Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Concept Touring Coupé: Nadčasový symbol slobody na štyroch kolesách

Spoločnosť BMW Group pripravila pri príležitosti otvorenia podujatia Concorso d' Eleganza Villa d' Este 2023 svetovú premiéru novej štúdie BMW Concept Touring Coupé.

BMW Group Design
·
Spoločnosť
·
BMW Design
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov/Cernobbio. Spoločnosť BMW Group pripravila pri príležitosti otvorenia podujatia Concorso d' Eleganza Villa d' Este 2023 svetovú premiéru novej štúdie BMW Concept Touring Coupé. Uzavretý dvojmiestny automobil, ktorý vznikol iba ako jeden kus, pokračuje v tradícii legendárnych klasických modelov značky BMW ako nadčasový symbol slobody na štyroch kolesách a radosti zo spoločného cestovania.

Oddelenie BMW Design prepracovalo tradičný tvar karosérie elegantného športového vozidla, vďaka čomu štúdia využíva tvary shooting brake. Luxusné prostredie v interiéri vytvárajú precízne spracované kožené povrchy od talianskeho výrobcu Poltrona Frau. Priestor za sedadlami poskytuje dostatok miesta na uloženie batožiny pre spontánne výlety. Spolu s vozidlom sa predstaví aj samotná batožina vyrobená výhradne na mieru v brašnárskej dielni Schedoni v Modene.

 

Jedinečný model vzdáva hold nadčasovej fascinácii automobilom

Svetová premiéra štúdie BMW Concept Touring Coupé na podujatí Concorso d' Eleganza Villa d' Este 2023 zasadzuje vozidlo do historického kontextu. Obklopený klasickými kúskami z automobilovej histórie, ktoré už desaťročia prinášajú radosť svojim majiteľom aj obdivovateľom, sa toto jedinečné vozidlo predstaví v talianskom Cernobbiu ako pocta nadčasovej fascinácii automobilom. „Štúdia BMW Concept Touring Coupé oslavuje prapôvodnú radosť z jazdy,“ hovorí Domagoj Dukec, šéf oddelenia BMW Design. „Vysoko emotívne vozidlo, ako je toto, ukazuje, že vášeň pre všetko, čo súvisí s radosťou z jazdy, bola v priebehu vekov našou súčasťou a rovnaké to bude aj v budúcnosti.“

Ručne vyrobený jediný kus štúdie BMW Concept Touring Coupé spája koncepciu karosérie opradenú tradíciou s technológiou puristického moderného športového vozidla. Jeho proporcie a názov pripomínajú model BMW 328 Touring Coupé, ktorý už v roku 1940 vyhral vytrvalostné preteky Mille Miglia. Funkčnosť koncepcie shooting brake sa prikláňa k modelovým variantom vozidiel BMW radu 02 zo začiatku 70. rokov, ktoré sa vyznačovali označením Touring v ich názve, aby sa odlíšili od sedanov. Vyhotovenie označení na zadnej časti a vo vnútri jedinečnej štúdie sa inšpirovalo pôvodnými nápismi tohto historického predchodcu. Štúdiu BMW Concept Touring Coupé poháňa typický radový šesťvalcový motor značky BMW s výkonnostnými vlastnosťami a kultivovaným chodom, ktoré potvrdzujú jeho status symbolu čistej, nefalšovanej radosti z jazdy.

 

Dizajn exteriéru: Výrazné proporcie, exkluzívne detaily

Dizajnový vrchol štúdie BMW Concept Touring Coupé predstavujú tvary jeho zadnej časti. Vznikli z plynulých kontúr strechy, ktoré plynule splývajú so zadnými bočnými panelmi a zvýrazňujú atletické ramená automobilu, zatiaľ čo ploché zadné okno a jasne definované povrchy karosérie zdôrazňujú pevný postoj vozidla.

Pri pohľade zboku padne do oka zreteľne rozpoznateľné spracovanie proporcií shooting brake typické pre značku BMW. Dlhá kapota, aerodynamické obrysy strechy a mohutná zadná časť tvoria charakteristický dvojpriestorový dizajn, zatiaľ čo predĺžená grafika bočných okien s Hofmeisterovým oblúkom a rozšírenými blatníkmi zadných kolies podčiarkujú jeho športovú eleganciu.

Lak karosérie Sparkling Lario vznikol špeciálne pre štúdiu BMW Concept Touring Coupé. Vďaka vloženým vločkám modrého skla dosahujú jeho sivohnedé odtiene jedinečný dojem hĺbky. Efekt dotvárajú strieborno-bronzové doplnky a špeciálne navrhnuté ľadviny masky chladiča BMW s pozdĺžnymi lištami. Exkluzívne kolesá z ľahkej zliatiny s priemerom 20 palcov vpredu a 21 palcov na zadnej náprave poskytujú logické pokračovanie týchto farebných akcentov v 20-lúčovom radiálnom vzore. Elegantný športový charakter vozidla podčiarkujú premyslene zapracované a decentné zlaté povrchy.

 

Dizajn interiéru: remeselné spracovanie na najvyššej úrovni

Atmosféru interiéru štúdie BMW Concept Touring Coupé definuje obvyklá orientácia kokpitu značky BMW na vodiča s maximálnou pozornosťou na výber materiálov, farebné zladenie a spracovanie. Exkluzívne dvojfarebné vyhotovenie z talianskej kožiarskej z dielne Poltrona Frau horizontálne rozdeľuje interiér na dva odlišné farebné segmenty. Tmavohnedý tón v hornej časti napomáha sústredeniu pri jazde. Útulné pohodlie a teplo do interiéru prináša svetlohnedá sedlová farba v jeho spodnej časti.

Precízna perforácia, ako aj zapletené kožené remienky na lemoch sedadiel a ďalších prvkoch interiéru zvýrazňujú jeho remeselný charakter, ktorý spája tradičné remeselné spracovanie na najvyššej úrovni s modernými dizajnovými princípmi.

Mimoriadnou kvalitou spracovania a zmyslom pre detail sa vyznačuje aj batožina navrhnutá exkluzívne pre štúdiu BMW Concept Touring Coupé dlhodobo etablovanou brašnárskou dielňou Schedoni z talianskej Modeny. Súprava na mieru pozostáva z dvoch veľkých a jednej malej víkendovej tašky a z obalu na obleky, pričom všetky kúsky dokonale ladia s vozidlom.

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť