Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group a Valeo nadviazali strategickú spoluprácu s cieľom spoločného vývoja ďalšej generácie automatických parkovacích systémov úrovne 4

BMW Group a Valeo posúvajú novo uzavretým partnerstvom svoju vzájomnú dlhoročnú spoluprácu na ďalšiu úroveň. Po oznámení rozsiahlej kooperácie v oblasti pokročilých asistenčných systémov, senzorov a softvéru pre parkovanie a manévrovanie, určených pre chystanú novú generáciu vozidiel BMW Neue Klasse (1), oznámili BMW Group a Valeo spoluprácu na spoločnom vývoji plne automatizovaných parkovacích systémov až do úrovne 4 (2 ).

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
·
Automated Driving
·
Asistenčné systémy vodiča
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

/text v českom jazyku/

 

Mnichov/Paříž. BMW Group a Valeo posouvají nově uzavřeným partnerstvím svoji vzájemnou dlouholetou spolupráci na další úroveň. Po oznámení rozsáhlé kooperace v oblasti pokročilých asistenčních systémů, senzorů a softwaru pro parkování a manévrování, určených pro chystanou novou generaci vozů BMW Neue Klasse1, oznámily BMW Group a Valeo spolupráci na společném vývoji plně automatizovaných parkovacích systémů až do úrovně 42.

V lednu obě společnosti podepsaly dohodu o strategické spolupráci zaměřenou na společný vývoj nové generace technologií, které uživatelům přinesou zcela nové zkušenosti při parkování na soukromých pozemcích a parkovištích. Všechny funkce, od automatizovaného asistenta manévrování až po automatické parkování s autonomií úrovně 4, budou využívat technologie a senzory integrované ve vozidle. Společně budou vyvíjeny také služby využívající infrastrukturu, které umožní plně automatizované parkování a nabíjení v odpovídajícím způsobem vybavených veřejných parkovacích zařízeních a areálech.

Software budoucích funkcí bude postaven na současných softwarových celcích, které byly poprvé uvedeny na trh v BMW iX v roce 2021. V další generaci bude tento systém rozšířen o výkonnější výpočetní platformu, hostující společně vyvinuté algoritmy.

„Tento společný vývoj je pro BMW Group důležitým milníkem v otázkách nové generace automatizovaného řízení a parkování. Díky škálovatelným možnostem automatizovaného parkování úrovně 4 potvrdíme a posílíme naši vedoucí pozici v této oblasti. K vytvoření skutečně úchvatných funkcí pro koncové uživatele je nutné ve všech aspektech digitálního hodnotového řetězce použití nejmodernějšího softwaru a hardwaru, stejně jako využívání ekosystému dat vozového parku. BMW Group je nadšena, že touto strategickou spoluprací dále rozšiřuje své dlouholeté partnerství se společností Valeo. Naším cílem je i nadále našim zákazníkům poskytovat prvotřídní služby v oblasti řízení a zkušeností z parkování,“ řekl Nicolai Martin, senior viceprezident pro zážitky z řízení u BMW Group.

„Jsme hrdí na dlouhodobou spolupráci mezi BMW Group a společností Valeo. Společný vývoj a zavedení automatických parkovacích funkcí umožní do budoucích sériových vozů BMW přivést úroveň automatizace 4 nevyžadující obsluhu řidičem,“ řekl Marc Vrecko, prezident obchodní skupiny Valeo pro komfortní a asistenční systémy. „Tato spolupráce na základě již existujících a na trh uvedených komponentů posune naše know-how a technologie, jako jsou pokročilé algoritmy počítačového vidění založené na umělé inteligenci, na novou úroveň. Současně nám umožní rozšířit naše portfolio o funkce úrovně 4 a cloudové služby. K této platformě se budou moci připojit i další automobilky, přičemž BMW opět nastaví standardy pro co nejintuitivnější a nejpříjemnější uživatelské prostředí, které jeho zákazníci právem očekávají.“

Co je systém automatizovaného parkování bez řidiče – Automated Valet Parking?
Automated Valet Parking (AVP) nabízí řidičům a cestujícím plně automatizované parkování bez nutnosti obsluhy. V určené zóně řidič vystoupí z vozu a automobil sám automatizovaně převezme úkony, jako je vyhledání parkovacího místa, nezbytné manévry pro zaparkování a vyjetí a případně i následné dojetí zpět do výdejní zóny, kde si jej řidič opět převezme. Pro efektivní využití doby parkování lze aplikovat i další služby, jako je třeba plně automatické nabíjení nebo umytí vozu. Tyto služby přinášejí zákazníkům více komfortu a bezpečnosti při používání jejich vozů.

Podle návrhu připravované normy ISO budou automatizovaná parkovací řešení rozdělena do dvou hlavních kategorií, a to na systémy typu 1 a typu 2. U systému typu 1 budou potřebné technologie (včetně všech senzorů, výpočetních jednotek a algoritmů) integrovány ve vozidle, zatímco u systémů typu 2 bude používaná technika (včetně senzorů a systému řízení automatického parkování) instalována v příslušné infrastruktuře, např. v parkovacím zařízení, vozidlo tedy bude řízeno infrastrukturou.

Partnerství se zaměřuje na oba dva typy AVP (typ 1 i typ 2). V nových generacích systémů pro automatizované parkování bude usilovat o co nejpokročilejší řešení až do úrovně 4, které bude odpovídat požadavkům trhu a zákazníků.

1 „Neue Klasse“: Nová generace modulární platformy pro vozy BMW.

2 Úroveň 4: Plně autonomní jízda/parkování bez nutnosti dohledu řidiče. 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť