Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Prichádza budúcnosť ako štandard – začiatok výroby nového BMW X2

+++ Nábeh na elektrickú mobilitu v závode BMW Group Regensburg v plnom prúde+++ Nábeh výroby BMW X2 znamená pridanie nočnej zmeny v trojzmennej prevádzke

Technológia
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výroba a recyklácia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Regensburg. Je to len pár týždňov, čo svet obleteli prvé fotografie úplne nového BMW X2: aktuálne už schádza z montážnej linky v závode BMW Group v Regensburgu. Budú sa tu flexibilne vyrábať rôzne typy pohonov na jednej výrobnej linke – od modelov so spaľovacím motorom cez plug-in hybridy až po plne elektrické vozidlá. V súčasnosti každý pracovný deň schádza z výrobnej linky v závode BMW Group Regensburg až 1 000 vozidiel - BMW radu 1, BMW X1 a BMW X2 – určených pre zákazníkov po celom svete.

 

„Výrobou BMW X2 a jeho plne elektrického variantu BMW iX2 pokračujeme tu v Regensburgu v udávaní tempa nábehu elektromobility,“ potvrdil riaditeľ závodu Armin Ebner.

„Náš závod pracuje na plné obrátky. Dodatočné objemy výroby znamenajú, že s okamžitou platnosťou pridávame nočnú zmenu tu v závode v Regensburgu,“ dodal Ebner.

 

Do konca roka BMW Group investuje viac ako 350 miliónov eur do výroby vozidiel v Regensburgu, čím v závode vytvorí trvalé pracovné miesta pre približne 500 nových zamestnancov.

 

Lean, green, digital (štíhly, zelený, digitálny): BMW Group s BMW iFACTORY stanovuje štandardy a nanovo definuje budúcnosť automobilovej výroby. Napríklad závod BMW Group Regensburg je prvým závodom automobilového priemyslu na svete, ktorý využíva komplexný digitalizovaný a automatizovaný proces na kontrolu, spracovanie a označovanie lakovaných povrchov vozidiel v štandardnej výrobe s robotmi riadenými AI (umelá inteligencia). Pre závod to predstavuje ďalší krok smerom k digitálnej a inteligentne prepojenej továrni.

 

www.bmwgroup-werke.com/regensburg/de.html

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX1 xDrive30:
Power consumption combined (WLTP): 18.1-16.8 kWh/100 km;
CO2 emissions: 0 g/km; NEDC data: – 
BMW X1 xDrive30e:
Fuel consumption combined: 1.0-0.7-litre/100 km; power consumption combined: 16.9 kWh-14.7 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 23-16 g/km (WLTP); NEDC data: – 

BMW X1 xDrive23i:
Fuel consumption combined: 7.2-6.5 litre/100 km; CO2 emissions combined: 163-146 g/km (WLTP); NEDC data: –  

BMW iX2 xDrive30:
Power consumption combined (WLTP): 17.7-16.3 kWh/100 km, fuel consumption combined (NEDC): –, CO2 emissions: 0 g/km, (NEDC): –, Range: 417-449 km (WLTP).

BMW X2 M35i xDrive:
Fuel consumption combined (WLTP): 8.0-7.7 l/100km, Fuel consumption combined (NEDC): – ,CO2 emissions combined (WLTP): 181-174 g/km, CO2 emissions combined (NEDC): –.

BMW X2 sDrive20i:
Fuel consumption combined (WLTP): 6.5-6.0 l/100 km, fuel consumption combined (NEDC): – , CO2 emissions combined (WLTP): 148-136 g/km, 
CO2 emissions combined (NEDC): – ,

BMW X2 sDrive18d:
Fuel consumption combined (WLTP): 5.5-5.1 l/100 km  fuel consumption combined (NEDC): – ,CO2 emissions combined (WLTP): 145-133 g/km, 
CO2 emissions combined (NEDC): – ,

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť