Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group spustí od 1. januára 2024 zavádzanie modelu priameho predaja v celej Európe počnúc značkou MINI v troch krajinách

+++Schválené maloobchodnými partnermi v celej Európe - zmluvy o zastúpení podpísalo 100 % predajcov MINI +++Zavádzanie agentúrneho modelu sa začne s MINI v Taliansku, v Poľsku a vo Švédsku +++Postupné spustenie v ďalších európskych krajinách so zapojením značky BMW od roku 2026 +++Maloobchodní predajcovia zostanú osobným kontaktným miestom so zákazníkmi a získajú pevnú províziu za predané vozidlá

Predaj a marketing
·
Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Spoločnosť BMW Group uvedie v roku 2024 nový model predaja. V celej Európe príde do praxe v niekoľkých etapách, počnúc značkou MINI od 1. januára 2024 v Taliansku, Poľsku a vo Švédsku. Zvyšné európske krajiny budú postupne nasledovať, pričom zapojenie značky BMW je naplánované na rok 2026. Začiatok tohto druhu predaja predstavuje dôležitý krok a umožní, že všetky nové vozidlá značiek BMW a MINI a mierne jazdené vozidlá spoločnosti BMW Group sa v celej Európe budú predávať prostredníctvom modelu agentúrneho predaja.

 

Nový predajný model predstavuje prínos pre zákazníkov, maloobchodných partnerov, aj pre samotnú spoločnosť BMW Group. Štandardné celoštátne stanovovanie cien pre identické modely vozidiel zabezpečí zákazníkom ešte vyššiu úroveň cenovej transparentnosti. Okrem toho, spolu s postupným prechodom na agentúrny model predaja, zdigitalizuje spoločnosť BMW Group celý nákupný proces, čím dá zákazníkom na výber medzi online a fyzickým nákupom vrátane možnosti plynulého prechodu medzi nimi. To všetko umožní komplexný integrovaný systém IT – plus plný prístup k známej maloobchodnej predajnej sieti.

 

„Prechod na priamy predaj s maloobchodnými partnermi predstavuje kľúčový míľnik v reorganizácii našej divízie predaja, ktorá sa deje už od roku 2020. Nový model predaja nám umožní komunikovať priamo s našimi zákazníkmi a poskytne spoločnosti BMW Group priame zákaznícke rozhranie,“ povedal Pieter Nota, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za zákazníka, značku a predaj. „Cieľom nášho nového modelu predaja je zvýšenie spokojnosti zákazníkov a ponúknuť im najlepšiu prémiovú zákaznícku skúsenosť v tomto odvetví.“

 

Po zavedení nového modelu predaja bude BMW Group naďalej závisieť od svojej existujúcej maloobchodnej siete a bude využívať jednu zo svojich kľúčových silných stránok: vysoko funkčnú a zavedenú štruktúru predaja. Nový model predaja vznikal v zdĺhavom procese, do ktorého sa aktívne zapojili aj maloobchodní partneri. „Rád by som sa veľmi pekne poďakoval našim maloobchodným predajcom za ich konštruktívnu spoluprácu a veľmi pozitívnu spätnú väzbu, ktorú nám poskytli podpisom 100 % našich zmlúv o zastúpení značky MINI. Je to jasné potvrdenie našich plánov posunúť sa spoločne vpred,“ povedal Pieter Nota. BMW Group očakáva, že dopyt po osobnom kontakte so zákazníkmi bude pokračovať aj v budúcnosti, pričom kľúčovú úlohu zohrajú práve maloobchodní partneri - díleri.

 

Agentúrny model ponúka maloobchodným predajcom atraktívny a do budúcnosti odolný základ pre ich podnikanie, ako aj väčšiu istotu plánovania. Za každé predané vozidlo získajú pevne stanovenú a starostlivo vypočítanú províziu, ktorá zohľadňuje celý rad faktorov. To isté platí pre nákupy cez internet, kde získajú odmenu za dodávky vozidiel. Okrem toho im nový predajný model umožňuje zamerať sa na poskytovanie najlepších možných zákazníckych konzultácií a starostlivosti a ponúka im prístup k celému skladu vozidiel BMW Group. Spätná väzba predajcov na nový model bola veľmi pozitívna a všetci európski predajcovia už podpísali zmluvy na predaj vozidiel značky MINI.


Od dnešného dňa môžu zákazníci v Taliansku, vo Švédsku a v Poľsku využívať ako súčasť nového predajného modelu online predobjednávky na nové plne elektrické vozidlo MINI Cooper a na nový model MINI Countryman.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

 

Press web: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť