Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zavŕšenie elektrifikácie: Nové BMW radu 5 Sedan je teraz dostupné aj s plug-in hybridnými pohonmi

Po plne elektrickom modeli BMW i5 a verziách so spaľovacím motorom so 48-voltovou mild hybridnou technológiou sa modelový rad od novembra 2023 rozšíri o modely BMW 530e Sedan a BMW 550e xDrive Sedan.

G60
·
550e
·
Radu 5
·
530e
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov . Nové BMW radu 5 Sedan teraz ponúka široké spektrum technológií elektrifikovaného pohonu. Len niekoľko týždňov po uvedení plne elektrického modelu BMW i5 na trh a verzií so spaľovacím motorom vybavených výhradne 48-voltovou mild hybridnou technológiou prídu už v novembri 2023 na trh aj dva plug-in hybridné modely. BMW 530e Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 0,8 – 0,6 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 21,7 – 19,9 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 17 – 13 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: -) aj BMW 550e xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 1,0 – 0,8 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 23,2 – 21,6 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 23 – 19 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: -) možno objednať od teraz. V Nemecku sú dostupné za odporúčanú maloobchodnú cenu 65 300 eur (s DPH) za nové BMW 530e Sedan a 77 300 eur (s DPH) za nové BMW 550e xDrive Sedan.

V ôsmej generácii najúspešnejšieho biznis sedanu sveta sa plug-in hybridné modely vyznačujú mimoriadne spontánnym nárastom výkonu, citeľne zvýšenou účinnosťou a výrazne väčším elektrickým dojazdom. Oba modely využívajú najnovšiu technológiu BMW eDrive pre plug-in hybridné systémy. V modeli BMW 530e Sedan spolupracuje so štvorvalcovým benzínovým motorom a v modeli BMW 550e xDrive Sedan s radovým šesťvalcovým benzínovým motorom z najnovšej modulárnej generácie motorov od BMW Group s označením Efficient Dynamics.

 

Vysoko integrovaná pohonná jednotka s mimoriadne vysokou účinnosťou

Elektromotor, špeciálne vyvinutý pre hybridný pohon, tvorí spolu s výkonovou elektronikou súčasť 8-stupňovej prevodovky Steptronic Sport. Vysoko integrovaná pohonná jednotka je mimoriadne efektívna a prispieva k maximálnemu výkonu elektromotorov dvoch plug-in hybridných sedanov až 145 kW (197 k) (BMW 550e Sedan) alebo 135 kW (184 k) (BMW 530e Sedan).

V kombinácii s najnovšou generáciou technológie BMW eDrive pre plug-in hybridné modely generuje 3,0-litrový radový šesťvalcový benzínový motor v novom modeli BMW 550e xDrive Sedan systémový výkon až 360 kW (489 k) a maximálny systémový krútiaci moment 700 Nm. Plug-in hybridný systém prenáša svoju silu na vozovku prostredníctvom inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive a z nuly na 100 km/h zrýchli za 4,3 sekundy. Maximálna rýchlosť vozidla BMW 550e xDrive Sedan je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Na čisto elektrický pohon dosiahne maximálnu rýchlosť 140 km/h.

Nový model BMW 530e Sedan poháňa 2,0-litrový radový štvorvalcový benzínový motor s technológiou BMW TwinPower Turbo a spolu s vysoko integrovanou jednotkou eDrive generuje maximálny systémový výkon 220 kW (299 k). S maximálnym systémovým krútiacim momentom 450 Nm zrýchli nový model BMW 530e Sedan z nuly na 100 km/h za 6,3 sekundy. Dosahuje maximálnu rýchlosť 230 km/h, v plne elektrickom režime až 140 km/h.

 

Zvýšený dojazd a nevídaná obratnosť vďaka inovatívnym technológiám BMW

Zvýšenie výkonu elektromotora v nových plug-in hybridných modeloch prináša patentovaná inovácia BMW. Nominálny krútiaci moment 280 Nm stúpa až na 450 Nm vďaka predradenému prevodu, ktorý sa nachádza na vstupe do prevodovky na strane motora. Kompaktný elektromotor tak vytvára dodatočný hnací moment, ktorý by inak umožnil len väčší elektromotor. Dodatočný krútiaci moment sa zreteľne prejavuje pri akcelerácii aj pri dynamickom zrýchlení.

Nový model BMW 550e xDrive Sedan teraz dosahuje elektrický dojazd 83 až 90 kilometrov podľa WLTP a model BMW 530e Sedan poskytuje 93 až 103 elektrických kilometrov podľa WLTP. Dlhšie dochádzanie teda vozidlo zvládne aj bez produkovania lokálnych emisií. Oba plug-in hybridné modely vďačia za vynikajúci elektrický dojazd aj svojim aerodynamickým vlastnostiam. Rovnako ako vo všetkých ostatných variantoch nového modelu BMW radu 5 Sedan prispieva k optimalizovanej štruktúre podvozka špeciálne obloženie a prvky na odklonenie prúdenia, ktoré minimalizujú odpor vzduchu. Zvláštnu pozornosť si zaslúžila aj aerodynamická optimalizácia podvozka s cieľom dodatočne znížiť emisie CO2 a zvýšiť dojazd na elektrický pohon až o desať kilometrov.

Najnovšia verzia adaptívnej rekuperácie pomáha zachytávať elektrickú energiu vo fázach prebiehania a brzdenia. Vďaka inteligentnému sieťovému prepojeniu dokáže riadiaci systém jazdy využiť navigačné údaje a informácie zo senzorov asistenčných systémov vodiča na prispôsobenie množstva rekuperovaného výkonu podľa aktuálnej dopravnej situácie.

Priestorovo úsporné usporiadanie lítium-iónového vysokonapäťového akumulátora v spodnej časti vozidla pozitívne vplýva na ťažisko vozidla aj na batožinový priestor. Úložný priestor plug-in hybridných modelov s celkovým objemom 520 litrov je rovnako veľký, ako poskytujú verzie poháňané čisto spaľovacím motorom. Vysokonapäťová batéria poskytuje obsah využiteľnej energie zvýšený až na 19,4 kWh. Maximálny nabíjací výkon sa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi zdvojnásobil a teraz je 7,4 kW, takže vysokonapäťová batéria sa nabije z nuly na 100 percent svojej kapacity za 3 hodiny a 15 minút. Z bežnej domácej zásuvky trvá proces nabíjania 11 hodín a 45 minút.

 

Široká ponuka štandardnej výbavy a lákavé prvky

Nové modely BMW 530e Sedan a BMW 550e xDrive Sedan poskytujú v porovnaní s modelmi so 48-voltovou mild hybridnou technológiou širší rozsah štandardnej výbavy. Okrem 19-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin obsahujú aj zvuky BMW IconicSounds Electric. V čisto elektrickom režime poskytuje tento systém veľmi špeciálnu zvukovú kulisu. Každý pohyb akceleračného pedála sprevádza autentická akustická spätná väzba. Transparentné a sférické zvuky vznikli zo spolupráce medzi spoločnosťou BMW Group a renomovaným skladateľom filmovej hudby Hansom Zimmerom.

Model BMW 550e xDrive Sedan sa štandardne dodáva aj s adaptívnym podvozkom Adaptive Chassis Professional, ktorý zahŕňa elektronicky riadené tlmiče a znížené odpruženie, ako aj integrované aktívne riadenie Integral Active Steering. Vďaka nemu je manévrovanie pohodlnejšie, zvyšuje agilitu pri stredných rýchlostiach a dodáva istotu pri zmene jazdného pruhu a prejazde zákrutami pri vyšších rýchlostiach.

Ovládacia lišta BMW Interaction Bar spája modernú funkčnosť a fascinujúci dizajn ako súčasť výbavy náladového osvetlenia. Výrazne podsvietený funkčný celok s kryštalickou povrchovou štruktúrou zaberá celú šírku prístrojovej dosky až do výplní dverí a obsahuje dotykové panely na ovládanie ventilácie a klimatizácie a na aktiváciu výstražných svetiel.

 

SPOTREBA A EMISIE CO2

BMW 530e: Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 0,8 – 0,6 l/100 km; kombinovaná spotreba energie podľa cyklu WLTP: 21,7 – 19,9 kWh/100 km; kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 17 – 13 g/km.

 

BMW 550e xDrive: Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 1,0 – 0,8 l/100 km; kombinovaná spotreba energie podľa cyklu WLTP: 23,2 – 21,6 kWh/100 km; kombinované emisie CO2 podľa cyklu WLTP: 23 – 19 g/km.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW 530e:  Fuel consumption in l/100km combined in WLTP cycle: 0,8 – 0,6 Liter, Power consumption in kWh/100 km combined in WLTP cycle:  21,7 – 19,9 kWh, CO2 emissions in g/km combined in WLTP cycle: 17 – 13

 

BMW 550e xDrive: Fuel consumption in l/100km combined in WLTP cycle: 1,0 – 0,8 Liter; Power consumption in kWh/100 km combined in WLTP cycle: 23,2 – 21,6; CO2 emissions in g/km combined in WLTP cycle: 23 – 19

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť