Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Hráči špičkových futbalových klubov jazdia na BMW. AC Miláno a Real Madrid.

Spolupráca medzi automobilkou BMW a futbalovými klubmi AC Miláno a Real Madrid vstupuje do ďalšej sezóny. Hráči a vedenie oboch klubov si prevzali svoje služobné vozidlá, no nezostalo iba pri tom.

G26
·
i20
·
G09
·
G70
·
G60
·
BMW M Automobiles
·
BMW iX
·
BMW i
·
BMW i5
·
XM
·
Radu 5
·
BMW i7
·
Sedan
·
BMW i4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov/Miláno/Madrid. Najlepší spolupracujú s najlepšími. To platí v celom svete a platí to aj pre automobilku BMW. V roku 2021 uzavrela spoluprácu s dvoma špičkovými futbalovými klubmi – AC Miláno a Real Madrid a teraz vstupujú do novej sezóny. Pritom nejde iba o to, aby manažment klubov a hráči jazdili na vozidlách mníchovskej značky. Obe spolupráce majú aj pridanú hodnotu.

 

Na hipodróme v Miláne si prevzali vozidlá BMW hráči AC Miláno

Pri príležitosti dodania 45 automobilov prvému tímu a manažmentu AC Miláno na sezónu 2023/2024 mohli niektorí hráči na vlastnej koži spoznať elektrické modely BMW iX, BMW i7 a úplne nové BMW i5 a otestovať jedinečné vlastnosti elektricky poháňaných vozidiel na klusáckej dráhe, pričom podujatie malo vyzdvihnúť aj dôležitosť bezpečnosti na cestách.

 

„Bol to skutočne vzrušujúci a výnimočný moment. Dodávka 45 vozidiel s personalizovanou poznávacou značkou pre každého hráča sa konala pod Leonardovým koňom, symbolom mesta Miláno. Dynamická časť sa odohrávala na jednej z najvýnimočnejších dostihových dráh na svete. A aká lepšia príležitosť sa môže naskytnúť na testovanie výkonu elektrického radu BMW?", povedal Massimiliano Di Silvestre, prezident a generálny riaditeľ BMW Italia.

 

Nadšenie hráčov

„Bolo vzrušujúce sedieť prvýkrát za volantom môjho nového BMW," nadchýnal sa stredopoliar AC Miláno Yacine Adli. „Počas testovacej jazdy som pocítil rovnaký adrenalín, aký pociťujem tesne pred nástupom na ihrisko v milánskom drese."

„Sila, elegancia, bezpečnosť: jazda v BMW je neoceniteľný zážitok, veď sedím za volantom žijúcej legendy na štyroch kolesách," dodal Olivier Giroud.

„Zvuk motora BMW mi pripomína elektrizujúci rev našich fanúšikov a dôležitosť toho, že na ihrisku aj na ceste sa musím vždy na 100 % sústrediť a vždy venovať maximálnu koncentráciu a pozornosť dosiahnutiu najvyššieho výkonu," uzavrel stopér a kapitán dánskej reprezentácie Simon Kjaer.

 

K už dobre známym plne elektrickým modelom BMW iX a BMW i7 pribudlo pri tejto príležitosti úplne nové BMW i5, ktoré sa spolu s celým radom nového BMW radu 5 práve dostáva k zákazníkom. Tí si môžu vybrať BMW radu 5 s benzínovým, naftovým a plug-in hybridným pohonom.

 

Spolupráca medzi BMW Italia a AC Miláno trvá od roku 2021 a stojí nielen na spoločnej orientácii na výzvy a prekonávanie vlastných limitov, ale aj na záväzku podporovať všestrannú udržateľnosť. V skutočnosti je jedným z cieľov partnerstva podpora cesty k udržateľnejšej mobilite a podnecovanie väčšej informovanosti o základných sociálnych hodnotách.

 

BMW Španielsko a Real Madrid vstupujú do druhej sezóny spolupráce s elektrifikovanou flotilou

Prvý mužský futbalový tím už jazdí na vozidlách určených na novú sezónu. Väčšia ponuka elektrifikovaných vozidiel v ponuke automobilky BMW spolu s elektrifikáciou tréningového centra Valdebebas, ktorá vyvrcholila vlani vo februári s celkovým výkonom takmer 900 kW, rozšírila katalóg modelov dostupných pre hráčov, ktorých základným kritériom je, aby išlo o bezemisné vozidlá. Vďaka tomu môžu svoje každodenné jazdy absolvovať v plne elektrickom režime.

 

Hráči prvého tímu si vybrali modely ako BMW i4 M50 (Fran García, Camavinga, Vinicius Jr., ako aj tréner Carlo Ancelotti), BMW i4 eDrive35 (Tchouameni), BMW XM (Courtois, Carvajal, Bellingham), BMW i7xDrive60 (Nacho) a BMW iX xDrive50 (Alaba, Rüdiger, Toni Kroos). A to sme vybrali iba niektorých. V súčasnosti ponúka automobilka BMW elektrifikované vozidlá vo všetkých kľúčových segmentoch a vo väčšine modelových radov.

 

Plug-in hybridy s batériou piatej generácie prejdú v plne elektrickom režime v cykle WLTP (v závislosti od modelu) vzdialenosť 80 až 110 kilometrov, čo je ideálne pre každodenné jazdy hráčov, ktorí majú nabíjačky k dispozícii ako vo svojich domácnostiach, tak aj v tréningovom centre.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

 

Press web: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX xDrive50:
Combined power consumption: 23.0 - 19.8 kWh/100km WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km.

BMW iX xDrive40:
Combined power consumption: 22.5 - 19.4 kWh/100km WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km.

BMW iX M60:  

Combined power consumption: 24.7 - 21.7 kWh/100 km* according to WLTP; combined CO 2 emissions: 0 g/km.

BMW i7 xDrive60:
Power consumption in kWh/100 km (combined, WLTP): 19,6 - 18,4; 
Electric range in km (WLTP): 590 – 625; 310 mls (EPA)

BMW i4 eDrive40:

Combined power consumption: 20 to 16 kWh/100km WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km WLTP.

BMW i4 M50:

Combined power consumption: 24 to 19 kWh/100km WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km WLTP.

BMW XM:

Fuel consumption combined: 1.6 – 1.5 l/100 km [176.6 – 188.3 mpg imp] in the WLTP cycle; electric power consumption combined: 30.1 – 28.9 kWh/100 km in the WLTP cycle; CO2 emissions combined: 36 – 33 g/km in the WLTP cycle

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť