Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Fotogaléria - Leto sa začalo s MINI: Priaznivci značky MINI sa stretli na výročnom 30.Slovenskom zraze MINI

Prvý júnový týždeň sa pri Banskej Bystrici uskutočnil 30.Slovenský zraz MINI - najobľúbenejší zraz majiteľov a fanúšikov automobilov MINI. Vítaní boli všetci členovia aj nečlenovia MINI klubu a nadšenci klasických Mini i nových modelov MINI.

Príslušenstvo
·
Dedičstvo
·
Lifestyle
·
Dedičstvo MINI
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Prvý júnový týždeň sa pri Banskej Bystrici uskutočnil 30.Slovenský zraz MINI  - najobľúbenejší zraz majiteľov a fanúšikov automobilov MINI. Vítaní boli všetci členovia aj nečlenovia MINI klubu Slovensko a nadšenci klasických Mini i nových modelov MINI.

 

Špania dolina, známa svojimi zalesnenými oblasťami a baníckou históriou, privítala v termíne 2.6. – 4.6. 2023 už 30. Slovenský zraz MINI s vyše 75 vozidlami MINI – aktuálnymi a classic modelmi. Stretnutie, ktorého hlavným miestom bola Špania dolina a okolie, prinieslo účastníkom príjemný víkend a spoznávanie lokálnych zaujímavostí.

 

Slovenský klub MINI

Štefan Bollo a Viliam Gážik založili Slovenský klub MINI v roku 1991 v Stupave. Štefan si užíval svoje Mini na cestách po Slovensku a robil osvetu. Dnes má klub vyše 80 členov a predsedom klubu sa stal Richard Bollo, syn Štefana Bolla, ktorý zdieľa s otcom svoje nadšenie pre klasické modely ikonických automobilov Mini.

V roku 2012 Richard s manželkou zoficiálnili klub a zaregistrovali ho ako občianske združenie. V Richardovej zbierke nájdeme historické Innocenti Mini kombi z roku 1967 aj Mini z roku 2000, ktoré je vraj výborné na rodinné dovolenky. Dnes má Richard popri práci v klube pod palcom aj renovácie a bežné opravy klasických Miníkov. V klube vládne rodinná atmosféra a tá vyniká aj na každoročných zrazoch, konajúcich sa počas celého roka s hlavným zrazom začiatkom leta.

 

Rozhovor 

Zašli sme na kávu a rozhovor do garáže Slovenského klubu MINI k Bollovcom do Stupavy. Sú srdcom i dušou minikári a pred diktafón si sadli rovno dvaja: otec Štefan Bollo a syn Richard Bollo (predseda klubu). Dozvedeli sme sa veľa zaujímavého zo sveta komunity fanúšikov britskej značky na Slovensku – klasických i nových modelov.

Celý rozhovor nájdete na linku:

https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/detail/T0363180SK/ve%C4%BEk%C3%A1-rodinn%C3%A1-mini-v%C3%A1%C5%A1e%C5%88-interview

 

https://mini-klub.sk/cms/

 

Foto: Samuel Zaťko https://www.instagram.com/samkoza/

 

Kontakt pre médiá

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť