Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW radu 7 má oficiálne svojho prvého majiteľa na Slovensku

+++ OficIálne prvý majiteľ si na Slovensku prevzal svoje nové vozidlo BMW radu 7 +++ Čaro dizajnu, techniky a jazdných vlastností +++ Ideálny rýchly a pohodlný spoločník na dlhé trasy +++

G70
·
Radu 7
·
740d
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Bratislava. Prostredníctvom trnavského predajcu automobilov značky BMW, spoločnosti Bavaria TT, si tento týždeň prevzal svoje nové vozidlo BMW 740d xDrive prvý majiteľ na Slovensku.

Najmodernejšia prémiová limuzína plná najnovších technologických výdobytkov poskytuje z mimoriadne úsporného naftového 6-valcového motora (kombinovaná spotreba podľa WLTP iba 6,3 l/100 km) výkon 220 kW (299 k) a v kombinácii s krútiacim momentom 650 Nm zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy. V spojení s palivovou nádržou s objemom 74 litrov to znamená dojazd do vzdialenosti viac ako 1 000 km. Okrem naftovej verzie sú na slovenskom trhu v ponuke aj dve plug-in hybridné verzie spájajúce benzínový motor s mimoriadne účinným elektrickým pohonom piatej generácie eDrive (BMW 750e xDrive a BMW M760e xDrive), ako aj čisto elektrický model BMW i7 xDrive 60.

 

Prirodzenú suverenitu, expresívny dizajnový jazyk a výnimočný komfort dopĺňa vo všetkých modeloch štandardne dodávaný pohon všetkých kolies. To vozidlu zaručuje vynikajúcu stabilitu, nezameniteľné jazdné vlastnosti a pre značky typickú radosť z jazdy. Prémiová limuzína spája unikátny avantgardný vzhľadu exteriéru, z ktorého vyžaruje silný a majestátny charakter. Priestrannému a luxusnému kokpitu dominuje elegantná digitálna estetika, ktorú dopĺňajú ultramoderné technológie podčiarknuté remeselnou dokonalosťou citlivo vyberaných a dôsledne spracovaných materiálov. Vďaka ergonomicky zdokonaleným funkciám a esteticky navrhnutému vnútornému priestoru sa každá jazda zmení na nezabudnuteľný a vysoko prémiový zážitok.

 

Rozhodovali pozitívne skúsenosti

Prvým oficiálnym majiteľom tohto technologicky vyspelého vozidla sa na Slovensku stal úspešný podnikateľ v oblasti poskytovania služieb v kamiónovej preprave  a predaja a prenájmu karavanov  Peter Hájik, ktorý už doteraz viac ako 6 rokov jazdil na BMW 750d xDrive.

„Vozidlo som si vyberal najmä preto, lebo som mal len tie najlepšie skúsenosti s predošlou verziou BMW radu 7. Presvedčilo ma najmä pohodlie, výkon, jednoduché ovládanie a dizajn. Po šiestich rokov bezporuchovej prevádzky môžem potvrdiť, že to bola najlepšia možná voľba pre pohodlnú, rýchlu, bezpečnú limuzínu na denné jazdenie s veľmi úspornou prevádzkou. Ako predajca prémiových obytných vozidiel Hymer a Concorde často jazdím do Nemecka a BMW radu 7 je na rýchle a dlhé trasy ako stvorené. Veľmi rád šoférujem a dokážem sa tešiť z jazdy, ale aj pohľadom na vozidlo zvonka či zvnútra. Spoľahlivosť a komfort sú pre mňa najdôležitejšie a verím, že nové BMW radu 7 bude o niečo lepšie. O spoľahlivosti a bezpečnosti vôbec nepochybujem. A keďže je to priestranná limuzína, tak sa už s manželkou a deťmi tešíme na najbližší spoločný výlet.

Od vozidla vyžadujem najmä spoľahlivosť, komfort a dynamiku. Zároveň chcem mať automobil s ekonomickou prevádzkou. Väčší vnútorný priestor nám poskytne viac pohodlia. Som nadšencom nových technológií, ale len do tej miery, aby mi uľahčili jazdu, no zároveň neodvádzali pohľad na cestu. Presne to BMW radu 7 ponúka a spĺňa, takže na vozidlo sa už teším,” povedal pri preberaní vozidla pán Peter Hájik.

 

„Teší ma, že naše vozidlá si svojou kvalitou, technickou vyspelosťou, pohodlím a spoľahlivosťou získavajú verných klientov aj na Slovensku. Taktiež som rád, že prvým majiteľom je človek, ktorý je fanúšikom značky a teraz zažije novú generáciu so svojím úplne novým BMW radu 7. Odovzdaním kľúča prvému oficiálnemu majiteľovi na Slovensku sa pomyselne uzatvára kruh, ktorý sa začal exkluzívnou svetovou premiérou nového BMW radu 7 v jedinečnej bratislavskej galérii Danubiana, kde sa vlajková loď automobilky BMW predstavila symbolicky na brehu Dunaja.

Novému majiteľovi prajem veľa šťastných kilometrov a množstvo príjemných zážitkov, ako aj radosti z jazdy,” poznamenal pri príležitosti odovzdávania nového BMW radu 7 jeho prvému majiteľovi na Slovensku Oliver Rademacher, generálny riaditeľ spoločnosti BMW Slovenská republika.

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť