Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nový motocykel BMW S 1000 RR

Ešte dynamickejší model vďaka komplexným inováciám motora, zavesenia kolies, podvozku, aerodynamiky, dizajnu a asistenčných systémov.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~242,86 KB)
  
Photos(50x, ~455,47 MB)

(Text v českom jazyku)

 

„Díky výkonnějšímu motoru, vyspělému odpružení a podvozku, novým asistenčním systémům Brake Slide Assist a DTC Slide Control a dále vylepšené aerodynamice s křidélky a přepracované zádi se nám podařilo zvýšit výkonnost RR na novou úroveň,“ říká Wolfgang Wallner, vedoucí projektu S 1000 RR.

 

Nové BMW S 1000 RR – ještě dynamičtější díky komplexním inovacím motoru, odpružení, podvozku, aerodynamiky, designu a asistenčních systémů.
Supersportovní motocykl, poprvé představený v roce 2009, bude nyní k dispozici v novém provedení s přepracovaným motorem a podvozkem, vylepšenou aerodynamikou s winglety, novou zadní částí a novými asistenčními systémy.

 

Pokrokový čtyřválcový motor stanovuje nová měřítka z hlediska výkonu, točivého momentu a jízdních vlastností.
Nový model RR je vybaven řadovým čtyřválcovým motorem, který vychází z pohonné jednotky současného modelu S 1000 RR. Maximální výkon nyní činí 154 kW (210 k) při 13 750 1/min (neplatí pro americké stroje), což je o 2 kW (3 k) více než u předchozího modelu. Maximální točivý moment 113 Nm je generován při 11 000 1/min. Navzdory zvýšení maximálního výkonu je nyní využitelný rozsah otáček nového RR výrazně širší a plnější. Maximální otáčky motoru činí 14 600 1/min. Nový motor doplňuje zkrácený sekundární převod s pastorkem se 46 namísto dřívějších 45 zubů.

 

S cílem dosáhnout výrazně vyššího špičkového výkonu a lepšího průběhu točivého momentu v celém rozsahu otáček, který je pro supersportovní motocykly důležitou vlastností při jízdě na venkovských silnicích i pro použití na závodních tratích, byly přepracovány sací kanály. Vyznačují se tvarem převzatým z modelu M RR a jde o odlitky, na rozdíl od frézovaného výrobního postupu u M RR. Nový airbox s dvoustupňovou změnou délky sacích kanálů má kromě jiných změn kratší kanály určené pro vysoké otáčky.

 

Protiprokluzový systém DTC s novou funkcí Slide Control využívající snímač úhlu natočení řídítek.
Novinkou protiprokluzového systému DTC je funkce Slide Control, která umožňuje jezdci zvolit dva přednastavené úhly smyku pro systém kontroly trakce při akceleraci ze zatáček. Technicky je tato funkce umožněna díky snímači úhlu natočení řídítek. Až do příslušného úhlu náklonu umožňuje systém kontroly trakce při akceleraci ze zatáčky prokluz zadního kola, což umožňuje jeho smyk. Po dosažení nastavené hodnoty úhlu natočení řízení kontrola trakce zasáhne, sníží prokluz a stabilizuje motocykl.

 

Protiprokluzový systém dává, stejně jako tomu bylo dříve, k dispozici čtyři režimy: „Rain“, „Road“, „Dynamic“ a „Race“. Volitelně jsou k dispozici režimy „Race Pro“ umožňující jemné nastavení systému pomocí tlačítek +/-. Součástí režimů „Race Pro“ je poprvé také nastavitelná funkce Wheelie (jízda po zadním kole).

 

Pokročilý rám „Flex Frame“ a nově navržená geometrie podvozku a odpružení.

Srdcem podvozku nového RR je stále hliníkový rám, který je konstrukcí svařenou ze čtyř částí vyráběných tlakovým litím a integruje motor, jenž je stejně jako dříve nakloněn dopředu o 32 stupňů a je nosným prvkem celého stroje. S cílem vylepšit příčnou tuhost dostal hlavní rám nového RR několik otvorů v bočních oblastech. Zachována zůstala malá šířka rámu v oblasti kolen, která je přínosem pro pozici jezdce a jeho spojení se strojem.

 

Při vývoji podvozku nového RR byl kladen důraz také na další zvýšení jízdní přesnosti. Úhel hlavy řízení byl zmenšen o 0,5° a současně došlo k posunutí „brýlí“ tlumičů o 3 mm. Novou geometrii podvozku doprovází nejen ještě větší přesnost, ale také jasnější zpětna vazba od předního kola.

 

Systém ABS Pro s novými funkcemi nastavení brzdového asistenta a funkce ABS Pro „Slick“.

Nová funkce Brake Slide Assist je důležitou a velmi užitečnou inovací pro jezdce na závodních tratích. Stejně jako u nové funkce DTC Slide Control, i tento nový systém ke své činnosti využívá snímače úhlu natočení řídítek a umožňuje jezdci nastavit specifický úhel smyku pro tzv. brzdné drifty v nájezdech do zatáček.

 

Winglety, přepracovaná přední a zadní část a atraktivní barevné provedení pro ještě větší výkonnost a sportovní charakter.

Stejně jako u modelu M RR zajišťují nyní winglety u nového RR co nejlepší kontakt předního kola se silnicí, a to zejména při akceleraci. Vytvářejí aerodynamický přítlak, a tím i dodatečné zatížení kol. Výhody spočívají v tom, že se snižuje tendence motocyklu zvedat přední kolo, je možné později brzdit a zvyšuje se stabilita v zatáčkách.

 

V otázkách designu je největší změnou nového provedení RR přepracovaná přední části s křidélky, ale také nová, lehčí a sportovněji vypadající zadní část. Nové RR je k dispozici ve třech barevných provedeních: černý metalický lak Blackstorm, Style Passion s nemetalickým červeným lakem Racingred a „závodní“ nemetalický bílý lak Lightwhite/BMW M.

 

 

Nejdůležitější prvky nového BMW S 1000 RR:

 

 • Zvýšený výkon a točivý moment: 154 kW (210 k) při 13 750 1/min a 113 Nm při 11 000 1/min.

 

 • Kratší sekundárního převod pro větší trakci zadního kola.

 

 • Pokročilý rám „Flex Frame“ s větší pružností.

 

 • Geometrie podvozku s novými hodnotami úhlu hlavy řízení, přesazení, závleku a rozvoru kol.

 

 • M podvozková sada ve standardní výbavě s nastavitelným bodem kyvného ramene a zvýšenou zadní částí.

 

 • Protiprokluzový systém DTC s novou funkcí Slide Control pro drifty při akceleraci pomocí snímače úhlu natočení řídítek.

 

 • ABS Pro s novou funkcí Brake Slide Assist využívající snímač úhlu řízení pro brzdné drifty při nájezdu do zatáčky.

 

 • Nastavení ABS Pro „Slick“

 

 • Vylepšená aerodynamika s novou přední částí, winglety, vysokým větrným štítkem a oddělenými „brýlemi“ vidlice.

 

 • Odlehčená baterie M ve standardní výbavě.

 

 • Nabíjecí port USB v zadní části.

 

 • Přepracovaná zadní část a kratší držák registrační značky.

 

 • Upravený kabelový svazek pro odstranění držáku registrační značky.

 

 • Kryt spojky a alternátoru v černé barvě.

 

 • Snadnější montáž zadního kola díky upraveným nábojům, zkoseným brzdovým destičkám a modifikovanému krytu brzd.

 

 • Adaptér M GPS Mouse jako součást nabídky BMW Motorrad Originálního příslušenství.

 

 • Nový držák GoPro jako součást nabídky BMW Motorrad Originálního příslušenství.

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť