 40 g/km v cykle WLTP; hodnoty v cykle NEDC: –). Mild hybridná technológia prináša šesťvalcovému radovému benzínovému motoru a štyrom naftovým agregátom mimoriadne rýchlu odozvu a zvýšenú účinnosť.

 

Všetky motory pre nové BMW radu 3 sú štandardne spojené s osemstupňovou prevodovkou Steptronic. Jeho športový charakter umocňujú aj štandardne dodávané radiace páčky na volante. Na želanie je k dispozícii osemstupňová prevodovka Steptronic Sport, ktorá vyniká obzvlášť ostrou dynamikou radenia, poskytuje funkciu Launch Control pre nanajvýš dynamické štarty optimalizované na okruhu a vďaka funkcii Sprint odomyká v strednom pásme otáčok ultra rýchly nárast výkonu.

 

BMW xDrive je štandardom pre vrcholné modely. Inteligentný systém pohonu všetkých kolies možno objednať aj ako voliteľnú možnosť pre dve benzínové verzie (BMW radu 3 Touring: jedna benzínová), dve naftové ako aj pre plug-in hybridné modely.

 

Široký výber asistenčných systémov vodiča.

K dispozícii je množstvo automatizovaných jazdných a parkovacích systémov, ktoré pozdvihnú komfort a bezpečnosť nového BMW radu 3 na ďalšiu novú úroveň. Štandardná výbava zahŕňa Predkolíznu výstrahu s automatickým brzdením, ktorá rozpozná prítomnosť cyklistov, ako aj vozidiel a chodcov, Systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia, Speed Limit Display s indikátorom zákazu predbiehania, Manual Speed Limit Assist a Lane Departure Warning s návratom do jazdného pruhu. Možnosti zahŕňajú varovanie pred zmenou jazdného pruhu, BMW Head-Up Display a Driving Assistant Professional*, ktorý zahŕňa Asistent riadenia a jazdného pruhu, vrátane podpory v úzkych jazdných pruhoch a Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop & Go či Automatický asistent pre obmedzenie rýchlosti a Detekciu semaforov.

 

Medzi funkcie, ktoré poskytuje voliteľný Parkovací asistent, patria Asistent cúvania a Parkovací asistent s lineárnym navádzaním. Ako voliteľné doplnky sú k dispozícii aj Parkovací asistent Plus* – s funkciami Park View, Panorama View a Remote 3D View – a BMW Drive Recorder.

 

 

 

Najmodernejšia generácia BMW iDrive s operačným systémom BMW 8.

Multisenzorický zážitok z vozidla BMW iDrive s najnovšou generáciou operačného systému BMW 8 predstaveného v novom BMW radu 3 ukazuje cestu do digitálnej budúcnosti s výkonnou konektivitou a so schopnosťami spracovania údajov a pripája k tomu intuitívnu interakciu medzi vodičom a vozidlom. Základom je zakrivený displej BMW Curved Display a rozšírené možnosti inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant.

 

Aplikácia My BMW funguje ako univerzálne digitálne rozhranie medzi vodičom a vozidlom ako aj na riadenie procesu nabíjania vysokonapäťovej batérie plug-in hybridných modelov. V nových modeloch BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring môžu zákazníci využívať osobnú eSIM navrhnutú na prácu s mobilnou technológiou 5G, BMW ID na individualizáciu používateľského zážitku a ďalej vylepšenú integráciu smartfónu s Apple CarPlay® a Android Auto™. Funkcia BMW ConnectedDrive Upgrades medzitým zaručuje, že nové BMW radu 3 bude vždy aktuálne a s najnovším softvérom. Obsah dostupných vylepšení siaha od nových služieb až po upravené funkcie vozidla.

 

* Pôvodne dostupné pre modely BMW M340i xDrive a BMW M340d xDrive

 

Prvky výbavy, technické údaje a údaje o spotrebe paliva/elektrickej energie a emisiách sa vzťahujú na ponuku na nemeckom trhu. Rozmery a namerané hodnoty sa vzťahujú na vozidlá so základnou konfiguráciou v Nemecku. Môžu sa líšiť v závislosti od veľkosti diskov kolies/pneumatík a vybranej voliteľnej výbavy.

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The BMW 3 Series Sedan: Combined fuel consumption: 9.5 – 8.7 l/100 km according to WLTP; combined CO2 emissions: 215 – 192 g/km according to WLTP; figures according to NEFZ: -)

The BMW 3 Series Touring: Combined fuel consumption: 1.9 – 1.4 l/100 km according to WLTP;  power consumption combined: 18.1 – 16.1 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 42 -31 g/km according to WLTP; figures according to NEFZ: -)

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť