Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ALPINA predstavuje špeciálnu edíciu pri príležitosti 50 rokov pôsobenia automobilky BMW v Južnej Afrike

+++ BMW Južná Afrika obnovuje partnerstvo so spoločnosťou ALPINA, ktoré vzniklo takmer pred 40 rokmi +++ 5 kusov exkluzívnych modelov ALPINA B3 +++ Model BMW ALPINA B3 50 Years of BMW South Africa sa pripája k celoročným oslavám 50 rokov pôsobenia v krajine +++

Špeciálne vozidlá
·
Dedičstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Midrand. Spoločnosť BMW Group South Africa vyplnila rok 2023 oslavami svojho veľmi špeciálneho postavenia v rámci globálnej výrobnej siete automobilky BMW. Pred 50 rokmi tu vznikol prvý výrobný závod značky BMW mimo Nemecka. Jeden z vrcholov tohto míľnika predstavovalo v júni 2023 oznámenie o investícii 4,2 miliardy randov (cca 207 miliónov eur) do závodu spoločnosti Rosslyn v blízkosti hlavného mesta Pretória. Od konca roka 2024 sa tu bude vyrábať nová generácia plug-in hybridného modelu BMW X3.

 

Ďalší vrchol záujmu milovníkov automobilov nepochybne predstavuje päť kusov mimoriadne špeciálneho modelu ALPINA B3 AWD. Vznikol na pamiatku míľnika spoločnosti BMW Group v Južnej Afrike a nesie charakteristické logo spoločnosti. Vozidlá z edície ALPINA B3 50 Years of BMW South Africa si mohli zaobstarať iba záujemcovia len v charakteristickom zelenom metalickom laku ALPINA Green II.

 

Podobne ako spolupráca BMW Južná Afrika a ALPINA z polovice osemdesiatych rokov, ktorá vyústila do ikonického modelu BMW 333i, z ktorého vzniklo len o čosi viac ako 200 kusov, aj vozidlo ALPINA B3 50 Years of BMW South Africa sa opiera o niekoľko výnimočných detailov, ako sú napríklad 20-palcové kované disky kolies ALPINA CLASSIC.

 

Medzi ďalšie detaily na exteriéri patria rôzne nálepky ALPINA ako napríklad strieborný nápis ALPINA na prednom spojleri a označenie modelu ALPINA B3.

 

Viac úprav, viažucich sa k výročiu, sa dostalo do interiéru. Celokožené sedadlá Merino Black nesú logo 50. výročia spoločnosti BMW Group South Africa vyšité na opierkach hlavy predných sedadiel, zatiaľ čo plaketa 50 Years an Icon, BMW South Africa na stredovej konzole potvrdzuje, že každý kus predstavuje jeden z piatich automobilov.

 

Typické ozdoby ALPINA zahŕňajú prahové lišty ALPINA a športový kožený volant ALPINA SWITCH-TRONIC (s hliníkovými páčkami radenia) s dizajnom LAVALINA a ručne dotvorený na mieru vyrobeným prešívaním v bielej a zelenej farbe ALPINA.

 

Model BMW ALPINA B3 AWD poháňa 3,0-litrový, 6-valcový radový motor s dvomi špeciálnymi mono-scroll turbodúchadlami ALPINA. Produkuje výkon 364 kW (495 k) pri 5 000 – 7 000 ot./min a maximálny krútiaci moment 730 Nm v rozpätí od 2 500 do 4 500 ot./min. V spojení s osemstupňovou automatickou prevodovkou Sport zvládne šprint z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 305 km/h.

 

Špeciálnej edícii pomáha pri poskytovaní dokonalej radosti z jazdy aj vysokovýkonný športový podvozok a výfukový systém ALPINA, ako aj brzdový systém so špeciálnymi tepelne odolnými brzdovými doštičkami a vŕtanými kotúčovými brzdami. Medzi ďalšie detaily ALPINA patria športový podvozok s elektronicky ovládanými tlmičmi, štyri jazdné režimy (Comfort+, Comfort, Sport a Sport+), špecifické pružiny, dorazy a stabilizátory a špeciálne kalibrované variabilné športové riadenie.

 

Cena vrátane daní a poplatkov je 2 960 341,20 randov, čo je približne 145 800 €.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť