Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Plne elektrické a so športovým vzhľadom: Nové MINI Cooper SE vo výbave JCW

Plne elektrický model MINI Cooper SE predstavuje mobilitu bez emisií a zábavu z jazdy v meste. Nový 3-dverový model možno dostať aj vo výbave John Cooper Works, ktorá zdôrazňuje pretekársku históriu značky.

John Cooper Works
·
MINI Electric
·
MINI
·
MINI 3 door
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. S výkonom 160 kW (218 k) a maximálnym krútiacim momentom 330 Nm sa model MINI Cooper SE (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 14,7 – 14,1 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km) nachádza ďaleko vpredu na ceste k mobilite s nulovými emisiami, najmä vďaka schopnosti šprintovať z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. Vysokonapäťová batéria inštalovaná v modeli MINI Cooper SE s kapacitou 54,2 kWh umožňuje podľa testovacieho cyklu WLTP dojazd až do vzdialenosti 402 kilometrov. Aby vaše MINI získalo obzvlášť športový vzhľad, môžete si ho objednať vo výbave John Cooper Works. Táto verzia výbavy s mnohými detailmi zdôrazňuje gény značky pochádzajúce z motoršportu. Vznikli na základe mnohých pretekárskych úspechov vrátane troch víťazstiev na Rallye Monte Carlo v 60. rokoch.

 

„Plne elektrický model MINI Cooper SE v novej výbave John Cooper Works spája vášeň pre ikonický dizajn, legendárny výkon a udržateľnú mobilitu. Stelesňuje efektivitu a zábavu z jazdy,“ hovorí Stefanie Wurst, riaditeľka značky MINI.

 

Individuálny dizajn prednej a zadnej časti s pôvodom v motoršporte

Nové logo John Cooper Works, ktoré sa vyznačuje ostrými obrysmi, obzvlášť dobre vyniká na osemhrannej prednej maske chladiča svojou tradičnou červenou, bielou a čiernou farebnou kombináciou a symbolickou šachovnicovou vlajkou. Mohutný vzhľad modelu MINI Cooper SE vo výbave JCW dotvárajú, okrem iného, aj 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin v dvojfarebnom vyhotovení Lap Spoke s desiatimi lúčmi a brzdové strmene JCW nápadnej červenej farby. Športový charakter zdôrazňujú aj pruhy na kapote a karosérii.

 

Súčasť štandardnej výbavy modelu MINI Cooper SE vo výbave JCW dopĺňajú difúzory vpredu aj vzadu. Rámček masky chladiča a logo sú vyhotovené vo vysoko lesklej čiernej farbe. Medzi vizuálne nápadné prvky patria aj kontrastná strecha a kryty spätných zrkadiel červenej farby Chilli Red.

 

Svetlomety MINI LED využívajú individuálne svetelné podpisy. So zvoleným podpisom JCW zobrazujú predné svetlomety iba dva vodorovné pruhy denných svetiel a zdôrazňujú minimalistický dizajn nového modelu MINI Cooper SE. Grafika matrixových zadných svetiel podčiarkuje šírku zadnej časti vozidla.

 

Interiér inšpirovaný pretekmi

Sedadlá JCW kombinujú syntetickú kožu s červeným prešívaním a viacfarebným úpletom v ramennej časti. Čierno-červená farebná kombinácia pokračuje aj na 2D úplete, ktorý pokrýva výplne dverí a palubnú dosku, pričom na strane spolujazdca sa nachádza špecifický vzor JCW v štýle šachovnicovej vlajky.

 

Centrálny OLED displej s vysokým rozlíšením a priemerom 240 mm zobrazuje údaje týkajúce sa vozidla a poskytuje informácie o navigácii, médiách, telefóne a nastaveniach klimatizácie. Režimy MINI Experience Modes ponúkajú nové možnosti individualizácie. Medzi ne patrí aj režim GO-KART inšpirovaný značkou John Cooper Works, ktorý zafarbí displej a vnútorné osvetlenie antracitovo červenou farbou. Okrem špeciálneho zvuku GO-KART umocňuje športový zážitok z jazdy v tomto režime aj upravená odozva plynového pedálu.

 

Nové asistenčné systémy vodiča a efektívne nabíjanie

Parkovací Asistent Plus s 12 ultrazvukovými senzormi a štyrmi kamerami zjednodušuje parkovanie a vyhľadáva voľné parkovacie miesta. Pokročilý režim EXPLORE Mode ponúka v tomto segmente vozidiel jedinečné riešenie: umožňuje parkovanie pomocou smartfónu bez toho, aby vodič musel sedieť vo vozidle MINI. Ide o významný prínos v pohodlí pri tesnom bočnom parkovaní.

 

Rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom umožňuje výkon až do 95 kW. To znamená, že batériu možno na rýchlonabíjacej stanici nabiť z 10 na 80 percent za menej ako 30 minút. Vysokonapäťová batéria sa striedavým prúdom nabíja výkonom 11 kW. Po aktivácii navigácie sa vysokonapäťová batéria modelu MINI Cooper SE pripraví na ideálnu teplotu pre efektívne nabíjanie v závislosti od poveternostných podmienok. Výhodu v tomto prípade prináša výrazne kratší čas nabíjania, najmä pri nízkych vonkajších teplotách.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE (electricity consumption combined: 14.7 - 14.1 kWh/100 km according to WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km).

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť