Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vo vozidlách Neue Klasse príde úplne nový systém BMW iDrive

+++ Nový zobrazovací a operačný systém príde od roku 2025 vo vozidlách Neue Klasse +++ BMW Panoramic Vision zlepší orientáciu vodiča BMW +++ Užívateľský zážitok pre všetkých cestujúcich +++

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
·
Infozábava a koncepty riadenia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov. S novým systémom BMW iDrive prináša spoločnosť BMW Group do novej generácie vozidiel prevratnú koncepciu displeja a ovládania, ktorá umožňuje úplne novú intuitívnu interakciu medzi vodičom a vozidlom. Ďalší vývojový skok príde od roku 2025 vo vozidlách Neue Klasse. Budúca generácia systému BMW iDrive premení vozidlo na miesto plné digitálnych zážitkov. S BMW Panoramic Vision, novým multifunkčným volantom, novým centrálnym displejom a novým BMW 3D head-up displejom ako hlavnou zobrazovacou plochou a s novými ovládacími prvkami príde do všetkých modelov Neue Klasse nanovo vytvorený typický užívateľský zážitok so značkou BMW.

 

Logický pokrok systému BMW iDrive s novými technológiami

Ďalší technologický skok sa spája s moderným dizajnom interiéru charakteristickým pre značku BMW so zameraním na dotykové a pokročilé hlasové ovládanie. Systém BMW iDrive vo vozidlách Neue Klasse charakterizujú štyri nosné prvky. Novinka BMW Panoramic Vision prináša nový pohľad na orientáciu na vodiča typickú pre značku BMW a zároveň aj obsah pre všetkých cestujúcich. BMW Panoramic Vision využíva úplne novú technológiu head-up displeja. Informácie premieta po celej šírke čelného okna vo výške dokonale prispôsobenej vodičovi. BMW Panoramic Vision dopĺňa nový BMW 3D head-up displej pre aktívne jazdné situácie. S vysokou presnosťou a v podobe 3D animácií zobrazuje priamo v zornom poli vodiča požadované informácie, ako sú asistovaná jazda, alebo navigačné pokyny. Nový multifunkčný volant umožňuje individuálne ovládanie obsahu na displeji BMW Panoramic Vision a na BMW 3D head-up displeji podľa princípu oči na ceste, ruky na volante. Pohodlné a presné ovládanie pomocou tlačidiel na volante zlepšuje aktívna haptická spätná väzba s viacvrstvovou technológiou. Systém BMW iDrive sa vo vozidlách Neue Klasse zameriava na nový centrálny displej s charakteristickým štýlom BMW a s intuitívnou dotykovou funkciou. Technológia matrixového podsvietenia nového centrálneho displeja zaisťuje zobrazenému obsahu vysoké rozlíšenie, živé farby a intenzívny kontrast bez ohľadu na aktuálne svetelné podmienky.

 

Nový systém BMW iDrive bude aj naďalej obsahovať koncept QuickSelect predstavený v roku 2023. Systém v Neue Klasse využíva vysoko integrovanú softvérovú architektúru a ďalšiu generáciu operačného systému BMW Operating System. Inteligentná konektivita vozidla s BMW Cloud, ako aj s digitálnym ekosystémom zákazníka vytvára pohlcujúci užívateľský zážitok a prináša nový rozmer interakcie medzi človekom a automobilom. Vozidlá Neue Klasse sa tak premenia na priestory plné digitálnych zážitkov.

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť