Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Tip na prázdniny - bicykle BMW Exploro: nová špeciálna edícia spája inovatívnu technológiu s progresívnym dizajnom

+++ BMW sa spája s talianskym výrobcom bicyklov 3T s bohatou históriou +++ Šesť nových bicyklov dostupných v BMW Lifestyle kolekcii +++ Cestné, gravel a mestské bicykle ponúkajú radosť z jazdy na širokej škále povrchov +++ Všetky modely ponúknu aj elektrifikovanú verziu +++

Produkty Lifestyle
·
Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov. Nová séria bicyklov BMW Exploro ukazuje, že bavorská automobilka presúva svoje zameranie na potešenie z jazdy na dvoch kolesách vo výnimočne širokom spektre možností. Automobilka BMW spojila svoje sily s dlhoročným výrobcom bicyklov 3T, aby vytvorili tri typy bicyklov pre nespočetné množstvo možností použitia. Spoločná niť prechádzajúca trojicou strojov predstavuje unikátne spojenie najmodernejších technológií a progresívneho dizajnu. Zákazníci si môžu vybrať spomedzi gravel biku, cestného bicykla alebo mestského bicykla, pričom každý z nich ponúka aj verziu s elektrickým motorom.

Vďaka svojmu vizuálne výraznému dizajnu a vysokokvalitným komponentom stelesňujú všetky nové modely špeciálnej edície vášeň pre výkon a prémiovú kvalitu, ktorou sa vyznačujú bicykle značky BMW od úplných začiatkov. Všetky bicykle majú celokarbónový rám dostupný v šiestich veľkostiach.

 

Hydraulické kotúčové brzdy, 12-stupňová prevodovka a na želanie elektromotor plne integrovaný do náboja zadného kolesa

Elektronické bezdrôtové 12-rýchlostné radenie Rival AXS od SRAM má za následok ostré a presné radenie prevodových stupňov a priestor pred jazdcom bez prekážajúcich káblov. Jasný a elegantný dizajn rámov z uhlíkových vlákien s moderným dvojfarebným lakovaním podčiarkuje vedenie hadičiek k hydraulickým kotúčovým brzdám vo vnútri rámu. Zatiaľ čo spodná časť rámu, od stredovej konzoly až po výšku sedlovej rúrky, má tmavší farebný odtieň, horná rúrka a horné časti sedlovky a vidlice upútajú pohľad svetlejším tónom.

So 40-zubovým ozubeným kolesom a rozpätím kazety od 10 do 44 zubov poskytujú prevody vždy ideálny pomer na strmé stúpania alebo rýchle rovné cesty. Hydraulické brzdy SRAM Rival so 160-milimetrovými kotúčmi generujú výraznú brzdnú silu. Elektrifikované verzie bicyklov, z ktorých každá využíva elektromotor Mahle X20 v náboji zadného kolesa, poskytujú extra dávku výkonu. Úplná integrácia systému a nízka hmotnosť elektromotora dodávajú e-bicyklom BMW Exploro vzhľad takmer identický s dizajnom ich klasických súrodencov.

 

Ideálne bicykle BMW na štrk, cestu a voľný čas

Model BMW Exploro Gravel bude vďaka 27,5-palcovým hliníkovým kolesám, pneumatikám Pirelli Cinturato Gravel, sedlovke z uhlíkových vlákien, sedlu Selle Italia Model X Superflow a riadidlám pretekárskeho bicykla z uhlíkových vlákien ako doma na každej štrkovej trati. Nevyrušia ho však ani cesty so spevneným povrchom. Elektrickú asistenciu pri pedálovaní poskytuje jazdcom na modeli BMW Exploro Gravel electric elektromotor diskrétne integrovaný do náboja, ktorý dokáže pomocou energie z 350 Wh batérie poháňať bicykel na veľké vzdialenosti.

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre BMW Exploro Road, si užijú výnimočnosť na asfaltových povrchoch. Jeho 28-palcové kolesá z uhlíkových vlákien, plášte Panaracer GravelKing Slick pripravené na bezdušové použitie, aero sedlovka, sedlo Selle Italia a riadidlá pretekárskeho bicykla z uhlíkových vlákien udržujú extrémne nízku hmotnosť a otvárajú dvere k vyšším rýchlostiam. Model BMW Exploro Road Electric sľubuje oproti ostatným elektrifikovaným súrodencom výraznú úsporu hmotnosti vďaka menšej batérii (tesne pod 250 Wh), no ponúka aj o niečo kratší dojazd.

Pre tých, ktorí hľadajú dvojkolesové riešenie na dochádzanie, nákupy a výlety za voľným časom, je BMW Exploro Urban. Agilný bicykel do mestského prostredia, ktorý spája svižné 27,5-palcové hliníkové kolesá s plochými riadidlami a pohodlné sedlo Brooks Cambium. Verzia BMW Exploro Urban electric medzitým vďaka efektívnej asistencii pri pedálovaní, ktorú poskytuje elektromotor Mahle X20 umiestnený v náboji spolu s 350 Wh batériou, vyniká aj na dlhšie vzdialenosti.

 

Všetkých šesť bicyklov BMW Exploro je teraz k dispozícii u špecializovaných predajcov a za nasledovné odporúčané ceny v Nemecku:

 

BMW Exploro Gravel – 4 999 eur

BMW Exploro Gravel electric – 7 999 eur

 

BMW Exploro Road – 5 999 eur

BMW Exploro Road electric – 8 999 eur

 

BMW Exploro Urban – 4 999 eur

BMW Exploro Urban electric – 7 999 eur

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť