Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nový model BMW radu 5 prichádza s hernou platformou AirConsole

+++ Spoločnosti BMW Group a AirConsole prinášajú do vozidla jedinečný herný zážitok +++ Aplikácia AirConsole sa časom rozšíri do ďalších modelov +++ Model BMW i5 sa predstaví so špeciálnym vzhľadom inšpirovaným svetom hier +++

Technológia
·
BMW i
·
BMW i5
·
Radu 5
·
Infozábava a koncepty riadenia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Spoločnosť BMW Group spolupracovala s hernou platformou AirConsole, aby prvýkrát v novom modeli BMW radu 5 priniesla na cesty jedinečný druh hrania vo vozidle. Vodičovi a cestujúcim môžu vďaka tomu hrať takzvané jednoduché hry, alebo casual games. Z bezpečnostných dôvodov sa tejto zábave môžu venovať iba v čase, keď vozidlo stojí. Ide o spôsob trávenia času napríklad pri čakaní na nabitie akumulátorov automobilu. Okrem nového modelu BMW radu 5 sa aplikácia AirConsole postupne dostane aj do ďalších vozidiel značky BMW*. V rámci predstavenia nového modelu BMW radu 5 sa predstaví aj exkluzívna verzia BMW i5 s jedinečným vzhľadom inšpirovaným svetom hier, ktorý navrhla spoločnosť BMW Group Design. Tento vzhľad premieňa model BMW radu 5 Sedan na dokonalú hernú stanicu nielen po technickej, ale aj po vizuálnej stránke.

 

Jednoduché použitie so smartfónom ako ovládačom

Pre herný zážitok vo vozidle potrebujú hráči iba svoj smartfón, ktorý funguje ako ovládač a zakrivený displej BMW Curved Display. Po spustení aplikácie AirConsole vo vozidle sa spojenie medzi smartfónom a vozidlom vytvorí intuitívne naskenovaním QR kódu zobrazeného na zakrivenom displeji BMW Curved Display. Potom sa hráči môžu pustiť priamo do hry. Aplikácia AirConsole podporuje viacero hráčov súčasne. Hernej zábavy vo vozidle sa počas zastávok môžu zúčastniť aj zadní pasažieri. Vo všeobecnosti možno hrať samostatne, so všetkými pasažiermi vozidla spolu, alebo v súťažnom režime.

 

S aplikáciou AirConsole môžu hráči hrať takzvané jednoduché hry, alebo casual games. Sú to hry, ktoré sa dajú ľahko získať a hrať a intuitívne sa ovládajú. Výber, ktorý je k dispozícii v čase uvedenia nového modelu BMW radu 5 Sedan na trh, zahŕňa závodné, športové, kvízové a hudobné kvízové hry, ako aj simulačné, strategické, skákacie a logické hry. Približne 15 titulov, ktoré si môžete zahrať od začiatku, zahŕňa hry ako Go Kart Go, Golazo, Music Guess a Overcooked. Portfólio dostupných hier sa bude neustále rozširovať.

 

Model BMW i5 s jedinečným vzhľadom inšpirovaným svetom hier

Na oslavu spustenia hrania vo vozidle predstavuje spoločnosť BMW Group model BMW i5 zabalený do jedinečnej fólie inšpirovanej svetom hier. Dizajn automobilu symbolizuje ponorenie sa do herného zážitku až na úroveň jednotlivých pixelov. Veľké pixely jasne odkazujú na poctu dnes už ikonickej 8-bitovej ére počítačových hier. Farebná schéma čerpá inšpiráciu z rôznych hier dostupných na platforme AirConsole. Prvky ovládačov videohier sa obopínajú okolo karosérie modelu BMW i5, a tak nadväzujú na jedinečné riešenie pre hranie vo vozidle s pomocou platformy AirConsole, kde sa smartfón stáva ovládačom a poskytuje hráčom všetky herné možnosti na dosah ruky.

 

*Z výroby: všetky vozidlá BMW radu 7, BMW iX, BMW i4 vyrobené po 07/23; BMW X5, BMW X6, BMW X7, BMW XM, BMW X5 M, BMW X6 M vyrobené po 08/23. Ponuka sa postupne rozšíri aj do ďalších vozidiel značky BMW zo segmentov luxusnej a strednej triedy.

Aktualizácia operačného systému BMW Operating System 8.5 prostredníctvom aktualizácie softvéru na diaľku Remote Software Upgrade bude v budúcnosti dostupná pre vozidlá: BMW radu 7 vyrobené po 07/22; BMW iX vyrobené po 03/23; BMW X5, BMW X6, BMW X7, BMW XM, BMW X5 M, BMW X6 M vyrobené po 04/23.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť