Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové modely MINI Cooper s benzínovým motorom: MINI Cooper C a MINI Cooper S

Piata generácia modelového radu MINI Cooper predstavuje charizmatickú jednoduchosť v tom najlepšom zmysle. Typické proporcie MINI evokujú históriu značky. Spolu s nápadnou prednou maskou dávajú novému modelu osobitú tvár. Interiér sa vyznačuje minimalistickým dizajnom, digitálnymi inováciami a pohlcujúcim užívateľským zážitkom.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, 659,24 KB)
  
Photos(34x, 195,59 MB)

Mníchov. V rámci novej modelovej rodiny označuje MINI úrovne výkonu svojich benzínových motorov MINI Cooper písmenom C a model s vyšším výkonom písmenom S. Atraktívne portfólio pohonných jednotiek nového modelu MINI 3-dverové tak dopĺňajú dva úsporné benzínové motory s možnosťou výberu troch, alebo štyroch valcov. Aj nová generácia modelov MINI prináša na cesty ikonický pocit z motokáry. Minimalistický dizajn MINI Cooper spája tradičné hodnoty značky s pôsobivou čistotou.

 

„V MINI slogan Power of Choice znamená, že okrem čisto elektrických modelov MINI ponúkame aj modely ako nový MINI Cooper s benzínovým motorom. Auto osloví všetkých ľudí, ktorí chcú jazdiť na klasickom modeli MINI 3-dverové a pritom oceňujú tradičný výkon a charakteristický zvuk spaľovacieho motora,“ hovorí Stefanie Wurst, riaditeľka MINI.

 

Interiér sa zameriava na typické znaky MINI, ako sú minimalistický dizajn a nové materiály. Pohlcujúci užívateľský zážitok vytvárajú technické inovácie ako operačný systém MINI Operating System 9, nové režimy MINI Experience Mode a široká škála digitálnych funkcií.

 

Dve výkonné verzie pohonu

S výkonom 150 kW (204 k) a maximálnym krútiacim momentom 300 Nm zrýchľuje MINI Cooper S (kombinovaná spotreba paliva: 6,7 – 6,1 l/100 km, kombinované emisie CO2: 150 – 138 g/km podľa WLTP) so štvorvalcovým motorom z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy. Trojvalcový motor v MINI Cooper C s výkonom 115 kW (156 k) (kombinovaná spotreba paliva: 6,5 – 5,9 l/100 km, kombinované emisie CO2: 146 – 133 g/km podľa WLTP) poskytuje krútiaci moment 230 Nm a vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,7 sekundy.

 

MINI Cooper využíva systém odpruženia a tlmenia navrhnutý pre agilné ovládanie. Presné typické MINI riadenie v kombinácii s výkonnými brzdami zaisťuje vysoký pôžitok z jazdy, bezpečnosť a komfort.

 

Exteriér: Zachovanie kultového statusu

MINI Cooper S puristickým dizajnom a kompaktnou siluetou stelesňuje základnú myšlienku značky: maximálne potešenie z jazdy s minimálnou ekologickou stopou. Súčasný minimalizmus nového dizajnu charakterizujú čisté plochy karosérie. Krátke previsy a krátka kapota kontrastujú s dlhým rázvorom a dodávajú vozidlu typické proporcie MINI.

 

Nová osemuholníková maska chladiča s filigránskymi obrysmi vpredu výrazne definuje charakteristickú tvár MINI Cooper. Doteraz najmenší radarový snímač v spoločnosti BMW Group sa nachádza na horizontálnej priečke medzi prívodmi vzduchu. Asistenčné systémy vodiča podporuje v modeli MINI Cooper celkom 12 ultrazvukových senzorov, čo zvyšuje bezpečnosť jazdy.

 

Horizontálne denné LED svetlomety podčiarkujú v štandardnom stave nový vzhľad. Výrazný dizajn umocňujú tri voliteľné svetelné podpisy pre denné svetlá MINI LED svetlometov a prepracované matrixové zadné svetlá.

 

Všetky tri voliteľné svetelné podpisy sa začínajú aj končia špeciálne zorganizovanou animáciou privítania, alebo rozlúčky.

 

Interiér: Klasický, inovatívny, MINI

Elegantný minimalistický dizajn interiéru MINI Cooper sa inšpiroval klasickým modelom Mini. Nový volant, okrúhly OLED displej, typická prepínacia lišta MINI a dvojfarebná textilom čalúnená palubná doska vytvárajú v kokpite pocit priestrannosti. Moderný interiér s veľkorysým množstvom priestoru sa vyznačuje čistými líniami. Svetlú a priateľskú atmosféru dotvára panoramatická presklená strecha. Sklopením operadla zadného sedadla deleného v pomere 60 : 40 sa batožinový priestor flexibilne zväčší z 210 litrov až na objem 800 litrov.

 

Najdôležitejšie jazdné funkcie (parkovacia brzda, radiaca páka, tlačidlo štart/stop, prepínanie režimov, ovládanie hlasitosti) sa priamo nachádzajú na výraznej prepínacej lište. Volič prevodovky na stredovej konzole uvoľnil miesto novej bezdrôtovej nabíjacej poličke 2.0. Smartfóny sa do nej dajú uložiť a nabíjať bezdrôtovo.

P90536620

Interakčná jednotka MINI Interaction Unit sa v kokpite MINI Cooper presunula bližšie k vodičovi. Priemer tenkého OLED displeja s vysokým rozlíšením a kvalitným skleneným okrajom narástol na 240 mm. Jeho prevádzková logika je podobná ako pri smartfóne a dá sa intuitívne ovládať dotykom.

 

Relevantné informácie týkajúce sa vozidla, ako sú rýchlosť a spotreba paliva, sa zobrazujú v hornej časti obrazovky. V hlavnom menu sa nachádzajú funkcie usporiadané horizontálne ako widgety a možno ich vybrať potiahnutím a dotykom. Spodná časť OLED poskytuje priamy prístup k položkám menu Navigácia, Médiá, Telefón a Klimatizácia.

 

Digitálne inovácie pre pohlcujúci užívateľský zážitok

V rámci voliteľných režimov MINI Experience Modes vyžarujú dve projektorové jednotky na palubnú dosku osvetlenú grafiku. Súhra vizuálneho dizajnu, náladového osvetlenia a zvukového dizajnu mení vzhľad kokpitu a otvára nové možnosti personalizácie modelu MINI Cooper.

 

Každý režim má svoje vlastné dynamické pozadie a dá sa vybrať podľa osobných preferencií vodiča. V individuálnom režime si vodič môže pomocou aplikácie MINI nastaviť ako pozadie displeja fotografiu podľa vlastného výberu. Dominantné farby fotografie sa následne tiahnu cez textilné plochy palubnej dosky a výplní dverí ako svetelná grafika.

 

Jazdite bezpečne, príďte uvoľnení

Nový model MINI Cooper ponúka množstvo asistenčných systémov pre bezpečnú a pohodlnú jazdu. Štandardne dodávaná funkcia Safe Exit monitoruje okolie zaparkovaného vozidla a pred otvorením dverí varuje približujúcich sa účastníkov cestnej premávky. Funkcia nielen oneskorí odomknutie dverí, ale pomocou svetelných signálov okolo vozidla varuje pred možnou kolíziou.

 

Počas jazdy poskytuje voliteľný súbor prvkov MINI Navigation podporu s 3D vizualizáciou a rozšíreným zobrazením, zobrazuje aktuálnu dopravnú situáciu, poskytuje informácie o možnostiach parkovania vrátane možností digitálnych platieb a mnoho ďalšieho. Asistenčné funkcie založené na kamere a radare zvyšujú bezpečnosť podporou riadenia a udržiavania v jazdnom pruhu, čo tvorí súčasť komplexného balíka Driving Assistant Plus. Pohodlie jazdy zvyšuje systém automatickej regulácie rýchlosti a vzdialenosti.

 

Na aktiváciu asistenta MINI Intelligent Personal Assistant (IPA) na OLED displeji stačí vysloviť povel „Hej, MINI“. Potom sa objaví 3D vizualizácia v podobe avatara vozidla, alebo digitálneho spoločníka MINI Spike. V interakcii s MINI IPA môže vodič hlasom ovládať širokú škálu možností, ako sú navigácia, telefonovanie, zábava a ďalšie funkcie vozidla.

 

Inovatívna funkcia digitálneho kľúča MINI Digital Key Plus premení prostredníctvom aplikácie MINI smartfón na kľúč od vozidla. Uvítacia animácia predných a zadných svetiel sa spustí hneď, keď sa vodič priblíži na menej ako tri metre. Po priblížení do vzdialenosti menšej ako jeden a pol metra sa dvere automaticky odomknú. Tento pohodlný zážitok z vozidla môže vodič digitálne sprístupniť viacerým užívateľom, a to vrátane ich osobných nastavení vozidla.

 

Štyri úrovne výbavy pre individuálny vzhľad

Nové verzie výbavy Essential, Classic, Favored a JCW ponúkajú široké možnosti prispôsobenia. V závislosti od výbavy sú nové MINI Cooper C a MINI Cooper S k dispozícii s rôznymi lakmi karosérie a výbavou interiéru.

 

Farby možno kombinovať s jednou zo štyroch farieb strechy a vytvárať tak rôzne kontrasty. Exkluzívnu možnosť v spojení s balíkom výbavy Favored Trim predstavuje vyhotovenie charakteristickej strechy Multitone vo verzii Spray-Tech. Vyznačuje sa trojfarebným gradientom. Ponuku diskov kolies z ľahkej zliatiny s priemerom 16 až 18 palcov rozšírili nové, aerodynamicky optimalizované verzie.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper S (fuel consumption combined: 6,7 - 6,1 l/100 km; CO2-emissions combined: 150 - 138 g/km according to WLTP)

MINI Cooper C (fuel consumption combined: 6,5 - 5,9 l/100 km; CO2-emissions combined: 146 - 133 g/km according to WLTP)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť