Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nová generácia BMW hlasového asistenta bude používať technológiu Amazon Alexa

+++ Významné vylepšenia pre prirodzený dialóg medzi vodičom a vozidlom +++

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
·
Infozábava a koncepty riadenia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, 2,51 MB)

Mníchov. Nová generácia hlasového asistenta BMW bude využívať technológiu Alexa. Túto skutočnosť oznámili na výročnej konferencii Amazonu Devices and Services Stephan Durach, senior viceprezident pre konektivitu a technický vývoj BMW Group a Dave Limp, senior viceprezident pre zariadenia a služby Amazonu.

 

„Technológia Alexa umožní ešte prirodzenejší dialóg medzi vodičom a vozidlom, takže vodiči sa budú môcť viac sústrediť na riadenie. Digitálny zážitok sa tak dostane na úplne novú úroveň,“ povedal Stephan Durach.

 

Dave Limp k tomu dodal: „Táto spolupráca s BMW je skvelým príkladom toho, k čomu bola Alexa Custom Assistant navrhnutá: aby zrýchlila a uľahčila firmám vývoj vlastných inteligentných asistentov pre prakticky akékoľvek zariadenie bez toho, aby bolo nutné ich nákladne a zložito vytvárať od základu.“

 

Od uvedenia prvého hlasového asistenta BMW (BMW Intelligent Personal Assistant) v roku 2018 sa hlasová interakcia stáva čoraz dôležitejšou súčasťou ovládacieho systému BMW iDrive. Nový hlasový asistent BMW bude pracovať v spolupráci s Alexou a poskytne zákazníkom výhody inteligentného asistenta, ktorý je znalcom samotného automobilu a súvisiacich služieb, zatiaľ čo Alexa poskytuje známe skúsenosti, ktoré mnoho zákazníkov využíva už dnes. Ide napríklad o možnosť ovládať hudbu, vzdialene spravovať svoju smart domácnosť, pridávať položky do nákupného zoznamu alebo zisťovať počasie pre daný deň. Zákazníci si stále môžu vybrať, či budú používať hlasového asistenta BMW a Alexu samostatne, alebo či budú obaja asistenti pracovať vedľa seba.

 

Prvé vozidlá s novou generáciou hlasového asistenta BMW sa objavia v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

 

Ochrana dát je pre BMW Group najvyššou prioritou

BMW Group zaisťuje, aby údaje zákazníkov boli chránené a spracovávané v súlade s požiadavkami na ochranu osobných údajov prostredníctvom zavedených procesov na všetkých trhoch, kde spoločnosť pôsobí. Spoločnosti BMW Group a Amazon zdieľajú silný záväzok udržať si dôveru zákazníkov a chrániť ich súkromie, vrátane toho, že im poskytnú kontrolu nad ich údajmi.

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť