Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW partnerom ocenenia EY Podnikateľ roka 2022 Slovenskej republiky

Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2022 prevzala prezidentka Slovenskej republiky. Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2022 Slovenskej republiky sa stal Juraj Fehervari zo spoločnosti Be Lenka s.r.o. V rámci tradičného partnerstva BMW so súťažou dostane trojica finalistov zapožičané vozidlo BMW.

Spoločnosť
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Bratislava 8. marec 2023 – Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2022 Slovenskej republiky sa stal Juraj Fehervari zo spoločnosti Be Lenka s.r.o.  Prestížne ocenenie si na slávnostnom ceremoniáli v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky prevzali aj Tomáš Nerád (EY Technologický podnikateľ roka 2022) zo spoločnosti DIPLOMAT DENTAL s.r.o.  a Lucia Huong Šimeková a Quoc Thang Tran (Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2022) za spoločnosť Food Project, s.r.o.

Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2022 prevzala prezidentka Slovenskej republiky.

„Je pre mňa nesmiernou cťou byť držiteľom ocenenia EY Podnikateľ roka 2022. Je to cenou za vytrvalosť a náročnú prácu celého tímu Be Lenka. Považujem to tiež za záväzok budovať celý segment zdravej barefootovej obuvi udržateľne a s ohľadom na prírodu aj v globálnom rozsahu. Verím, že náš príbeh inšpiruje mnohých podnikateľov k tomu, že naozaj nič nie je nemožné a podnikať sa dá férovo do celého sveta, pokojne aj zo Žiliny,“ hovorí Juraj Fehervari zo spoločnosti Be Lenka, s.r.o.

"V mene spoločnosti BMW Slovenská republika gratulujem tohtoročným víťazom a nominovaným. Ako oficiálnemu partnerovi ocenenia EY Podnikateľ roka 2022 sa veľmi tešíme, že sa opätovne môžeme zapojiť do podpory vynikajúcich slovenských podnikateľských príbehov a toho najlepšieho čo môže Slovensko v tejto oblasti ponúknuť. Značka BMW bola vždy naklonená inováciám a technologickým riešeniam, ktoré navyše vedia v konečnom dôsledku priniesť aj emóciu – v našom prípade radosť z jazdy. V neposlednom rade sa BMW snaží byť plne udržateľnou spoločnosťou tým, že sa zameriava na šetrenie zdrojov. Holistický prístup, ktorým sa riadi firemná stratégia BMW - prechádza od znižovania emisií CO2, rozširovanie vodíkových technológií až po recykláciu a obehové hospodárstvo aké reprezentuje koncept BMW i Vision Circular. Sme pevne presvedčení, že ocenenia EY Podnikateľ roka ponúka jednu z najlepších platforiem na zozbieranie inšpirácie a nadviazanie dialógu s veľmi osobitnou skupinou vodcov myšlienok a názorov. A nedá mi nedodať, v súvislosti s aktuálnou medzinárodnou situáciou, že naša medzinárodná spoločnosť s globálnymi prevádzkami je za pokojné spolužitie rôznych kultúr po celom svete – vždy a na všetkých miestach,“ hovorí Oliver Rademacher, riaditeľ BMW Slovenská republika.

„Poslaním tejto súťaže je nielen vzdať uznanie úspešným podnikateľom, ale aj predstaviť  verejnosti inšpiratívne podnikateľské príbehy. Činnosť a aktivity slovenských podnikateľov často presahujú hranice našej republiky a mali by sme byť na nich právom hrdí,“ hovorí Marián Bíž, vedúci partner EY v Slovenskej republike a dodáva „Víťazi, držitelia titulu EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, našu krajinu reprezentujú na svetovom finále v Monte Carle od roku 2007. Verím, že podnikateľský príbeh Juraja Fehervariho, jeho dôraz na udržateľnosť a čestnosť v podnikaní, osloví medzinárodnú porotu tak, ako oslovil nás.“

Z viac ako sto prijatých nominácií sa tento rok do súťaže kvalifikovalo dvadsaťštyri podnikateľských osobností. Pätnásťčlenná porota súťaže hodnotila uchádzačov podľa medzinárodných kritérií: podnikateľský duch, inovácie, čestnosť a poctivosť/osobný vplyv, finančné výsledky, strategická orientácia, celoštátny/globálny dosah. 

„Príbeh Juraja Fehervariho prináša inšpiratívne skĺbenie záľub, inovatívnosti a udržateľnosti.  Snúbenie lásky k deťom a k prírode zrodilo barefoot, topánky ohľaduplné k životnému prostrediu. Be Lenka upriamuje pozornosť na modernú mladú rodinu od nosičov k topánkam, ktoré dávajú nohám krídla. Juraj Fehervari vybudoval v krátkom čase silnú slovenskú značku, vyrábajúcu prémiové barefoot topánky a ergonomické nosiče pre deti. Pri výrobe využíva najmodernejšie technológie a kladie vysoký dôraz na výskum a vývoj. Jeho firma vsadila na zdravý životný štýl a to ju v dnešnej dobe predurčuje k úspechu. Spoločnosť sa stala pomyselným vzorom pre barefootovú konkurenciu vďaka svojej neustálej inovácii a silnému tímu ľudí, založenom na priateľstve a porozumení. Kvalitou, precíznosťou používaných materiálov i poctivou výrobou si podmanila zákazníkov vo viac ako 70 krajinách sveta,“  hovorí Branislav Cvik, predseda poroty a držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2021 a rozhodnutie poroty komentuje takto: „Myšlienka vyrábať kompostovateľné topánky má v budúcnosti obrovský potenciál v rovine ekologickej i podnikateľskej. Podnikanie, ktoré zároveň šetrí životné prostredie, môže byť inšpiráciou pre ďalších podnikateľov. Aj preto je Juraj Fehervari dobrou voľbou poroty.” 

„O nás bankároch sa hovorí, že ponúkame dáždnik, keď je slnečno. My toto tvrdenie vyvraciame a pomáhame klientom aj v čase, keď pomoc potrebujú, čo súčasná neistá doba určite je. Naše výsledky to jasne vravia a verím, že aj vy vnímate, že ako zodpovedný líder stojíme pri vás aj v ťažkých časoch. Cena EY Podnikateľ roka má byť inšpiráciou a tú dnes potrebujeme ešte viac ako v minulosti. Všetci nominovaní sú inšpiráciou, že nie je a nebude tak zle, ako si myslia či počúvajú niekoho stále hovoriť.“ uviedol Norbert Hovančák, člen predstavenstva zodpovedný za firemné bankovníctvo a finančné trhy v Slovenskej sporiteľni, ktorá je exkluzívnym partnerom súťaže.


Profil držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2022
Juraj Fehervari
Be Lenka s.r.o

Be Lenka je slovenská značka vyrábajúca prémiové barefoot topánky a ergonomické nosiče pre deti. Kvalitná ručná výroba, inovácie a udržateľnosť sú pevne zakorenené v jej DNA. Pri výrobe sa používajú prémiové, kompostovateľné, kožené, vegánske materiály a recykláty.
Be Lenka zažíva rapídny rast a radí sa medzi najlepšie hodnotené barefootové značky na svete. Za svoju existenciu firma odoslala tovar do viac ako 70 rôznych krajín. Medzi dominantné trhy patrí stredná Európa, DACH región, Severná Amerika, Fínsko, Nórsko, Švédsko, Španielsko a Francúzsko.

Finalistami súťaže EY Podnikateľ roka 2022 sa okrem víťaza stali:

  • Diplomat Dental s.r.o. - Tomáš Nerád
  • HSF System SK - Tomáš Kosa
  • Orgeco spol. s r.o. - Ernest Haris
  • PREFIS, a.s. - Viera Bieliková
  • ROPA Group s.r.o. – Patrik Andó

Titul EY Technologický podnikateľ roka 2022 získal Tomáš Nerád a spoločnosť DIPLOMAT DENTAL s.r.o.

Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2022, určený pre podnikateľov, ktorých firmy fungujú na trhu minimálne dva a nie viac ako päť rokov, si prevzali Lucia Huong Šimeková a Quoc Thang Tran za spoločnosť Food Project, s.r.o.

Partneri súťaže EY Podnikateľ roka 2022
Exkluzívnym partnerom súťaže je Slovenská sporiteľňa, generálnymi partnermi sú spoločnosti: Corwin a SAP Slovensko. Automobilovým partnerom súťaže je BMW. Mediálnymi partnermi sú denník Hospodárske noviny, týždenník TREND, mesačník Forbes, Rozhlas a televízia Slovenska a portál startitup.sk.

Zloženie poroty súťaže EY Podnikateľ roka 2022
Branislav Cvik, predseda poroty, Banskobystrický pivovar a.s., EY Podnikateľ roka 2021
Michal Meško, Martinus s.r.o., EY Podnikateľ roka 2020
Juraj Habovštiak, MTS, spol. s r.o., EY Podnikateľ roka 2019
Šimon Šicko, Pixel Federation, s.r.o., EY Podnikateľ roka 2018
Michal Weis, IBL Software Engineering, spol. s r.o., EY Podnikateľ roka 2017
Jozef Klein, Asseco Central Europe, a.s., EY Podnikateľ roka 2016
Patrick Hessel, c2i s.r.o, EY Podnikateľ roka 2015
Eva Stejskalová, MicroStep, EY Podnikateľ roka 2014
Vladimír Šrámek, DECODOM, EY Podnikateľ roka 2013
Ľuboš Fellner, BUBO Travel agency, EY Podnikateľ roka 2011
Tomáš Bel, EXIsport, EY Podnikateľ roka 2010
Michal Štencl, Sygic, EY Podnikateľ roka 2009
Peter Zálešák, NAY, EY Podnikateľ roka 2008
Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO
Norbert Hovančák, Slovenská sporiteľňa, a.s., exkluzívny partner súťaže


Profily finalistov a ocenených za jednotlivé kategórie 

Profil EY Technologický podnikateľ roka 2022
Diplomat Dental s.r.o. - Tomáš Nerád

Diplomat Dental je slovenský výrobca zubárskych súprav, ktoré distribuuje do celého sveta. Výroba a montáž súprav prebieha v Piešťanoch. Až 90 % komponentov súpravy sa vyrába priamo vo výrobnej časti podniku. Firma Diplomat Dental má okrem výrobnej časti podniku aj vlastné výskumné a vývojové oddelenie, ktoré zabezpečuje vývoj nových produktov na trh podľa najnovších trendov. Zubárske súpravy sa predávajú takmer do celého sveta, okrem európskych krajín sú to aj krajiny Blízkeho východu, taktiež Austrália, Nový Zéland a Mexiko.

Profil EY Začínajúci podnikateľ roka 2022
Food Project, s.r.o. - Thao Huong Šimeková a Quoc Thang Tran 

Sieť bistier s autentickou vietnamskou kuchyňou. PHOčkáreň je v prvom rade rodina a tvoria ju desiatky talentovaných kuchárov a šikovných ľudí, ktorí sa podieľajú na tvorbe autentickej vietnamskej kuchyne, a rozvíja spoluprácu medzi slovenskou a vietnamskou komunitou. Pri výbere surovín sú nekompromisní a vždy používajú kvalitné mäso, čerstvú, často lokálne pestovanú zeleninu, ako aj krevety od overených dodávateľov.


Profily finalistov EY Podnikateľ roka 2022

HSF System SK, s.r.o. - Tomáš Kosa

HSF System SK realizuje generálne dodávky stavieb, kompletné strešné a fasádne opláštenie moderných administratívnych, komerčných a priemyselných objektov vrátane ich rekonštrukcií. Zabezpečuje projekciu aj prípadné developerské aktivity. Dodáva oceľové konštrukcie, hliníkové výplne otvorov – okná, dvere, presklené fasády a svetlíky. Zároveň dodáva široký sortiment stavebného materiálu.

Orgeco spol. s r.o. - Ernest Haris
Orgeco patrí medzi najväčších výrobcov svetelných dekorov v Európe, pričom 98 % produkcie realizuje na zahraničných trhoch v Európe, Kanade a USA. Jej výrobky boli súčasťou slávnostnej vianočnej atmosféry významných európskych metropol, ako Paríž, Monako, Londýn, Viedeň, Madrid, Dublin, Praha, Marseille a Rím. Zároveň sa spoločnosť venuje profesionálnej kovovýrobe zo železa, nerezu a hliníka. 

PREFIS, a.s. - Viera Bieliková
Spoločnosť PREFIS sa zaoberá poskytovaním služieb v oblasti vývoja, konfigurácie, používateľskej a technickej podpory softvéru Wallstreet Suite®. Ako „Expert certified Partner“ celosvetovo pôsobiacej spoločnosti Wallstreet Systems sa podieľa na projektoch pre centrálne banky, ministerstvá financií, veľké korporácie a komerčné banky z európskych krajín a regiónu.

ROPA Group s.r.o. - Patrik Andó
ROPA Group zabezpečuje medzinárodný obchod v dvoch hlavných oblastiach. Prvú oblasť predstavuje špecializovaná distribúcia chemických komodít na aplikáciu znižovania priemyselných emisií v stacionárnych a mobilných zdrojoch znečistenia. Druhá oblasť je veľkovýkup a zber vytriedených komponentov elektroodpadu a farebných kovov v rámci druhotných surovín.

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť