Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Najlepšie hodnotenie bezpečnosti na trhoch celého sveta pre BMW radu 5

+++ Päť hviezdičiek v Euro NCAP +++ Cena TOP SAFETY PICK+ Award od amerického Insurance Institute for Highway Safety +++ Titul ,,Najbezpečnejšie vozidlo roku“ od KNCAP v Južnej Kórei +++

G60
·
Radu 5
·
Sedan
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Digitálne, dynamické a po prvýkrát čisto elektrické BMW i5. Nová generácia BMW radu 5 stanovuje štandardy aj v oblasti bezpečnosti. Nezávislé organizácie v Európe, v USA a v Kórei udelili BMW radu 5 Sedan najvyššie hodnotenie. Na testujúcich zapôsobili aktívne asistenčné systémy, aj celková úroveň pasívnej bezpečnosti.

 

Päťhviezdičkové hodnotenie od Euro NCAP

Nezávislí bezpečnostní experti z Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) udelili ôsmej generácii BMW radu 5 Sedan najvyššie hodnotenie - päť hviezdičiek.

 

K päťhviezdičkovému hodnoteniu výrazne prispela rozsiahla štandardná výbava s asistenčnými systémami ktoré sú z hľadiska bezpečnosti dôležité. Všetky asistenčné systémy použité v novom BMW radu 5 patria k najlepším na trhu. Na bezpečnostných expertov Euro NCAP zapôsobili rozsahom funkcií a spoľahlivými reakciami.

 

Nové BMW radu 5 Sedan boduje vďaka inovatívnej integrovanej bezpečnostnej koncepcii, ktorú BMW neustále vyvíja, aj v oblasti pasívnej bezpečnosti. Okrem mimoriadne pevnej nosnej konštrukcie a presne definovaných deformačných zón daný model využíva modelovo špecifickú kombináciu dokonale koordinovaných zádržných systémov.

 

Hodnotenie Euro NCAP je celoeurópsky uznávaným štandardom bezpečnosti pri náraze a neustále sa zdokonaľuje. Najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie sa udeľuje výlučne vozidlám, ktoré majú vynikajúcu ochranu pred nárazmi a sú tiež komplexne vybavené systémami, ktoré účinne zabraňujú nehodám.

 

Ocenenie TOP SAFETY PICK+ od Insurance Institute for Highway Safety v USA

Nové BMW radu 5 získalo aj bezpečnostné ocenenie TOP SAFETY PICK+ od Insurance Institute for Highway Safety v USA. V tomto prípade presvedčil najmä štandardný asistenčný systém predchádzania čelným kolíziám, ktorý dosiahol vynikajúce hodnotenie v denných aj v nočných testoch. V kombinácii s pokročilým systémom osvetlenia bol rozhodujúcim prvkom pri získaní "plus" v hodnotení TOP SAFETY PICK+. Ide o najvyššie ocenenie udeľované týmto inštitútom.

 

V rôznych nárazových testoch sa ukázalo, že integrovaný bezpečnostný koncept nového BMW radu 5 poskytuje komplexnú ochranu pred zraneniami. A to bez ohľadu na veľkosť alebo polohu sediacich cestujúcich.

 

Testovací postup Insurance Institute for Highway Safety je štandardom pre komplexné hodnotenie bezpečnosti nových vozidiel na americkom trhu, čo je pre BMW radu 5 dôležité. V USA sa tak jedná o dôležitý podklad pre rozhodovanie fleetových zákazníkov.

 

"Najbezpečnejšie auto roka" v juhokórejskej súťaži KNCAP

Ministerstvo dopravy v Kórejskej republike udelilo BMW i5 ocenenie "Najbezpečnejšie auto roka". Toto ocenenie sa udeľuje len vozidlu, ktoré v príslušnom roku získa najvyššie skóre KNCAP. Dominik Schuster, vedúci oddelenia automobilovej bezpečnosti BMW Group, počas slávnostného odovzdávania cien v Kórei zdôraznil význam tohto ocenenia: "Najvyššie hodnotenie KNCAP podčiarkuje náš vývojový proces zameraný na bezpečnosť a dokazuje záväzok BMW Group neustále zlepšovať bezpečnosť svojich sériových vozidiel."

 

Na nezávislých skúšobných komisárov urobili mimoriadny dojem výsledky v oblasti pasívnej bezpečnosti. Určili, že sú na 99,5 percenta v súlade s predpismi. V Kórei ešte udelili plný počet bodov za systémy núdzového brzdenia, ktoré chránia chodcov a cyklistov. Maximálny počet bodov získali aj niektoré asistenčné systémy.

 

Titul "Najbezpečnejšie auto roka" pôsobivo dokazuje priekopnícku úlohu BMW Group na jednom z najdôležitejších individuálnych trhov na svete pre BMW radu 5 Sedan.

 

 

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION

BMW i5*:
Spotreba elektriny podľa WLTP: 20,6–15,9 kWh/100 km
Dojazd podľa WLTP: 455–582 km

BMW radu 5 Sedan*:
Kombinovaná spotreba podľa WLTP: 7,7–5,1
Kombinované emisie CO2 v g/km podľa WLTP: 176–133

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i5*:
Power consumption combined in WLTP cycle: 20.6 - 15.9 kWh/100 km
Electric range in WLTP cycle: 455 – 582 km

BMW 5 Series Sedan*:
Fuel consumption in l/100km combined in WLTP cycle: 7.7 – 5.1
CO2 emissions in g/km combined in WLTP cycle: 176 – 133

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť