Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vyhlásenie Študentskej podnikateľskej ceny 2023 a Ceny BMW Slovenská republika za Trvalú udržateľnosť a inovácie

Za účasti zástupcov podnikateľskej sféry vyhlásili víťazov Študentskej podnikateľskej ceny 2023. Partnerom podujatia a ocenenia v kategórii Trvalá udržateľnosť a inovácie je spoločnosť BMW Slovenská republika.

Životné prostredie
·
BMW i
·
Spoločenské a sociálne záväzky
·
Spoločnosť
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Bratislava. Súťaž Študentská podnikateľská cena 2023 organizuje na Slovensku trinásty raz dobrovoľná nezisková organizácia Junior Chamber International – Slovakia. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od úrovne študentov slovenských stredných a vysokých škôl, ako aj chuť stále sa vzdelávať a pracovať na sebe v oblasti kariérneho rastu. Organizuje prednášky, semináre, diskusné kluby, manažérske hry, vedecké súťaže a to na stredných aj vysokých školách v SR, odborné semináre pre mladých podnikateľov, informuje ich o novej legislatíve, či o možnostiach získavania obchodných partnerov na celom svete. Zároveň sa svojimi aktivitami snaží prispievať k poklesu počtu nezamestnaných mladých ľudí na Slovensku. Organizácia tvorí od roku 2007 oficiálnu pobočku jednej z najväčších organizácií pre mladých lídrov a mladých podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA a s európskym centrom v Berlíne a so zastúpením v 115 krajinách sveta s vyše 200 000 členmi. Jedným z prvých celosvetovo organizovaných projektov je Global Student Entrepreneur Awards, ktorého národné kolo sa na Slovensku trinásty raz organizuje pod názvom Študentská podnikateľská cena 2023. Spoločnosť BMW Slovenská republika bola aj tento rok partnerom ceny za Trvalú udržateľnosť a inovácie.

 

Finálna pätica

Do finálového výberu sa so svojimi projektmi dostalo päť študentských projektov: José Andreas Cordova Beluma s kolektívom a jeho spoločnosť Artigo vytvára revolučnú spoločenskú hru spájajúcu tradičné stolové hry s umelou inteligenciou, čím vytvára jedinečný zážitok pri každom otvorení hracej dosky. Hra reaguje na aktuálnu výzvu, keď deti trávia veľa času na mobilných zariadeniach a rodiny majú obmedzený čas na spoločné aktivity. S využitím inovatívnej metódy vytvorili spôsob, ako ponúknuť rodinám nový zážitok.

 

Druhým finalistom je William Brach so spoločnosťou Sommify AI, ktorá poskytuje službu someliéra pomocou umelej inteligencie, ktorá zákazníkom pomáha nájsť ideálne kombinácie vína a jedla. Hlavná koncepcia sa zameriava na využívanie spracovania prirodzeného jazyka a strojového učenia na dôkladné preskúmanie chuťových profilov vín aj potravín, čoho výsledkom sú návrhy na mieru pre najharmonickejšie kombinácie. Základ systému umelej inteligencie tvoria odborné znalosti jednej z najvýznamnejších svetových someliérok Julie Dupouy.

Viktor Kulcsar so spoločnosťou Veles Farming, predstavuje startup vyvíjajúci vertikálne farmy zamerané na pestovanie plodín s vysokou pridanou hodnotou. Hlavný produkt je šafran, no časom sa chcú zamerať aj na hríby a liečivé bylinky.

 

Do finále sa dostali aj Peter Nemec a jeho spoločnosť PALATINE, s.r.o. Produkt predstavuje ekologický tuhý prací gél Prami vo forme mydla. Po zakúpení si zákazníci vedia doma rozrobiť potrebné množstvo mydla v nádobe s teplou vodou, nechať ju odstáť cez noc a vyrobiť si vlastný prací gél. Jedno mydlo vyrobí približne 4 l pracieho gélu, čo vystačí na 80 praní, pričom na jedno bežné pranie stačí použiť 50 ml Prami.

 

Päticu dopĺňa Samuel Schnelly, ktorého spoločnosť SmartCityGroup, s.r.o. umožňuje ovládať rôzne prvky pomocou cloudou. Primárne tento systém využívajú ako hlavné centrum riadenia fontány. Pomocou neho možno riadiť fontánu vzdialene a automatizovane.

 

Najlepšie spoločnosti

Absolútnym víťazom spomedzi všetkých projektov sa stal Viktor Kulcsar z Inholland University of Applied Sciences, Bussiness Innovation, Amsterdam, Holandsko, so spoločnosťou Veles Farming j.s.a. Zaoberá sa vertikálnym farmárčením a pestovaním plodín s vysokou pridanou hodnotou. Pilotná farma pracuje so 4 tonami šafranových cibuliek. Produkty farmy odoberá primárne gastro sektor, ale aj farmaceutický a kozmeticky priemysel. V krátkej dobe plánuje postup v automatizácii produkcie (50 % sa už podarilo), rozšírenie portfólia produktov o ďalšie exotické huby, získanie grantov a ukotvenie sa ako líder na stredo- a východoeurópskom trhu. Z dlhodobého hľadiska pripravuje expanziu v EÚ, ale aj mimo EÚ, licencovať technológiu (napr harvester) a diverzifikovať činnosti firmy v záujme rastu. Cieľom ej stať sa unicorn (firma s miliardovou valuáciou). Farma je najväčšou šafranovou vertikálnou farmou na svete. Zámer je stať sa najväčším producentom šafranu v EÚ. Spoločnosť nepoužíva pesticídy a podporuje cirkulárnu ekonomiku. Viktor Kulcsar zároveň získal aj Cenu BMW Slovenská republika za Trvalú udržateľnosť a inovácie.

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť