Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zraz MINITRA 2022: Hororová zábava v rodinnej atmosfére

MINI + Nitra = MINITRA. Počas posledného júlového víkendu sa v okolí Nitry konal ďalší ročník obľúbeného zrazu vozidiel MINI.

Dedičstvo
·
Dedičstvo MINI
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Nitra. Originálna kreativita organizátorov sa prejavila aj v tomto ročníku, keď bol hlavnou témou zrazu horor. Ten sa do mysteriózneho prostredia pohoria Tríbeč, opradeného legendami o miznúcich ľuďoch, nanajvýš hodil. Zvlášť, keď s organizačným tímom spolupracovalo aj počasie a počas kratšej nočnej piatkovej etapy sa nad vozovkou držala jemná hmla.

 

„Daždivé počasie sa v sobotu ukázalo ako najväčšia výzva pre všetky prihlásené posádky. Na zraz ich z celého Slovenska, od Bratislavy, cez Žilinu a Martin až po Rimavskú Sobotu, prišlo dovedna 42, pričom na sobotnú trať takzvanej dezorientačnej rely sa ich vydalo nakoniec 30. A neboli medzi nimi iba nové modely MINI. Prišlo aj päť klasických Mini, pričom najstarším účastníkom bolo vozidlo z roku 1969, ktoré skončilo v celkovom poradí na druhom mieste. A ďalšie z klasických Mini získalo cenu za najkrajšie vozidlo zrazu, ktoré určili samotní účastníci,“ uviedol Ondrej Eršek, organizátor podujatia MINITRA 2022.

 

Prvá spoločná jazdy v kolóne nasledovala do RIJA Bavaria v Nitre, kde sa nachádza novootvorený servis MINI. Samotná trať rely potom okrem navigačných úloh pripravila pre posádky aj nástrahy v podobe vedomostných či praktických úloh. Účastníci sa počas celého dňa snažili prežiť hororový príbeh, ktorý im organizátori pripravili a viazal sa na mystériom, ba priam až hororom opradené pohorie Tríbeč. Hodnotili sa nielen schopnosti a vedomosti, no body sa prideľovali aj za takú podstatnú vec ako zladenie oblečenia účastníkov a dotvorenie vozidiel podľa témy zrazu a hororového príbehu.

 

Zraz MINITRA 2022 sa opäť vyznačoval priateľskou a rodinnou atmosférou, pričom ruku k úspešnému dielu priložilo aj mnoho priateľov organizátorov – prípravou jedla, počítaním výsledkov, vymýšľaním úloh či tým, že úlohy zadávali posádkam priamo na trati.

 

Ako býva zvykom, tak na posledný júlový víkend 2023 sa priaznivci vozidiel MINI aj Mini môžu v okolí Nitry tešiť už teraz. Organizátori už teraz pripravujú nové príbehy a úlohy!  Viac o organizácií na: www.minitra.sk

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2021 činil zisk pred zdanením 16,1 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 111,2 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2021 po celom svete 118 909 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti pri rozhodovaní smerom k budúcnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť