Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

100 rokov závodu BMW v Mníchove: „Tento závod je našou kolískou. Aj našou budúcnosťou“

+++ Materský závod spoločnosti BMW Group oslavuje 100 rokov +++ Úspešná transformácia na iFACTORY +++ Obrovský dopyt po modeli BMW i4 +++ Nedeljković: „Podiel elektromobilov vyrobených v Mníchove dosiahne do roku 2023 podiel 50 percent.“ +++

Technológia
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
Dedičstvo
·
Výroba a recyklácia
·
Dedičstvo spoločnosti
·
Munich
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Spoločnosť BMW Group oslavuje 100. výročie od založenia svojho domovského závodu v Mníchove. Spoločnosť vyrába svoje produkty ako Bayerische Motoren Werke na mieste v okrese Milbertshofen už od roku 1922. Na podujatí pri príležitosti výročia generálny riaditeľ Oliver Zipse zdôraznil: „Náš domovský závod – priamo v srdci metropoly, ktorou Mníchov je – vzdoroval nástrahám času. Pretože vždy tu boli ľudia, ktorí udržiavali toto miesto v pohybe, vždy s tým správnym inštinktom pre potreby doby a predovšetkým s jasným pohľadom do budúcnosti.“ Primátor Dieter Reiter hovoril o „silnom záväzku voči Mníchovu ako centru obchodu“.

 

Všetko sa to začalo s leteckými motormi a motocyklami. Potom, od roku 1952, závod začal vyrábať automobily, ktoré sú dodnes známe po celom svete, vrátane ikonického modelu BMW Isetta, pretekárskych legiend ako BMW M3 a od roku 1975 najúspešnejšieho zo všetkých modelov automobilky BMW: BMW radu 3. „Naše korene sú v Mníchove. Tento závod je našou kolískou. Aj našou budúcnosťou,“ povedal Milan Nedeljković, člen predstavenstva pre výrobu v BMW AG: „Je to high-tech výrobný závod. Každý deň opustí tento závod okolo 900 vozidiel značky BMW najvyššej kvality. Päť rôznych modelov so všetkými typmi pohonu. To dokazuje vysokú flexibilitu, ale aj obrovskú šírku skúseností a zručností ľudí, ktorí tu pracujú. Sú hybnou silou všetkého, čo sa tu deje.“

 

V roku 100. výročia mníchovský závod pôsobivo demonštruje vedúcu úlohu, ktorú zohráva vo veku elektromobility. Napríklad plne elektrický model BMW i4 už tvorí štvrtinu objemu výroby – a jeho podiel stále rastie: „Dopyt našich zákazníkov po novom modeli BMW i4 je enormný – takže výrobu ešte viac zvyšujeme. Už budúci rok bude každé druhé vozidlo opúšťajúce mníchovský závod plne elektrické. Podľa súčasných plánov to znamená viac ako 100 000 kusov modelu BMW i4 zo srdca Mníchova pre zákazníkov na celom svete,“ oznámil Oliver Zipse a Milan Nedeljković dodal: „To znamená, že do roku 2023 už náš domáci závod dosiahne globálny cieľ spoločnosti BMW Group do roku 2030, a to zvýšiť náš podiel čisto elektrických vozidiel na 50 percent.

 

V spojení s Výskumným a inovačným centrom BMW Group (FIZ) slúžil mníchovský závod najmä ako interné centrum výnimočnosti, ktoré šíri poznatky o procesoch a technológiách, ako aj skúsenosti nazbierané zo 100 rokov výroby motorov a vozidiel do ostatných závodov po celom svete. Príklady tejto inovatívnej schopnosti zahŕňajú výrobu prvej série plne elektrického modelu MINI E, ikonického vozidla BMW Z8, ako aj špeciálnej elektrickej verzie modelu BMW 1602 určeného pre mníchovské letné olympijské hry v roku 1972. Nehovoriac o štúdii Project i, ktorý sa nakoniec pretvoril do revolučného modelu BMW i3. Ten taktiež vznikal v mníchovskom závode.

 

Silné postavenie mníchovského závodu ako vzoru výrobnej siete spoločnosti BMW Group, teraz aj v budúcnosti, dokazuje jeho transformácia na iFACTORY – strategický hlavný plán navrhnutý divíziou BMW Group Production s dôrazom na štíhlu, zelenú a digitálnu výrobu. Člen výrobnej rady Nedeljković: „BMW iFACTORY stelesňuje to, na čo sa s našou výrobou zameriavame smerom do budúcnosti a zároveň stanovuje nové štandardy. Implementujeme ich globálne, vo všetkých našich závodoch – tu v Mníchove, ako aj v našom novom závode v Debrecíne v Maďarsku.“

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť