Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavuje M 1000 XR prototype

Cestovný motocykel s mimoriadnymi športovými vlastnosťami v danom segmente.

Séria M
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

(text v českom jazyku)

 

Mnichov. „S prototypem M 1000 XR představujeme první ukázku třetího modelu M BMW Motorrad v roce našeho výročí. Model M 1000 XR, zkráceně M XR, jsme vyvinuli na základě současných modelů S 1000 XR, S 1000 RR a M 1000 RR jako sportovní motocykl schopný cest na dlouhé vzdálenosti a disponující supersportovní jízdní dynamikou na silnici i závodním okruhu,“ Dominik Blass, vedoucí projektu.

BMW M 1000 XR: Cestovně sportovní motocykl splňující nejvyšší nároky na dálkové cesty, jízdy po venkovských silnicích i na závodním okruhu.

Písmeno M je po celém světě synonymem závodních úspěchů i fascinace vysokovýkonnými modely BMW a je určeno zákazníkům s obzvláště vysokými nároky na výkon, exkluzivitu a individualitu. BMW Motorrad již v roce 2019 přeneslo v automobilovém světě úspěšnou M strategii do motocyklů v podobě nabídky speciální M výbavy a dílů M Performance Parts. V následujících letech byly představeny první dva samostatné M modely od BMW Motorrad: M RR a M R.

Prototyp M 1000 XR je v roce „100 let BMW Motorrad“ a téměř po století účasti ve světě závodů předobrazem chystaného supersportovního motocyklu, který se stejnou suverenitou zvládá jízdu po venkovských silnicích, na dlouhé vzdálenosti i na závodním okruhu. To vše s dynamikou, kterou tento segment ještě nezažil. 

Řadový čtyřválec s technologií BMW ShiftCam a nízká hmotnost poskytují nejvyšší výkon v segmentu.

Základem prototypu je čtyřválcový motor ze supersportovního motocyklu BMW S 1000 RR s technologií BMW ShiftCam měnící časování a zdvih ventilů. Díky výkonu motoru přes 147 kW (200 k), hmotnosti podle DIN pouhých 223 kg s plnou nádrží, technice podvozku, aerodynamice a řídicí elektronice navržené pro výkonné silniční použití, jízdu na dlouhé vzdálenosti i pro rychlá kola na závodním okruhu otevírá nový crossover M XR dynamické jízdní schopnosti, které byly dříve vyhrazeny čistokrevným superbikům. Dalšího snížení hmotnosti a ještě větší jízdní dynamiky lze dosáhnout s paketem M Competition, který bude k dispozici jako volitelná výbava. Maximální rychlost prototypu M XR se pohybuje kolem 280 km/h.

M winglety: větší aerodynamický přítlak znamená více stability, menší tendence ke zvedání předního kola a možnost dřívější akcelerace.

Kromě techniky pohonu a odpružení byla další položkou v náročném vývojovém programu M XR aerodynamika. Nové M XR dostalo winglety, jejichž cílem je zajistit vynikající jízdní stabilitu i ve vysokých rychlostech navzdory zvýšenému výkonu motoru. Zajišťují především co možná nejlepší kontakt kol s povrchem vozovky, a to zejména při akceleraci a ve vysokých rychlostech. Dodatečné zatížení předního kola působí proti tendenci jeho zvedání při akceleraci, systém kontroly trakce musí méně zasahovat, více hnací síly se transformuje do čistého zrychlení a jezdec dosáhne rychlejšího času na kolo. Specifická poloha sedla umístěného více vpředu zajišťuje lepší ovládání motocyklu, zejména v režimu Supersport.

M brzdy s radiální ruční brzdovou pumpou pro mimořádný brzdný výkon na závodním okruhu i při sportovní jízdě.

Stejně jako M RR a M R je i nové M XR vybaveno M brzdami, které byly vyvinuty přímo na základě zkušeností se závodními brzdami na továrních strojích BMW Motorrad v mistrovství světa superbiků. M brzdové třmeny mají modrý eloxovaný povrch a nesou známé logo M.

BMW Motorrad zveřejní další informace o novém BMW M 1000 XR v druhé polovině roku 2023.

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť