Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Tip na darček: Limitovaná módna kolekcia BMW Art Car Capsule inšpirovaná umelcom Royom Lichtensteinom - BMW M Motorsport a PUMA

+++ Exkluzívna kolekcia BMW Lifestyle pri príležitosti 100. narodenín významného pop-artového umelca +++ Kompletný outfit pozostávajúci z bundy, nohavíc, trička, šiltovky a tenisiek +++ Dizajn vychádza z BMW Art Car z roku 1977, ktoré navrhol Lichtenstein +++

Produkty Lifestyle
·
Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, 1,54 MB)
  
Photos(30x, 23,61 MB)

Mníchov. Pri príležitosti nedožitých 100. narodenín, ktoré by legendárny umelec Roy Lichtenstein (1923 – 1997) oslávil 27. októbra, predstavuje divízia BMW M Motorsport v spolupráci s odevnou značkou PUMA exkluzívnu kolekciu, ktorá prináša fascináciu pretekmi 24 hodín Le Mans a umeleckými dielami BMW Art Cars do ulíc a do šatníkov. Ako jeden z najvýraznejších predstaviteľov pop-artového hnutia formoval Lichtenstein umeleckú scénu 50. a 60. rokov 20. storočia svojimi dielami inšpirovanými komiksovými pásmi. V rámci projektu BMW Art Car v roku 1977 vytvoril mobilné majstrovské dielo v podobe vozidla BMW 320i Turbo, ktoré krátko nato dosiahlo víťazstvo vo svojej triede v 24-hodinových pretekoch v Le Mans. Jeho dizajn v podobe Ben Day Dots typických pre Lichtensteinovu tvorbu, zobrazuje krajinu v pohybe. Obrázky slnka a oblakov v rôznych farbách na oboch dverách odkazujú na 24-hodinový cyklus pretekov v Le Mans.

 

Vizuálne prvky Ben Day Dots v kombinácii so žiarivou farebnou paletou inšpirované jedinečným vzhľadom tohto športového vozidla nájdete na všetkých produktoch z kolekcie BMW Art Car Capsule Collection. Každý kus oblečenia z prísne limitovanej edície je starostlivo vyrobený a zaujme výraznými dizajnovými prvkami vychádzajúcimi z modelu BMW 320i Turbo, ktorý umelecky upravil práve Roy Lichtenstein. Kolekcia tak vzdáva poctu umelcovi, ktorý sa snažil stierať konvenčný rozdiel medzi vysokým a nízkym umením. Skladá sa z kompletného outfitu pozostávajúceho z bundy, nohavíc, trička, šiltovky a semišových tenisiek PUMA.

 

Bunda BMW M MOTORSPORT RL BOMBER JACKE zaujme celoplošnou potlačou inšpirovanou Royom Lichtensteinom, značkou BMW M Motorsport a vyšívaným logom PUMA na hrudi. Športový vzhľad zaisťujú rebrovaný golier, bočné vrecká a farebne zladené patentky v kombinácii s ležérnym strihom.

 

Tepláky BMW M MOTORSPORT RL SWEATHOSE nadväzujú na ležérny strih bundy a dopĺňajú športový vzhľad uzavretými manžetami a aplikáciami Roy Lichtenstein na oboch stranách nohavíc. Tepláky vyrobené zo 70 percent bavlny a 30 percent recyklovanej bavlny sú v žiarivom odtieni zelenej a na chrbte majú tkané logo BMW M Motorsport. Praktické vrecká na bokoch zvyšujú možnosť využiť tréningové nohavice aj na každodenné použitie.

 

S veľkou potlačou BMW Art Car na zadnej strane a jemnými detailmi, ako logo PUMA Cat na hrudi a štítok s vlajkou BMW M Motorsport na bočnom šve, dokáže tričko BMW M MOTORSPORT RL T-SHIRT pôsobivo zaujať už na prvý pohľad. Biele tričko vyrobené zo 70 percent bavlny a 30 percent recyklovanej bavlny ponúka maximálne pohodlie.

 

Čiapka BMW M MOTORSPORT RL CAP v nadčasovej bielej farbe zaujme na prednej strane výraznou potlačou inšpirovanou Royom Lichtensteinom. Päťdielna šiltovka má tiež tkané logo BMW M Motorsport na boku a vyšívané logo PUMA Cat na zadnej strane. Nastaviteľná kovová pracka prémiovej kvality zaisťuje, že bezpečne sedí na každej hlave.

 

Celkový obraz dotvárajú tenisky BMW M MOTORSPORT RL SNEAKER. Topánky vychádzajú z ikonických tenisiek PUMA Suede, s ktorými už 50 rokov bije srdce rýchlejšie. Zaujmú prepracovanou grafikou výšiviek na vnútorných bokoch, tkanými pásikmi na bokoch a grafickými detailmi na vnútornej strane jazyka. Odznak s logom Puma na prednej strane dopĺňa kovový prvok BMW na päte. Ide o detail, ktorý zvýrazňuje exkluzivitu tenisiek.

 

Kolekcia oblečenia BMW Art Car Collection by Roy Lichtenstein od BMW M Motorsport a PUMA je teraz k dispozícii v online obchode BMW na lifestyle.bmw.com, ako aj vo vybraných predajniach PUMA a online cez PUMA.com za nasledovné ceny:

 

Bunda BMW M MOTORSPORT RL BOMBER JACKE, veľkosť S – XXL – 200 €

Tepláky BMW M MOTORSPORT RL SWEATHOSE, veľkosť S – XXL – 120 €

Tričko BMW M MOTORSPORT RL T-SHIRT, veľkosť S – XXL – 70 €

Čiapka BMW M MOTORSPORT RL CAP, jedna veľkosť – 50 €

Tenisky BMW M MOTORSPORT RL SNEAKER, veľkosť 39 – 46 – 120 €

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

The BMW Group

With its four brands BMW, MINI, Rolls-Royce and BMW Motorrad, the BMW Group is the world’s leading premium manufacturer of automobiles and motorcycles and also provides premium financial and mobility services. The BMW Group production network comprises over 30 production sites worldwide; the company has a global sales network in more than 140 countries.

In 2022, the BMW Group sold nearly 2.4 million passenger vehicles and more than 202,000 motorcycles worldwide. The profit before tax in the financial year 2022 was € 23.5 billion on revenues amounting to € 142.6 billion. As of 31 December 2022, the BMW Group had a workforce of 149,475 employees.

The success of the BMW Group has always been based on long-term thinking and responsible action. The company set the course for the future at an early stage and consistently makes sustainability and efficient resource management central to its strategic direction, from the supply chain through production to the end of the use phase of all products. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group Cultural Engagement

Why culture? Why not! Culture is knowledge, a sanctuary of beauty and depth, of meaning and peace. An inspiring escape. Tranquil at best, even unsettling sometimes. As a corporate citizen, the BMW Group takes social responsibility seriously, as part of which it has been involved in hundreds of cultural initiatives worldwide for over half a century, both in the arts, music & sound, architecture, as well as in design. As a long-term partner, creative freedom is key – and as essential for groundbreaking works as it is for major innovations within a business enterprise like ours.

 

Further information: www.bmwgroup.com/culture and www.bmwgroup.com/overview

Facebook: https://www.facebook.com/BMW-Group-Culture

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroupculture/

@BMWGroupCulture

#BMWGroupCulture

#drivenbydiversity

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť