Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vyhlásenie ceny Mladý inovatívny podnikateľ 2022 a Ceny BMW Slovenská republika za Inovácie a digitalizáciu

Za účasti zástupcov podnikateľskej sféry vyhlásili v utorok 27. septembra víťazov ceny Mladý inovatívny podnikateľ 2022. Partnerom podujatia a ocenenia v kategórii Inovácie a digitalizácia je spoločnosť BMW Slovenská republika.

Predaj a marketing
·
Technológia
·
Spoločnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 875,81 KB)
  
Photos(2x, 4,84 MB)

Bratislava. Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2022 organizuje na Slovensku šestnásty raz dobrovoľná nezisková organizácia Junior Chamber International – Slovakia. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od úrovne študentov slovenských stredných a vysokých škôl, ako aj chuť stále sa vzdelávať a pracovať na sebe v oblasti kariérneho rastu. Organizuje prednášky, semináre, diskusné kluby, manažérske hry, vedecké súťaže a to na stredných aj vysokých školách v SR, odborné semináre pre mladých podnikateľov, informuje ich o novej legislatíve či o možnostiach získavania obchodných partnerov na celom svete. Zároveň sa snaží svojimi aktivitami prispievať k tomu, aby počet nezamestnaných mladých ľudí na Slovensku klesal. Organizácia je od roku 2007 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácií pre mladých lídrov a mladých podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA a s európskym centrom v Berlíne a so zastúpením v 115 krajinách sveta s vyše 200 000 členmi. Jedným z prvých projektov organizovaný aj v iných krajinách  je projekt Mladý inovatívny podnikateľ, ktorý na Slovensku vzniká pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Spoločnosť BMW Slovenská republika bola tento rok partnerom ocenenia v kategórii Inovácie a digitalizácia.

 

Finálna pätica

Do finálového výberu sa so svojimi projektmi dostalo päť inovatívnych projektov mladých podnikateľov: Juraj Fehervari a jeho spoločnosť Be Lenka zameraná na výrobu a vývoj trvalo udržateľnej barefoot obuvi a ergonomických nosičov pre deti, Ing. Veronika Hudzíková so spoločnosťou INOVUJ, ktorá vyvinula digitálneho terapeuta FaceRehab pre ľudí s problémami pohyblivosti tváre vyžadujúcich rehabilitáciu a pravidelné sledovanie progresu pohyblivosti a taktiež softvérové riešenia na mieru, MUDr. Martin Pekarčík a S-Case, kde sa zameriavajú na automatizáciu zdravotníckych procesov a redukciu administratívnych činností medicínskeho personálu v zdravotníckych a sociálnych zariadeniach, rovnako tak aj Mgr. Eduard Popovič a jeho spoločnosť HRIIS, ktorá automatizuje procesy, ako sú napríklad rozčitávanie životopisov kandidátov, publikovanie pracovných ponúk na portáloch, zber reakcií kandidátov, v oblasti financií a kontrolingu kontrolujú splatnosti faktúr a plne automatizuje úhrady. Piatym finalistom je Mário Potoček, ktorý sa v rámci spoločnosti Paysy špecializuje na riešenie problému s efektívnym výberom členských príspevkov v športových kluboch.

 

Absolútnym víťazom spomedzi všetkých projektov sa stal Juraj Fehervari zo spoločnosti Be Lenka. Firma vznikla v roku 2017. V prvom roku podnikania bola predmetom jej činnosti výroba a predaj produktov na nosenie detí a ergonomických nosičov na detí. V roku 2018 firma pridala do svojho portfólia barefootovú obuv Be Lenka a rozšírila svoju činnosť aj na výskum a vývoj barefootovej obuvi. Firma tento rok predstavila novú barefootovú značku Barebarics, ktorá spája trvalú udržateľnosť, štýl a výhody barefoot obuvi a zaradila sa medzi najlepšie hodnotené barefootové značky na svete. Najbližšími cieľmi firmy je expanzia na americký trh, odkiaľ prichádza organický dopyt, budovanie predajnej siete v Českej republike pod značkou PLAN BE (aktuálne v Žiline a v Bratislave), uvedenie na trh Nuton novej značky, pod ktorou bude firma predávať outdoorovú barefootovú obuv. Aktuálne sa Be Lenka radí medzi top barefootových lídrov na svete a za minulý rok predala viac ako 100 000 produktov do viac ako 60 krajín sveta.

 

Cenu BMW Slovenská republika za Inovácie a digitalizáciu získal Bc. Mário Potoček zo spoločnosti Paysy. Firmu založil pred 5 rokmi, keď so spoločníkom Františkom Ferančíkom identifikovali problém v procese výberu členských príspevkov v športových kluboch. Postupne začali produkt vyvíjať a získavať prvých zákazníkov. S pribúdajúcimi zákazníkmi sa postupne rozširoval aj ich tím. Momentálne ho tvorí 13 ľudí a majú 2 kancelárie v Bratislave a v Dolnom Kubíne. Cieľom je, aby produkt Paysy využíval každý klub, prípadne organizácia, ktoré riešia problém s efektívnym výberom členských príspevkov. Ich zákazníkmi sú napríklad kluby ako Slovan Bratislava, AS Trenčín, MšK Žilina, Akadémia Mareka Hamšíka, Ján Volko a mnoho ďalších. Úspech firmy je v tom, že zákazníkom riešia problém s výberom financií a okrem toho poskytujú aj ďalšie užitočné funkcie, ktoré im zefektívnňujú prácu a šetria čas a peniaze. Digitalizujú a zefektívňujú  procesy, ktoré si vyžadovali čas človeka a eliminujú chybovosť.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť