Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

50 rokov budúcnosti s Designworks: Dcérska spoločnosť BMW Group oslavuje výročie

+++ Jedinečný model v automobilovom priemysle: spolupráca s klientmi z rôznych odvetví umožňuje pohľad zvonku a prináša inovatívne dizajnové riešenia pre BMW Group +++ Dcérska spoločnosť BMW Group je dôležitým motorom inovácií a trvalej udržateľnosti +++ Advanced Design: Objavuje a skúma otázky o budúcnosti mobility +++

Udržateľnosť
·
Technológia
·
BMW i
·
BMW Group Design
·
Spoločnosť
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Designworks, inovačné štúdio spoločnosti BMW Group, oslavuje 50. výročie. Konzultačná agentúra pre dizajn a inovácie pomáhala pri vývoji dizajnu modelového radu BMW X, zohrala kľúčovú úlohu v dizajnovom koncepte pre značku BMW i electric a stojí za mnohými vizionárskymi vozidlami BMW Group, ako je GINA Light Visionary Model – link tu.

 

Štúdiá s pobočkami v Los Angeles, Mníchove a Šanghaji a s klientmi z rôznych odvetví poskytujú centrále spoločnosti dôležité impulzy o globálnych fenoménoch dôležitých pre dizajn. Spoločnosť Designworks založil v roku 1972 v garáži v Malibu v Kalifornii americký priemyselný dizajnér Chuck Pelly. Od roku 1995 je stopercentnou dcérskou spoločnosťou BMW Group. Tím Designworks tvorí 130 kreatívcov, ktorí, si hovoria Architekti budúcnosti.

 

Recept spoločnosti BMW Group na úspech: nezávislá zisková spoločnosť vytvára približne polovicu zo svojich takmer 300 projektov ročne pre BMW Group, zatiaľ čo druhú polovicu tvorí spolupráca s vybranými externými klientmi z oblastí, ako sú digitálne podnikanie či mobilita. Tento model dáva BMW Group pohľad zvonka, ktorý je v tomto odvetví jedinečný. Žiadna iná automobilka nemá porovnateľné dizajnové štúdio.

 

Dobrá pozícia do budúcnosti: Vynikajúca šanca na úspech

Najväčšou výzvou bude v najbližších rokoch transformácia spoločnosti BMW Group a celého automobilového priemyslu smerom k elektrifikácii, digitalizácii a trvalej udržateľnosti. Designworks je súčasťou transformácie a poháňa ju vpred výraznými, kreatívnymi a inovatívnymi nápadmi. Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design, vidí budúcnosť optimisticky: „Táto zmena ovplyvňuje celé odvetvie. Na nájdenie najlepších riešení budeme potrebovať všetku našu kreativitu a pokrokové myslenie. Nastavenie, ktoré máme s Designworks, nám dáva skvelú šancu uspieť.“

 

 

 

Od formovania dizajnu až po nový obchodný potenciál

Spoločnosť Designworks sa podieľa na mnohých interných úlohách pre BMW Group – od dizajnu tvarov a vývoja stratégie, až po identifikáciu nového obchodného potenciálu. Holger Hampf, riaditeľ Designworks, hovorí: „Pracujeme na riešeniach pre komplexné ekosystémy na priesečníku dizajnu, mobility a technológie. Našou úlohou je predstaviť neočakávaný prístup k riešeniam. Musíme pozitívne stimulovať BMW Group, rozvíjať nápady a v najlepšom prípade odpovedať na otázky, ktoré ešte ani neboli položené.“

 

Pracujúc pre širokú škálu odvetví, spoločnosť Designworks sa podieľala na dizajnových konceptoch sedačiek, lietadiel, podzemných dráh, bicyklov, lodí, športových potrieb, leteckých taxíkov (eVTOL), poľnohospodárskych a lesných strojov, hyperloopov a ďalších. Prenos znalostí a kreativity funguje aj opačným smerom: získaním poznatkov z rôznorodých projektov s materskou spoločnosťou môže Designworks otvárať svojim externým partnerom nové dizajnérske obzory. Pochopenie prémiovej mobility, diferenciácia značiek pod jedným korporátnym zastrešením a znalosť výziev v inovačnom procese vo veľkých spoločnostiach sú silnými argumentmi pre externých klientov, aby spolupracovali s dcérskou spoločnosťou BMW Group.

 

Antény pre kontakt so svetom

BMW Group vníma Designworks ako cenné spojenie s ľuďmi, ich želaniami a očakávaniami ďaleko za hranicami automobilového kontextu. BMW Group ako dôležitý inovátor zapája svoj kreatívny think tank do mnohých náročných projektov budúcnosti. Pre uistenie sa, že tímom nikdy nedôjdu inovatívne nápady, Designworks podporuje kultúru tvorivého trenia. Tým, že tímy akceptujú trenie ako súčasť tvorivého procesu, vedome pozývajú tvorivé napätie, ktoré treba preskúmať, spoznať a nakoniec vyriešiť. Tento proces prináša rafinovanejší kreatívny výstup ako proces s harmonickejším začiatkom. Dizajnéri sú presvedčení, že v zložitom svete vznikajú lepšie a zmysluplnejšie riešenia pre budúcnosť z protichodných názorov a z pozitívnych napätí v tvorivom procese.

 

Pokročilý dizajn: Odpovede na predtým nepoložené otázky

V pokročilom dizajne BMW Group je úlohou inovačnej dcérskej spoločnosti nastoliť a preskúmať otázky o budúcnosti mobility, ktoré zatiaľ neboli položené. Tímy majú pri tom vyvinúť inovatívne prístupy k témam a problémom, ktoré BMW Group zatiaľ aktívne nerieši. Zámerom je byť provokatívny – a myslieť na mobilitu mimo bežných pohľadov. Ako hovorí Adrian van Hooydonk: „Designworks to dokáže, pretože neustále sleduje pulz doby na troch miestach. Pokročilý dizajn nám dáva kreatívnu energiu, ktorú potrebujeme, aby sme boli skutočne konkurencieschopní.“

 

 

Designworks

Designworks je inovačné štúdio spoločnosti BMW Group a poskytuje globálne kreatívne poradenstvo na priesečníku dizajnu, technológie a inovácií. Architekti budúcnosti sa zameriavajú na mobilitu, dizajn produktov a digitálneho života, ako aj na poradenstvo v oblasti strategického dizajnu. Predtým nezávislé kreatívne štúdio prevzala spoločnosť BMW Group v roku 1995. Designworks pôsobí ako hnacia sila pre všetky značky materskej spoločnosti a ako hnacia sila inovácií pre veľké množstvo klientov zo širokého spektra odvetví, ako sú IT a spotrebná elektronika, letecká technika, medicínsky a environmentálny sektor a životný štýl a šport.

 

Štúdio v kalifornskom Malibu založil v roku 1972 Chuck Pelly a zamestnáva viac ako 130 ľudí. Holger Hampf je na čele poradenskej agentúry od roku 2017.

 

www.bmwgroupdesignworks.com

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť