Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Freude forever/ Radosť je večná: BMW pozdravuje s príbehom otca a syna, ktorý poteší srdce

+++ Emotívny príbeh na sociálnych sieťach BMW +++ Jazda v čisto elektrickom BMW i4 ako cesta medzi minulosťou a súčasnosťou +++ Posolstvo: radosť z jazdy sa nikdy nekončí a spája generácie +++

Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, 1,33 MB)
  
Photos(4x, 52,55 MB)

Mníchov. Platí to rovnako v minulosti a súčasnosti, tak nepochybne aj v budúcnosti: vodičský preukaz predstavuje oveľa viac než len povolenie vydať sa autom na cestu. V skutočnosti predstavuje kľúč k nespočetným zážitkom, spomienkam a momentom formujúcim charakter človeka. A aj keď raz nevyhnutne príde deň, keď už nebudete môcť zodpovedne riadiť vozidlo na ceste a rozhodnete sa vzdať sa vodičského preukazu, jedna vec bude žiť ďalej: radosť z jazdy, ktorá spája generácie. Toto je posolstvo krátkeho filmu, ktorý pohladí dušu.

 

Na kanáloch sociálnych médií BMW sa predstavil pod názvom Freude forever (Radosť je večná). Vo vzrušujúcich scénach ukazuje, ako môže spoločný zážitok z jazdy vytvárať históriu rodiny. Stredobod záujmu tvorí autentické rozprávanie príbehov a príbuzné postavy. Film rozpráva príbeh 85-ročného Roberta, ktorý si uvedomuje, že je čas definitívne zavesiť vodičský preukaz na klinec. Emócie, ktoré to vyvoláva, pociťuje nielen on, ale aj jeho syn Christopher, ktorý s ním ide odovzdať vodičský preukaz na príslušné úrady. Spiatočná cesta domov v Christopherovom čisto elektrickom BMW i4 sa zmení na cestu medzi minulosťou a súčasnosťou – a na veľmi zvláštny zážitok plný spoločných šťastných spomienok.

 

Prechádzanie hranice medzi hlbokým smútkom a čistou radosťou

Prostredie úvodnej scény 90-sekundového slávnostného filmu je prinajmenšom strohé: studená sivá čakáreň, monotónny tikot nástenných hodín. Trochu tepla sa pokúša vniesť len vianočný stromček v pozadí. Skľúčený výraz na Robertovej tvári prezrádza, že nadišiel čas. Christopher sa ho márne pokúša rozveseliť („Je to len kúsok plastu, vieš...“). Ale pre Roberta je kus plastu, ktorý odovzdáva pri pulte, vyjadrením slobody a čistej radosti z jazdy. Nálada v aute cestou domov je primerane melancholická, až kým Christopher zrazu nezíde z cesty.

 

Dvaja muži sa zastavili pri bránach miesta, ktoré bolo najskôr neznáme. Na Christopherov signál strážnik otvorí závoru. Ukázalo sa, že prišli na parkovisko svojej spoločnosti. Robert si okamžite vybaví miesto, kde pred takmer 40 rokmi učil svojho syna šoférovať. A pri výmene rolí Christopher pozve svojho otca, aby si naposledy sadol za volant jeho BMW.

 

Strihom sa vraciame do 80. rokov, keď si Robert vymenil miesto s Christopherom, aby jeho vtedy 18-ročný syn mohol riadiť jeho BMW radu 3. Späť v súčasnosti. Robert stlačí plynový pedál modelu BMW i4 a plne elektrické Gran Coupé sa dynamicky rozbehne do akcie, minulosť a súčasnosť sa spoja do vizuálne úchvatného momentu. Robertovi sa v mysli premietnu radostné spomienky na cesty autom so synom: mladý Christopher tvrdo spí na nočných výletoch, nezabudnuteľné rodinné dovolenky, všetky tie kilometre po krajine, aby mohol fandiť pri jeho športových výkonoch, vyzdvihovať ho z večierkov a odviezť ho na prvé rande. V dramatickom vyvrcholení Robert zabrzdí auto a na chvíľu sa zastaví: teraz je pripravený definitívne uvoľniť miesto vodiča. Pretože ten pocit radosti vydrží navždy.

 

Sviatočný klip BMW má premiéru na sociálnych sieťach

Nápad na tento pútavý film prišiel od kreatívnej/reklamnej agentúry Jung von Matt for THE GAME. Film, ktorý vznikol v spolupráci s oddelením BMW Marketing, trvá približne 90 sekúnd a možno si ho pozrieť na sociálnych sieťach značky BMW – na YouTube, LinkedIn a Instagrame. Okrem hlavnej dĺžky vznikne aj 30-sekundová verzia a 15-sekundová upútavka, ktorá pokryje všetky typy obsahu požadované príslušnými kanálmi sociálnych médií.

 

Sviatočný klip BMW si môžete pozrieť tu.

 

  

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť