Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vyhlásenie ceny Mladý inovatívny podnikateľ 2023 a Ceny BMW Slovenská republika za inovácie

Za účasti zástupcov podnikateľskej sféry vyhlásili vo štvrtok 21. septembra víťazov ceny Mladý inovatívny podnikateľ 2023. Partnerom podujatia a Ceny BMW Slovenská republika inovácie je spoločnosť BMW Slovenská republika.

Technológia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Bratislava. Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2023 organizuje na Slovensku sedemnásty raz dobrovoľná nezisková organizácia Junior Chamber International – Slovakia. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od úrovne študentov slovenských stredných a vysokých škôl, ako aj chuť stále sa vzdelávať a pracovať na sebe v oblasti kariérneho rastu. Organizuje prednášky, semináre, diskusné kluby, manažérske hry, vedecké súťaže a to na stredných aj vysokých školách v SR, odborné semináre pre mladých podnikateľov, informuje ich o novej legislatíve či o možnostiach získavania obchodných partnerov na celom svete. Zároveň sa snaží svojimi aktivitami prispievať k tomu, aby počet nezamestnaných mladých ľudí na Slovensku klesal. Organizácia je od roku 2007 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácií pre mladých lídrov a mladých podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA a s európskym centrom v Berlíne a so zastúpením v 115 krajinách sveta s vyše 200 000 členmi. Jedným z prvých projektov organizovaný aj v iných krajinách  je projekt Mladý inovatívny podnikateľ, ktorý na Slovensku vzniká pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Spoločnosť BMW Slovenská republika bola tento rok partnerom Ceny BMW  Slovenská republika za  inovácie.

 

Cenu BMW Slovenská republika za Inovácie získal Ing. Šimon Staňo a jeho spoločnosť DAITABLE, s.r.o. Firma vznikla pod univerzitným technologickým inkubátorom STU ako reakcia na  dopyt trhu – šetrenie energií vo výrobných podnikoch z dôvodu energetickej krízy. Prvé prototypy majú implementované, prípadne vyvíjajú vo firme Penam a spoločne s firmou Alfacad dokončujú spoločný produkt pre ich zahraničných zákazníkov. Majú dopyty od veľkých spoločností ako Stredoslovenská energetika, Soitron, či Orange a zámer je expandovať. Konkurenčnú výhodu predstavuje dátová analytika na základe umelej inteligencie, ktorú zatiaľ nikto na trhu neponúka, alebo nemá na ňu kapacitu.

 

 

Finálna pätica

Do finálového výberu sa so svojimi projektmi dostalo päť inovatívnych projektov mladých podnikateľov: Bc. Adam Bartoš a jeho spoločnosť SIAT, s.r.o., zameraná na zákazkovú 3D tlač a konštrukciu jednoúčelových strojov, nástrojov, prípravkov a školení v oblasti odpadového hospodárstva a priemyselnej automatizácie. V januári 2023 predstavili certifikovaný detektor KRYPTON-PRO, ktorý dokáže detekovať mikro-úniky plynov aj na vzdialenosť niekoľkých metrov, čo pomáha podnikom šetriť energie a znižovať tvorbu uhlíkovej stopy.

 

Ing. Lukáš Kubica so spoločnosťou Pixxla , s.r.o., ktorá vyrába mobilnú, samoobslužnú, energeticky sebestačnú kontajnerovú saunu s pieckou na drevo. Zmyslom projektu je priniesť unikátny zážitok z pravého saunovania v prírode s ochladzovaním sa v jazere.

Jacob Pichna so spoločnosťou PocketSomm Oy pomáha ľuďom vybrať víno tak, že zákazníci im povedia svoje preferencie a k akej situácii, alebo jedlu hľadajú víno. Využívajú pri tom umelú inteligenciu založenú na vedomostiach jednej z najlepších someliérok na svete.

 

Ing. Šimon Staňo v spoločnosti DAITABLE, s.r.o., vyvíja inteligentný manažment energií do priemyslu a pre rezidenčné celky. Majú vlastné zariadenie, software a dátovú analytiku založenú na umelej inteligencii, čiže okrem monitoringu v reálnom čase vedia predikovať hodnoty do budúcna a detegovať anomality, ktoré môžu spôsobiť nečakanú udalosť ako napríklad haváriu stroja. Takto zapájajú do energetického manažmentu aj preventívnu údržbu na základe kvanta dát spracovaných umelou inteligenciou.

 

Piatym finalistom je Bc. Tomáš Vrtík, ktorý sa v rámci spoločnosti Expandeco s.r.o. snaží pomáhať e-shopom uspieť v zahraničí. V rámci ich takmer 10-ročnej histórie sa im podarilo v podstate vytvoriť úplne nový segment exportných služieb pre e-commerce.

 

Absolútnym víťazom spomedzi všetkých projektov sa stal Ing. Lukáš Kubica zo spoločnosti Pixxla, s.r.o. Veľký význam jeho projektu spočíva v princípe samoobsluhy, ktorý je pri saunách úplnou novinkou a svojím inovatívnym charakterom prispieva k atraktivite tohto projektu. Zakladateľ firmy Pixxla vyrobil prvú saunu vlastnými rukami. Po prvej inštalácii sa rýchlo začala výroba ďalšej a odvtedy vzniklo ešte 10 takýchto sáun. Za svoj produkt získal prestížne medzinárodné ocenenie za dizajn – Thermory Design Awards. Minulý rok sa zúčastnil celosvetovej výstavy sáun a wellness v Stuttgarte, kde ich privítali s mimoriadne pozitívnym ohlasom.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť