Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové MINI Aceman: Úspešný záver testovania v extrémnych podmienkach

MINI Aceman sa o pár mesiacov prvýkrát predstaví verejnosti. Model s výlučne čisto elektrickým pohonom rozširuje ponuku o nové atraktívne vozidlo. Vďaka agilnej dynamike jazdy a proporciám typickým pre značku spája vlastnosti dvoch najúspešnejších modelov MINI, MINI Cooper a MINI Countryman, a vytvára tak nový koncept vozidla. Na ceste k sériovej výrobe sa model musí v súčasnosti osvedčiť v extrémne vysokých teplotách na piesočnatých púštnych cestách.

MINI Aceman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(33x, 170,48 MB)

Mníchov. S dĺžkou 4 075 mm, šírkou 1 754 mm a výškou 1 495 mm zaujíma MINI Aceman pozíciu medzi modelmi MINI Cooper a MINI Countryman. Tretí samostatný model z novej rodiny MINI s čisto elektrickým pohonom dostal štvoricu dverí a veľké veko batožinového priestoru. Do jeho interiéru sa zmestí päť pasažierov.

 

„Čisto elektrický model MINI Aceman otvára nové príležitosti pre zákazníkov, ktorí chcú menší crossover, než je náš úspešný MINI Countryman. Dôsledná elektrifikácia nášho produktového portfólia jasne hovorí o budúcnosti značky MINI,“ vraví Stefanie Wurst, riaditeľka automobilky MINI.

 

Testovanie v extrémnych podmienkach

Po tom, ako model MINI Aceman už úspešne absolvoval testy na polárnom kruhu, dokončuje crossover posledné testovanie v púšti, kde sa vystavuje silnému slnečnému svetlu a horúčave. Okrem klasických prvkov, medzi ktoré patria dynamika a komfort jazdy, sa testovací tím zameriava na náročné komponenty elektrického vozidla. Preto sa v prašnom púštnom piesku pri teplote až 50 °Celzia intenzívne testujú súčasti ako klimatizácia, nabíjanie a chladenie batérie, pohonu a ovládacích zariadení.

 

Plne elektrický a úsporný

Nový model MINI Aceman príde na trh iba s plne elektrickým pohonom a s batériou s kapacitou 54,2 kWh. Vďaka čisto elektrickému konceptu pohonu zaberá agilný crossover MINI na ceste málo miesta a ponúka vysoký komfort a všestrannosť. Dizajn novo vyvinutého modelu ladí so základným princípom značky: poskytnúť dostatok vnútorného priestoru s čo najmenšími vonkajšími rozmermi, agilné jazdné vlastnosti a úspornú prevádzku. Podarilo sa to dosiahnuť vďaka funkčnému dvojpriestorovému dizajnu s krátkymi prevismi. Na minimálnom pôdoryse tak vzniká maximálny priestor pre piatich cestujúcich a batožinu.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The vehicle shown is a development vehicle that is not available for sale.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť