Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Individuálny vzhľad a upravený dynamický výkon: Doplnky BMW M Performance pre nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5

Široký sortiment príslušenstva špecifického pre daný model príde na trh na jeseň 2023, čiže v rovnakom čase ako nová rodina modelu BMW radu 5.

G60
·
BMW M Automobiles
·
Radu 5
·
i5 M60
·
Sedan
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Related Links.

Mníchov. Už od prvej generácie sa BMW radu 5 Sedan vyznačuje vycibreným športovým charakterom a vysokým komfortom na dlhé vzdialenosti. Nová, ôsma modelová generácia najúspešnejšieho biznis sedanu na svete, zvýrazňuje jeho dynamický výkonnostný charakter svojimi atletickými proporciami. Doplnky BMW M Performance Parts, ktoré budú dostupné v októbri 2023, čiže včas pred uvedením nových modelov BMW radu 5 Sedan a plne elektrického BMW i5 na trh, špecificky vylepšujú jeho športový vzhľad. Sortiment aerodynamických, interiérových a podvozkových prvkov ponúka veľa možností pre prispôsobenie k vysokému výkonu.

 

Dokonale zladené: Doplnky M Performance Carbon

Vďaka vysokokvalitným aerodynamickým a exteriérovým komponentom BMW M Performance pôsobí športový, elegantný biznis sedan ešte atletickejšie. Vznikli špeciálne pre nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5 s balíkmi M Sports Package alebo M Sports Package Pro a dokonale vyhovujú tvaru a dizajnu vozidla. Originálne aerodynamické a exteriérové doplnky BMW M Performance vždy absolvujú testovanie a schválenie podľa prísnych noriem kvality spoločnosti BMW Group. Keďže už prešli homologizáciou spolu s kompletným vozidlom, nie je potrebné ich opäť registrovať na regulačných úradoch.

Všetky komponenty Carbon sú vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), pre dosiahnutie vysokokvalitného povrchu utesnené čírym lakom a zo všetkých uhlov dodávajú modelom BMW radu 5 ostrý a športový vzhľad. V prednej a zadnej časti karosérie sa o výrazný, pretekársky orientovaný vzhľad starajú štvordielne predné nástavce M Performance Carbon, ako aj zadný spojler M Performance Carbon Pro a trojdielny zadný difúzor M Performance vyrobený z aramidového vlákna. Na želanie je k dispozícii aj zadný spojler M Performance so základným lakom.

 

Okrem krytov bočných prahov M Performance Carbon, ktoré dodávajú profilu vozidla ešte väčšiu vizuálnu dĺžku a hĺbku, zdôrazňujú dynamicky plynúce línie nových modelov BMW radu 5 Sedan a BMW i5 aj nové pruhy M Performance čiernej farby Frozen Black. Digitálne tlačené pruhy sú v matnej antracitovej farbe a nesú nápis M Performance.

Fólie bočných prahov M Performance, ktoré pozostávajú z nápadnej zakrivenej línie v matnej šedej farbe, predstavujú novinkou v ponuke a dodatočne zvýrazňujú profil vozidla. Fólie sa nachádzajú pod dverami a najmä na čiernych bočných prahoch vytvárajú elegantný farebný nádych. Výrazný dekoratívny prúžok dokonale ladí s pruhom M Performance čiernej farby Frozen Black a nástavcami prahov M Performance Carbon.

Ponuku kvalitných exteriérových doplnkov uzatvárajú kryty vonkajších spätných zrkadiel Carbon M a kryt antény M Performance Aramid. Kryt antény z plastu vystuženého aramidovými vláknami vizuálne a zároveň funkčne zvýrazňuje strechu vozidla. Aramidové vlákno má podobný povrchový vzhľad ako karbónové vlákno, no zároveň má vysokú elektromagnetickú permeabilitu. Inovatívny materiál umožňuje plnú funkčnosť antény v kombinácii so športovým vzhľadom.

 

Vysokokvalitné možnosti interiéru prispievajú k pretekárskemu pocitu v kokpite

Prahové lišty M Performance Carbon hneď po otvorení dverí zvýraznia vstup do vozidla a neomylne ukážu, že nový biznis sedan sa zameriava na dynamický výkon. Športový nádych dodávajú priestoru na nohy aj velúrové koberčeky M Performance s lemovaním zo syntetickej kože a s ozdobným prešívaním v kontrastných farbách. Dva predné koberčeky štvordielnej súpravy nesú na látkovej vložke vyšívaný nápis M Performance a vlajku v charakteristických farbách M. Velúrové podlahové koberčeky sa dokonale hodia k sortimentu doplnkov M Performance a dotvárajú vysokokvalitný vzhľad.

 

Puzdro na kľúče M Performance jasne deklaruje zameranie na výkon. Dokonale do ruky padnúci ochranný kryt vyrobený z vysokokvalitnej kože nappa vyvoláva potešenie z dotyku a dostal reliéf s efektom uhlíkových vlákien v kombinácii s Alcantarou. Funkčné tlačidlá zostávajú voľne prístupné, takže kľúč netreba vyberať z puzdra.

 

Uzáver palivovej nádrže M Performance Carbon je k dispozícii aj pre verzie so spaľovacím motorom a s plug-in hybridným pohonom nového modelu BMW radu 5 Sedan. Na vnútornej strane má obojstrannú lepiacu pásku a zákazník si ju môže pripevniť na aktuálny uzáver palivovej nádrže.

 

Disky kolies z ľahkej zliatiny a športový brzdový systém pre upravený výkon

Disky kolies M Performance z ľahkej zliatiny dostupné pre nový model BMW radu 5 Sedan a elektrický model BMW i5 sa ideálne hodia k športovému štýlu jazdy a dotvárajú veľmi výrazný vzhľad. Ponuka pre nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5 zahŕňa 19- a 21-palcové disky kolies. Letné súpravy diskov kolies s pneumatikami s 21-palcovými diskami kolies z ľahkej zliatiny M Performance Cross-spoke sú k dispozícii pre všetky typy pohonu v čiernej lesklej povrchovej úprave M Bicolor Jet Black, alebo matnej sivej farbe M Frozen Midnight Grey.

 

Pre všetky modelové verzie sú 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny M Performance v dizajne Y-Spoke v matnej čiernej farbe dostupné aj ako letné kolesá so súpravou pneumatík. S výnimkou modelu BMW i5 M60 xDrive sú k dispozícii pre všetky verzie pohonu nového modelu BMW radu 5 Sedan aj ako schválené zimné disky kolies so súpravou pneumatík vhodné aj pre snehové reťaze (kombinovaná spotreba energie: 20,6 – 18,2 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km. Údaje podľa WLTP). Súpravy diskov kolies sú štýlovo uložené v taškách na pneumatiky M Performance. Štvordielna súprava je vhodná pre kolesá s veľkosťou od 17 do 22 palcov a nesie nápis M Performance.

 

Až 20-palcový brzdový systém M Performance poskytuje dostatočnú brzdnú silu potrebnú pre športový štýl jazdy. Jeho červeno lakované brzdové strmene so štvorfarebným logom M vyzerajú v spojení s otvoreným dizajnom ráfika 21-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny obzvlášť výrazne. Športový brzdový systém využíva šesťpiestikové hliníkové brzdy s pevným strmeňom vpredu a jednopiestikové pevné strmene vzadu. Veľkoformátové, vnútorne odvetrané a perforované odľahčené brzdové kotúče M Performance poskytujú lepšiu tepelnú odolnosť a tým poskytujú ešte vyššiu brzdnú silu v extrémnych podmienkach, napríklad na pretekárskej dráhe.

 

EMISIE A SPOTREBA CO2

BMW i5 M60 xDrive: 20,6 – 18,2 kWh/100 km; Kombinované emisie CO2: 0 g/km. Údaje podľa WLTP.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i5 M60 xDrive: 20,6 – 18,2 kWh/100 km; Kombinované emisie CO2: 0 g/km. Údaje podľa WLTP.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť