Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Globálni trendsetteri v oblasti kultúry predstavujú na Coachella 2023 nové BMW XM

+++BMW sa pýta kultúrnych lídrov, ako sú supermodelka Naomi Campbell, britský grime umelec Skepta, nemecký rapper Apache 207, módny návrhár z New Yorku Bloody Osiris, profesionálny skateboardista Ishod Wair..., akoby vyjadrili, kým naozaj sú spolu s novým BMW XM+++ Po piatykrát je BMW partnerom festivalu hudby a umenia Coachella Valley Music and Arts Festival v Kalifornii +++

G09
·
BMW M Automobiles
·
XM
·
Lifestylové udalosti
·
Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov. BMW sa po piatykrát vracia na podujatie Coachella kde oslavuje vo veľkom štýle uvedenie nového BMW XM Label Red (kombinovaná spotreba paliva: 1,7 – 1,6 litra/100 km, kombinovaná spotreba elektrickej energie: 34,5 – 33,0 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 39 – 35 g/km v cykle WLTP). Spoločnosť stavia na úspechu svojej nedávno spustenej kampane „Dare to be you“, v ktorej sa pýta kultúrnych lídrov, ako sú supermodelka Naomi Campbell, britský grime umelec Skepta, nemecký rapper Apache 207, módny návrhár z New Yorku Bloody Osiris a profesionálny skateboardista Ishod Wair, aby vyjadrili, kým naozaj sú spolu s novým BMW XM (kombinovaná spotreba paliva: 1,7 – 1,6 litra/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 34,5 – 33,0 kWh/100 km; emisie CO2 kombinovaná: 39 – 35 g/km v cykle WLTP).

 

BMW po úvodnom podujatí na Art Basel Miami Beach posúva kampaň do ďalšej fázy na podujatí Coachella. Medzinárodný mix nových talentov a známych mien poskytuje pre BMW XM nový kreatívny kontext. Interpreti ako Charli XCX, Earthgang a Uncle Waffles, ako aj nemecký rapper du jour Badmomzjay, držiteľka ceny Grammy Nija Charles a juhokórejský choreograf Leejung Lee zaznamenajú stretnutie s prvým elektrifikovaným vysokovýkonným modelom od BMW M GmbH vo vlastnom individuálnom štýle: Dare to be you (Odváž sa byť sám/a sebou). 

 

BMW v centre pozornosti, pretože pomáha formovať ducha doby

BMW má jasné poslanie: vytvoriť platformu, kde nám kultúrni priekopníci môžu definovať podstatu ich oblasti pôsobenia. Ako hovorí Stefan Ponikva, viceprezident Brand Communication, Brand Experience: „Naším cieľom v BMW je byť v centre kreatívneho diania. Chceme umožniť umelcom – hudobníkom, dizajnérom, hercom, tvorcom príbehov... – vyjadriť sa a komunikovať s BMW a prvým modelom BMW XM hneď od uvedenia na trh. Coachella je vynikajúca platforma, prostredníctvom ktorej môžete rozvíjať témy s talentovanými začínajúcimi umelcami, ako aj s etablovanými hviezdami.

 

Veľkolepé kulisy pre neuveriteľné obrázky

V Kalifornii sú opäť na programe fotografické a video stretnutia. A nie je to len prostredie festivalu Coachella, ktoré poskytuje inšpiratívne miesto pre jedinečné zábery. Medzi ďalšie lokality, ktoré ponúkajú spolutvorcom veľkolepé pozadie, patrí Invisible House - neviditeľný dom v národnom parku Joshua Tree. Budova bola navrhnutá tak, aby bola integrovaná do krajiny – až sa zdá, že splynula s okolitou púšťou. So svojou mimoriadnou polohou, minimalistickou architektúrou a zrkadlovými sklenenými plochami, ktoré úplne pokrývajú exteriér, je Invisible House fascinujúcim pohľadom, ktorý podnecuje kreativitu a je ideálnym miestom na emocionálne pútavú prezentáciu nového BMW XM.

 

Expresívny dizajn BMW XM - s odvážnymi líniami, mohutnými proporciami Sports Activity Vehicle a výrazným štýlom prednej časti, doplnený o osvetlenú mriežku chladiča BMW Iconic Glow – vyjadruje autoritatívny charakter automobilu a zaručuje plnú pozornosť okoloidúcich, a to aj v statickej polohe vozidla.  Systém pohonu M HYBRID, ktorý pozostáva z agregátu V8 a elektromotora s celkovým výkonom 480 kW/653 k, sa spája s technológiou podvozku špecifickou pre BMW M a pre optimálnu kombináciu dynamiky, obratnosti a precíznosti.

 

Nové BMW XM sa bude vyrábať v závode BMW Spartanburg v USA spolu so všetkými ostatnými vysokovýkonnými modelmi zo segmentu BMW X. Od augusta 2023 tam bude z výrobnej linky schádzať aj nové špičkové BMW XM Label Red. BMW XM Label Red so špeciálnou verziou nového plug-in-hybridného systému pohonu a s kombinovaným výkonom 550 kW/748 k bude najvýkonnejším sériovo vyrábaným vozidlom v histórii BMW M GmbH.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW XM Label Red:  Fuel consumption combined: 1.7 – 1.6 litres/100 km [166.2 – 176.6 mpg imp]; electric power consumption combined: 34.5 – 33.0 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 39 – 35 g/km in the WLTP cycle.

 

BMW XM : Fuel consumption combined: 1.7 – 1.6 litres/100 km [166.2 – 176.6 mpg imp]; electric power consumption combined: 34.5 – 33.0 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 39 – 35 g/km in the WLTP cycle. 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť