Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Okolie Bratislavy hostilo úspešný prvý zraz majiteľov modelov BMW Z3

Cez víkend ovládli okolie Bratislavy výnimočné modely BMW Z3. Konal sa ich prvý oficiálny zraz s medzinárodnou účasťou

Dedičstvo
·
BMW Heritage
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Foto: Martin Farkas Photography 

 

Bratislava. Model BMW Z3 sa dostal do povedomia predovšetkým ako služobné vozidlo Jamesa Bonda, ktorý na ňom jazdil vo filme Zlaté oko. Pre svoje netypické tvary a nadčasový dizajn, ktorý vytvoril Džodži Nagašima (sám jeden model Z3 vlastní), má mnoho fanúšikov aj dnes. Pritom pôvodný projekt vznikal ako dizajnové cvičenie pre mladých študentov, ktorých viedol Džodži Nagašima, až sa časom vedeniu automobilky zapáčil tak, že ho poslali do sériovej výroby. Nadviazal tak na dlhú tradíciu vzrušujúcich roadsterov značky BMW s dlhou kapotou a sedadlami takmer pri zadných kolesách.

 

Medzi priaznivcov modelu BMW Z3 patrí aj Norbert Bozóky, ktorý sa rozhodol usporiadať stretnutie majiteľov a milovníkov tohto výnimočného vozidla. Zámer sa mu podarilo zrealizovať v sobotu 24. júna 2023. Vozidlá a ich majitelia sa stretli najprv pri kaštieli v Bernolákove, odkiaľ vyrazili na vyhliadkovú jazdu cez Pezinskú Babu, kde ich čakal spoločný obed. Následne kolóna smerovala cez Bratislavu a most SNP s ikonickou reštauráciou UFO až do Čunova, kde členovia zrazu navštívili galériu Danubiana a prezreli si zážitkovú výstavu BMW Private Collection Summer Festival 2023.

 

Ako na každom poriadnom zraze, aj v tomto prípade organizátori vyhlásili najkrajšie zúčastnené vozidlá. Víťazmi prvého ročníka sa stali Roadster BMW Z3M v unikátnej zlatej farbe, červené Coupé 2.8i a BMW Z3 Roadster v zaujímavej zelenej kombinácii z Českej republiky.

 

Podujatia sa zúčastnilo celkovo 35 vozidiel BMW Z3 a medzinárodnú účasť podčiarkli aj tri exempláre z Českej republiky. Na zraz sa dostavili aj špeciality ako model BMW Z3M s výkonom 236 kW (321 k), alebo tri málo vídané vozidlá Z3 Coupé.

 

Účastníci odchádzali domov z tohto nanajvýš štýlového otvorenia leta plní dojmov, s novými zážitkami a už sa tešia na ďalší ročník tohto podujatia.

 

„Model BMW Z3 patrí na slovenskom trhu medzi skôr zriedkavé vozidlá, no i tak si našiel základňu svojich fanúšikov. Za jeho popularitou sa skrýva fakt, že ide o relatívne dostupné a veľmi dobre ovládateľné vozidlo s pohonom zadných kolies a nízkou hmotnosťou. Vďaka výkonným motorom dosahuje jazdné vlastnosti, ktorými nadväzuje na dlhú históriu roadsterov značky BMW a naplno stelesňuje radosť z jazdy. Preto bolo pre nás potešením, že sme mohli podporiť prvé stretnutie majiteľov vozidiel BMW Z3 a obohatiť ich zraz prítomnosťou aktuálneho modelu BMW Z4, aby sme tak ukázali, kam sa vývoj tohto modelu posunul v súčasnosti,“ uviedol Milan Stupka zo spoločnosti BMW Slovenská republika.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť