Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group ponúka prvé nahliadnutie do nového vývojového centra v českom Sokolove

Prvé vývojové centrum BMW Group v strednej Európe. Predčasné sprevádzkovanie dvoch traťových úsekov umožnilo BMW Group spustiť prvé testovacie programy nových asistenčných systémov pre autonómnu jazdu. Exkluzívne testovacie jazdy s prototypmi na šesťkilometrovom okruhu diaľničného typu. Predpokladané spustenie plnej prevádzky v lete 2023.

Technológia
·
Automated Driving
·
Asistenčné systémy vodiča
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(32x, 154,53 MB)

Mníchov. Predčasné sprevádzkovanie dvojice testovacích plôch predstavuje dôležitý míľnik pri budovaní prvého vývojového centra BMW Group v strednej Európe. BMW Group predstavila prvé dva skúšobné úseky pre vývoj autonómnych vozidiel a asistenčných systémov svojho nového vývojového centra BMW Group Future Mobility Centre v Sokolove. Na novom skúšobnom polygóne bude BMW Group pokračovať vo vývoji svojich priekopníckych technológií z oblastí elektrifikácie, digitalizácie a automatizovaného riadenia. Vývojové centrum v Karlovarskom kraji je vzdialené asi dve a pol hodiny jazdy od hlavného vývojového pracoviska BMW Group, Výskumného a vývojového centra (FIZ) v Mníchove.

 

Spustením dvoch testovacích tratí a exkluzívnou možnosťou nahliadnuť do testovacej prevádzky BMW Group predstavila prvé výsledky svojej investície vo výške 300 miliónov eur, ktorú realizovala severne od Sokolova. Očakáva sa, že testovacie centrum bude plne funkčné od polovice roku 2023 a bude v ňom pracovať viac ako 100 zamestnancov. Nový technologický areál, navrhnutý tak, aby v ňom bolo možné vykonávať homologáciu vozidiel, disponuje plochou s rozlohou približne 90 000 m², na ktorej sú tri oddelené rozjazdové dráhy. Poskytuje teda ideálne podmienky na testovanie asistenčných systémov, dopravných situácií s priečnou prevádzkou, ale aj núdzových brzdných a vyhýbacích manévrov. Testovacie procedúry sa pripravujú a riadia z priľahlej riadiacej miestnosti s dočasnými pracoviskami.

 

„Vďaka predčasnému sprevádzkovaniu dvoch traťových úsekov na prípravu na oficiálne začatie testovania automobilov v Sokolove už teraz skúšame nové asistenčné systémy z hľadiska bezpečnosti a súčasne postupujeme vo vývoji ďalších testovacích scenárov. Od polovice roku 2023 bude nové testovacie centrum v Českej republike fungovať spolu s existujúcimi testovacími centrami BMW Group v Aschheime pri Mníchove, Miramase vo Francúzsku a Arjeplogu vo Švédsku,“ vysvetľuje Andreas Heb, projektový manažér BMW Group zodpovedný za testovacie centrum v Sokolove.

 

V bezprostrednej blízkosti oblasti centra Nových technológií sa v areáli nachádza šesťkilometrová „diaľnica“ navrhnutá na realizáciu scenárov autonómnej jazdy, ako sú diaľničné nájazdy a zjazdy. Skúšobný diaľničný okruh disponuje dvojicou jazdných pruhov a jedným odstavným pruhom, nechýba na ňom dopravné značenie či rovinka s dĺžkou viac ako jeden kilometer. „Prvé vývojové centrum BMW Group v strednej Európe vytvára nové príležitosti. Sokolov je miestom s ideálnymi podmienkami na rozšírenie našich testovacích miest. Vzájomne dôveryhodná spolupráca s majiteľom nehnuteľnosti, spoločnosťou Sokolovská uhoľná, a všetkými politickými predstaviteľmi potvrdzuje, že naša voľba novej lokality bola správna,“ hovorí Robert Thurner, vedúci oddelenia správy nehnuteľností BMW Group pre regióny Európa a Stredný východ a testovacie centrá.

 

Rozhovor s Andreasom Hebom, projektovým manažérom BMW Group Future Mobility Development Centre:

 

 

Rozhovor: Andreas Heb

Projektový manažér FUTURE MOBILITY DEVELOPMENT CENTRE

 

Kedy sa začalo uvažovať o projekte Vývojového centra?

Od polovice roku 2014 bola zvažovaná nová stratégia testovacích miest.

 

Koľko lokalít bolo pre projekt zvažovaných?

Zvažovali sme viac ako 80 možných variantov pozemkov v Nemecku a v susedných krajinách.

 

Prečo bol nakoniec vybraný Sokolov?

V Sokolove sme našli ideálne podmienky pre naše Vývojové centrum. Na jednu stranu je Sokolov iba 2,5 hodiny cesty od nášho vývojového ústredia v Mníchove a na stranu druhú tu máme plochu, ktorá bola predtým využívaná ako ťažobná, a teda ako udržateľná

prémiová značka nevyužívame cenné zelené plochy.

 

Kedy sa začalo so stavbou?

Stavebné práce sa začali v máji roku 2020.

 

Aké boli najväčšie výzvy v rámci projektu?

Začali sme stavať so začiatkom koronavírusu, a tak sme museli zvládnuť koniec plánovania projektu a rozbehnutie stavby pre všetkých partnerov za úplne nových okolností. Ale dokázali sme to!

 

Koľko ľudí na Vývojovom centre pracovalo doteraz a koľko ľudí tam bude pracovať v prevádzke?

V rôznych fázach projektu sme mali až 250 partnerov na plánovanie a na stavbe súčasne až 600 zamestnancov. Od júna 2023 očakávame, že na skúšobnej prevádzke bude pracovať viac ako 200 ľudí súčasne.

 

Aké národnosti budú ľudia, ktorí budú vo Vývojovom centre pracovať?

Sme medzinárodná spoločnosť a v tomto ohľade sa nezaväzujeme. Naši zamestnanci ale budú samozrejme hlavne z Karlovarského kraja.

 

Kedy začne plná prevádzka?

Zahájenie testovania aktuálne implementovaných rozsahov prebehne v júni roku 2023.

 

Čo presne sa bude vo Vývojovom centre testovať a vyvíjať?

Nové Vývojové centrum, ktoré vznikne v Sokolove, je pre nás veľmi dôležité pre rozšírenie testovacích kapacít pre ďalšie kroky k digitalizácii, elektromobilite a samozrejme vysoko automatizovanej jazde.

 

Koľko vozidiel na ňom bude maximálne jazdiť?

Očakávame, že od júna 2023 bude na polygóne jazdiť až 100 testovacích vozidiel denne.

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť