Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Plne elektrický a vyrobený v Nemecku: MINI Countryman novej generácie

Nový model MINI Countryman spája zábavu z jazdy v elektrifikovanej motokáre s minimálnou ekologickou stopou a pokračuje v úspešnom príbehu najväčšieho modelu značky MINI. So začiatkom výroby v závode BMW Group v Lipsku v novembri 2023 bude prvým modelom značky MINI vyrobeným v Nemecku a môže tak niesť označenie Made in Germany.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Lipsko. Nový model MINI Countryman spája zábavu z jazdy v elektrifikovanej motokáre s minimálnou ekologickou stopou a pokračuje v úspešnom príbehu najväčšieho modelu značky MINI. So začiatkom výroby v závode BMW Group v Lipsku v novembri 2023 bude prvým modelom značky MINI vyrobeným v Nemecku a môže tak niesť označenie Made in Germany.

 

Ako štýlový všestranný a priestranný každodenný spoločník pokračuje model MINI Countryman v produktovej ofenzíve čisto elektrických modelov značky MINI.

 

S piatimi dverami a variabilným interiérom vedie najväčší model z novej rodiny vozidiel MINI značku do éry elektromobility bez lokálnych emisií. Výkonný dobrodruh s voliteľným pohonom všetkých kolies zaisťuje bezpečný a neskrotný pôžitok z jazdy aj mimo spevnených ciest.

 

Už prvá generácia modelu MINI Countryman predstavovala pre značku MINI okamžitý úspech a od roku 2010 rozšírila modelovú rodinu o kompaktné SUV s pohonom všetkých kolies, piatimi dverami a prvýkrát v modeli značky MINI s dĺžkou presahujúcou štyri metre. V prvej generácii sa dal batožinový priestor všestranného dobrodruha flexibilne zväčšiť vďaka posuvným a sklopným zadným sedadlám z 370 litrov až na 1 170 litrov.

 

Od roku 2017 rozšírila ponuku druhej generácie vozidla MINI Countryman verzia MINI Cooper SE Countryman ALL4. Išlo o prvý plug-in hybridný model MINI, ktorý používal na zadnej náprave dodatočný elektromotor s výkonom 65 kW (88 k).

 

Nová generácia najväčšieho modelu MINI je plne elektrická a jazdí bez lokálnych emisií. Verzia MINI Countryman E poskytuje výkon 140 kW (191 k), zatiaľ čo MINI Countryman SE ALL4 je prvým plne elektrickým vozidlom značky s pohonom všetkých kolies. Dve vysoko integrované pohonné jednotky na prednej a zadnej náprave spolu generujú výkon 230 kW (313 k) vrátane jeho dočasného zvýšenia. Kapacita batérie je 64,7 kWh. S odhadovaným dojazdom približne 450 kilometrov sa MINI Countryman cíti rovnako pohodlne v centrách miest, ako aj pri dlhších jazdách po vidieku.

 

S plne elektrickým modelom MINI Countryman automobilka MINI ďalej rozširuje podiel elektrifikovaných modelov. Každé piate vozidlo značky MINI už dnes využíva čisto elektrický pohon.

 

Priestranný dobrodruh so svojou dĺžkou zväčšenou o 13 centimetrov na 4 429 mm ponúka pasažierom ešte viac priestoru a pohodlia. Celková výška narástla o takmer šesť centimetrov na súčasných 1 613 mm, čo znamená ešte viac miesta na hlavu.

 

Nový model MINI Countryman spája elektromobilitu bez vypúšťania lokálnych emisií s čo možno najmenším dopadom na životné prostredie a to už aj vo fáze výroby. To zahŕňa upustenie od všetkých dekoratívnych prvkov v exteriéri a interiéri. Na výrobu diskov kolies z ľahkých zliatin sa používa až 70 percent sekundárneho hliníka. V kombinácii s využívaním zelenej elektriny pri výrobe to vytvára priestor na výrazné zníženie emisií CO2 v porovnaní s konvenčnými výrobnými procesmi.

 

Povrchy palubných dosiek, volantu, stropu vozidla a podlahy a koberčeky sú vyrobené z recyklovaného polyesteru získaného z PET fliaš a zvyškov kobercov. Táto vysokokvalitná, farebná a pohodlná alternatíva k tradičným materiálom znižuje emisie CO2 v hodnotovom reťazci až o 85 percent a zdôrazňuje zameranie na minimalizáciu ekologickej stopy budúcej generácie modelu MINI.

 

Dlhodobo udržateľná stratégia výroby a spotreby energie v ekologickom závode spoločnosti BMW Group v Lipsku zahŕňa štyri veterné turbíny s výškou 190 metrov umiestnené priamo v areáli závodu. To by mohlo generovať 21,9 GWh elektriny z veternej energie. Vlastné energetické úložisko závodu dokáže dočasne uskladniť až 700 vysokonapäťových batérií z modelov BMW i3.

 

BMW Group do roku 2024 rozšíri výrobnú kapacitu e-komponentov v závode o osem výrobných liniek a investuje viac ako 800 miliónov eur. Úplná dekarbonizácia výroby nahradením fosílnych palív vodíkom je už teraz stredobodom jedného z najmodernejších a trvalo najudržateľnejších automobilových výrobných závodov na svete.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The vehicle shown is a development vehicle that is not available for sale.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť