Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Rýdza esencia motoršportu: MINI John Cooper Works v limitovanej edícii 1to6 Edition

MINI John Cooper Works s výkonom 231 koní a koncentrovaným pretekárskym know-how symbolizuje maximálnu zábavu z jazdy s autentickým pocitom z motoršportu. Špeciálny model MINI John Cooper Works 1to6 Edition, ktorý je limitovaný na 999 kusov, je puristický výkonný automobil s manuálnou prevodovkou, určený pre bežné cesty.

MINI
·
John Cooper Works
·
John Cooper Works
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Športové vozidlá MINI John Cooper Works boli vždy najrýchlejšími modelmi značky a maximalizujú pre MINI typický pocit z jazdy ako v motokáre. Model MINI John Cooper Works 1to6 Edition (kombinovaná spotreba paliva: 6,9 – 6,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 157 – 151 g/km podľa metodiky WLTP), ktorý je celosvetovo limitovaný na 999 kusov, obzvlášť autentický spôsobom podčiarkuje výkonný športový charakter hnacieho ústrojenstva.

 

„Modely MINI John Cooper Works majú svoje korene v motoršporte. S MINI John Cooper Works 1to6 Edition oslavujeme slávnu pretekársku tradíciu značky MINI a maximalizujeme zážitok z jazdy, ktorý je pre značku typický,“ hovorí Stefanie Wurst, Head of MINI.

 

Manuálna šesťstupňová prevodovka robí z MINI John Cooper Works unikátny vysoko výkonný model. Spolu so štandardne dodávanými pedálmi z nerezovej ocele podčiarkuje priamo radená manuálna prevodovka dynamické reakcie motora a je symbolom vzrušujúceho pretekárskeho pocitu MINI John Cooper Works. Dôraz na tento neriedený a autentický zážitok z jazdy so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou dal modelu 1to6 Edition jeho názov.

 

Limitovaná edícia s puristickými dizajnovými detailmi

MINI John Cooper Works 1to6 Edition už zvonku signalizuje individuálny štýl a výnimočný výkon. Predná časť sa vyznačuje maskou chladiča s lesklo čiernym orámovaním v Piano Black a účinnými veľkými nasávacími otvormi zaisťujúcimi reguláciu teploty motora a bŕzd. V kombinácii s čiernou farbou karosérie Midnight Black dodávajú elegantné čierne detaily vozidla svojský vzhľad. Pre značku typické bočné ozdobné prvky sú taktiež vyvedené v lesklo čiernej farbe Piano Black.

 

Od prednej kapoty cez aerodynamický zadný spojler až po zadný nárazník – históriu motoršportu značky MINI podčiarkuje pre túto edíciu špecifický stredový pozdĺžny pruh. MINI John Cooper Works 1to6 Edition stelesňuje neskrotnú túžbu po slobode, či už na pretekárskej dráhe, alebo v každodennom živote. Logo edície v striebornej, bielej a červenej farbe umocňuje charakter limitovanej edície. Objavuje sa na C-stĺpikoch a súčasne aj na bočných ozdobných prvkov. Výnimočný vzhľad špeciálneho modelu dopĺňajú 18-palcové kolesá Circuit Spoke v čiernej farbe Jet Black.

 

Exkluzívny charakter interiéru navodzujú prahy dverí s logom špecifickým pre edíciu 1to6. Dekoratívne obloženie palubnej dosky pred spolujazdcom nesie 3D reliéf loga edície s prelínajúcimi sa typickými farbami. Čierny nápis „One of 999“ naľavo od volantu odkazuje na limitovaný počet kusov edície MINI John Cooper Works 1to6 Edition. Radiaca páka je vo farbách loga edície s červenou grafikou na pozadí a červeným koženým prešívaním.

 

Svetová premiéra na 24-hodinovke na Nürburgringu.

Dynamický vzhľad, sýty zvuk motora a štvorvalcový dvojlitrový motor twinpower turbo sú len niektoré z prvkov motoršportom inšpirovaných modelov MINI John Cooper Works. Svedčí o tom, že všetko je zamerané na športovú jazdu a maximálnu precíznosť ovládania. Športový podvozok tohto špeciálneho modelu bol testovaný na rôznych tratiach, samozrejme vrátane Severnej slučky okruhu Nürburgring. MINI John Cooper Works 1to6 Edition je tiež symbolom legendárneho pocitu z jazdy ako v motokáre a dokonalej ovládateľnosti. Svojimi pôsobivými jazdnými vlastnosťami nadväzuje na odkaz pretekárskej legendy Johna Coopera.

 

V tejto súvislosti sa svetová premiéra limitovanej edície uskutoční 20. mája 2023 pri príležitosti pretekov 24 hodín na Nürburgringu. Špeciálne pre tieto preteky upravený MINI John Cooper Works 1to6 Edítion bude v sobotu spoločne s MINI John Cooper Works tímu Bulldog Racing nadväzovať na tradičnú pretekársku históriu MINI.

 

Exkluzívny model MINI John Cooper Works 1to6 Edition bude v ponuke od septembra 2023 v Európe, USA, Kanade a Mexiku.

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI John Cooper Works 3-door (combined fuel consumption: 7.1 — 6.8 l/100 km; combined CO2 emissions: 162 — 156 g/km in accordance with WLTP)

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť