Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Designworks, inovačné štúdio spoločnosti BMW Group, vytvára dizajn užívateľského rozhrania pre Forbes International Tower

+++ Komerčná veža plánuje vytvoriť nový štandard pre ekologicky priateľskú architektúru +++ Veža bude súčasťou novej administratívnej a finančnej štvrte v Káhire a má sa stať míľnikom v trvalo udržateľnom rozvoji miest na Blízkom východe +++ Štúdio Designworks dostalo za úlohu vytvoriť interaktívnu fasádu budovy

Designworks
·
Technológia
·
BMW Group Design
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov. Designworks, inovačné štúdio spoločnosti BMW Group, dostalo ponuku od realitného developera Magnom Properties, aby sa stalo partnerom pri vytváraní emocionálne pútavého dizajnu fasády novej budovy Forbes International Tower v Egypte. Veža sa má stať míľnikom v trvalo udržateľnom rozvoji miest na Blízkom východe. Myšlienkou konceptu architektov Adriana Smitha a Gordona Gilla pre 230 metrov vysokú budovu bolo vytvoriť jedinečne modernú symbiózu medzi architektúrou a prostredím. V súlade s týmto konceptom začlení tím Designworks do svojho návrhu také prvky, ako sú odraz, osvetlenie a digitálna interakcia, aby vznikol harmonický pocit vzájomnej prepojenosti medzi budovou, prostredím, obyvateľmi a návštevníkmi budovy.

 

Designworks tiež prevezme vytvorenie nepretržitej cesty užívateľa naprieč všetkými fyzickými a digitálnymi dotykovými bodmi nabíjacieho parku pre elektromobily. Pri tomto projekte bude tím čerpať z procesu tvorby užívateľského zážitku spoločnosti BMW Group so zameraním na potreby zákazníka. Generálny riaditeľ Magnom Properties Maged Marie pri tejto príležitosti povedal: „Spolupráca s Designworks sa dokonale zhoduje s našou víziou vytvoriť absolútne výnimočný zážitok. Taký, ktorý integruje inovatívne technológie, aby dal návštevníkom zvonku aj zvnútra úplne nový pocit z budovy.“

 

Nová 55-poschodová obchodná veža, plánovaná v spolupráci s Forbes, bude súčasťou novej administratívnej a finančnej štvrte v Káhire. S celkovou plochou viac ako 100 000 m2 nastaví nový štandard pre udržateľnú architektúru. Zastrešujúcim cieľom je minimalizovať uhlíkovú stopu budovy a dosiahnuť najvyššie certifikácie pre ekologické stavby.

 

Spoločnosť BMW Group bola prvým výrobcom automobilov na svete, ktorý mal vlastného špecialistu na ochranu životného prostredia a dnes je udržateľnosť stredobodom záujmu spoločnosti, pričom ďaleko presahuje svet automobilov,“ poznamenáva Holger Hampf, riaditeľ štúdia Designworks. „Ako dcérska spoločnosť BMW Group sme hrdí na to, že sme sa podieľali na tvorbe Forbes International Tower. Pevne veríme, že vysoko kvalitný dizajn môže prispieť k zmene myslenia a správania zákazníkov a podporiť zodpovednejšie konanie."

 

Budova Forbes International Tower v Egypte má byť dokončená v roku 2027. Ďalšie komerčné veže tohto typu sa plánujú v Spojených arabských emirátoch a v Saudskej Arábii.

 

Štúdio Designworks

Designworks je inovačné štúdio spoločnosti BMW Group a prináša globálne kreatívne poradenstvo na priesečníku dizajnu, technológií a inovácií. Hovoria si aj Architects of Future (Architekti budúcnosti) a zameriavajú sa na mobilitu, dizajn produktov a digitálneho života, ako aj na poradenstvo v oblasti strategického dizajnu. Predtým nezávislé kreatívne štúdio prevzala v roku 1995 spoločnosť BMW Group. Designworks pôsobí ako hybná sila pre všetky značky materskej spoločnosti a ako inovačný ťahúň pre veľké množstvo klientov zo širokého spektra odvetví, ako sú IT a spotrebná elektronika, letecká technika, medicínsky a environmentálny sektor, životný štýl a šport.

Štúdio založil Chuck Pelly v roku 1972 v kalifornskom Malibu. Holger Hampf je na čele poradenskej agentúry od roku 2017.

 

www.bmwgroupdesignworks.com

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

 

Press web: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť