Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Jubilejný 25. ročník v úlohe Oficiálneho vozidla MotoGP™: BMW M začína sezónu s novým vozidlom BMW M2 MotoGP™ Safety Car

Veľká cena Portugalska, ktorá sa koná od 24. do 26. marca na okruhu v Portimão, znamená začiatok výročnej sezóny pre divíziu BMW M. Už 25. sezónu poskytne oficiálne vozidlo pre seriál MotoGP™. Úzke partnerstvo so šampionátom MotoGP™ sa datuje od roku 1999. Na začiatku jubilejnej sezóny v Portugalsku bude debutovať nové bezpečnostné vozidlo BMW M. Nové vozidlo BMW M2 MotoGP™ Safety Car vychádza z nového modelu BMW M2*, ktorý mal svetovú premiéru v októbri.

G87
·
BMW M Automobiles
·
M2
·
Official Car of MotoGP
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. „V roku 2023 začíname 25. sezónu ako oficiálne vozidlo seriálu motocyklového šampionátu MotoGP. Takéto dlhodobé, úzke partnerstvo je v medzinárodných pretekoch výnimočné,“ povedal Franciscus van Meel, generálny riaditeľ BMW M GmbH. „Od roku 1999 sa do neho snažíme začleniť naše hodnoty, ako sú inovácie, technológie, emócie a vášeň. Naše nové vozidlo BMW M2 MotoGP Safety Car je len jedným z mnohých príkladov. Pokračujeme v našej tradícii poskytovania najnovších vysokovýkonných automobilov BMW M do služieb bezpečnosti MotoGP. Sme hrdí, že Fascination M sa stala dôležitou súčasťou seriálu MotoGP.“

 

Nový model BMW M2 presviedča tradičnými vlastnosťami vysokovýkonného športového vozidla – v koncentrovanej forme a s najmodernejšou technológiou. So svojimi kompaktnými rozmermi a s výkonom 338 kW (460 k) z radového 6-valcového motora TwinPower turbo predstavuje nový model BMW M2 dokonalý základ pre BMW M safety car. Vozidlo BMW M2 dostalo ďalšie prvky potrebné pre bezpečnostné vozidlá nevyhnutné pre jeho nasadenie na pretekárskych okruhoch MotoGP™. Medzi tieto prvky patria ochranný oblúk, sedadlá RECARO, 6-bodové pretekárske bezpečnostné pásy, hasiaci prístroj, strešný nosník pre safety car a tomu zodpovedajúce predné osvetlenie. Na vozidle pribudlo aj niekoľko doplnkov z ponuky M Performance ako napríklad výfukový systém, podvozok, karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel v tvare krídla, difúzor a zadné krídlo. Vozidlo BMW M2 MotoGP™ Safety Car získa štandardné farebné lakovanie pre bezpečnostné vozidlá BMW M. Okrem nového vozidla BMW M2 MotoGP™ Safety Car zahŕňa vozový park bezpečnostných vozidiel na rok 2023 aj mnoho ďalších bezpečnostných, zdravotných a služobných vozidiel z palety BMW M, pričom jej súčasť tvorí aj bezpečnostný motocykel BMW M 1000 RR.

 

Viac informácií o BMW M GmbH a aktivitách v rámci Oficiálne vozidlo MotoGP™ nájdete na: www.bmw-m.com

 

* Kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP: 9,8 – 9,6 l/100 km; kombinované emisie CO2 podľa WLTP: 222 – 218 g/km; údaje podľa NEFZ: –

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M2:

combined fuel consumption in accordance with WLTP: 9.8 – 9.6 l/100 km; combined CO2 emissions in accordance with WLTP: 222 – 218 g/km; details as per NEFZ: –

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť