Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

“Talkin’ Like Walken” - BMW počas tohtoročného Super Bowlu „hovorí ako Walken“

+++Herec Christopher Walken ocenený Academy Award® účinkuje v novom 60-sekundovom spote venovanom ikonám (a ich imitátorom) +++Špeciálne vystúpenie Ushera, nositeľa ceny Grammy®, svetovej superhviezdy a headlinera na Super Bowl LVIII Half Time Show +++Réžia - Bryan Buckley, dvakrát nominovaný na Oscara a tvorca takmer 70 reklám pre Super Bowl +++Kamera - slávny kameraman Hoyte van Hoytema, ktorý sa preslávil filmami „Oppenheimer“ a „Interstellar“

G60
·
BMW M Automobiles
·
BMW i
·
BMW i5
·
Radu 5
·
i5 M60
·
Lifestyle
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

 

Mníchov. BMW sa v nedeľu 11. februára 2024 vráti na Super Bowl tentoraz so 60-sekundovým spotom na úplne novú generáciu BMW radu 5, ktorej hlavným predstaviteľom bude prvé plne elektrické BMW i5. V hviezdami nabitej snímke s názvom „Talkin' Like Walken" sa objavuje hollywoodska ikona Christopher Walken spolu s herečkou Ashley Park (filmy: Emily v Paríži, Beef, Joy Ride) a Usherom, svetovou hviezdou ocenenou cenou Grammy®, ktorá bude aj účinkovať počas prestávky Super Bowlu.

 

Videá: https://www.youtube.com/user/BMWUSA

 

Fókusom 60-sekundového spotu je charakteristický hlas a rytmus Christophera Walkena, ktorý mu vyniesol status jedného z najviac napodobňovaných hollywoodskych hercov. Príbeh sleduje herca počas bežného dňa, kedy sa stretáva s nekonečným zástupom jeho imitátorov - od hotelového komorníka, cez krajčíra, vizážistu, drive-in obsluhy... Spot napokon vyvrcholí náhodným stretnutím s Usherom, pri ktorom sa Walken, ktorý je už celkom podráždený množstvom imitátorov,  pýta hudobníka, či by vlastne nemal byť niekde inde. A v skutočnosti televízni diváci opäť uvidia Ushera len o niečo neskôr ako hlavného aktéra Super Bowl šou na Allegiant Stadium v ​​Paradise v Nevade.

 

„Talkin' Like Walken" sa bude vysielať počas prvej štvrtiny Super Bowlu LVIII.

 

„Význam elektromobilov skutočne rastie a spolupráca s BMW ma veľmi bavila. Teším sa, že sa budem môcť podeliť so svetom o našu spoločnú prácu", povedal Christopher Walken.

 

„Je to pre mňa veľká česť vystupovať na Super Bowle a je skvelé spolupracovať s BMW," povedal USHER. „Tvorba spotu bola skvelá skúsenosť a dúfam, že sa vám všetkým bude páčiť."

 

Túto vtipnú kampaň vytvorila známa americká kreatívna agentúra Goodby Silverstein & Partners (GS&P), ktorá spolupracuje s BMW. Režíroval ju režisér Bryan Buckley, ktorý je dvakrát nominovaný na Oscara a uznávaný za svoju prácu na takmer 70 reklamách pre Super Bowl. O kameru sa postaral slávny kameraman Hoyte van Hoytema, ktorý sa okrem iného preslávil filmami „Oppenheimer“ a „Interstellar“.

 

„Keď premýšľate o dokonalej reklame na Super Bowl, rýchlo si uvedomíte, že existuje recept na jej namiešanie," povedal Marcus Casey, marketingový riaditeľ BMW of North America. „Nie že by to bolo jednoduché, ale ak začnete so vzrušujúcim novým produktom, špičkovou hollywoodskou hviezdou, skvelým scenárom a talentovaným tímom, a k tomu pridáte multi talentovanú Ashley Park a svetovú hviezdu, akou je Usher, vznikne vám mimoriadne podarený a nezabudnuteľný výsledok."

 

BMW v čase pred veľkým finále publikuje dve upútavky na spot. Prvý nesie názov "Agent" a berie si na mušku tradíciu reklamných ukážok Super Bowl. Christopher Walken sa svojho agenta do telefónu prekvapene pýta: "Takže je to reklama na reklamu? Prečo by to robili?“ Druhá upútavka s názvom „Spev“ ukazuje hollywoodsku hviezdu, ako jazdí na čisto elektrickom BMW i5 a počúva Usherov hit „Yeah!“ – čím už vopred naznačuje spevákovo vystúpenie.

 

Kampaň bude zahŕňať aj sociálne médiá vrátane TikToku a vyzve fanúšikov-tvorcov, aby sami vytvorili vlastnú verziu Walkenovho stvárnenia príbehu pod označením #TalkinlikeWalken.

 

https://www.youtube.com/user/BMWUSA

 

BMW radu 5

Celkom nové BMW radu 5 ôsmej generácie je dynamickejšie ako kedykoľvek predtým a je po prvýkrát k dispozícii s plne elektrickým pohonom ako BMW i5. Okrem športového, elegantného dizajnu a charakteristickej dynamickej jazdy BMW ponúka nové BMW radu 5 množstvo digitálnych inovácií a technologických vymožeností. 

Viac o novom BMW radu 5 na linku - https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/topic/4175/radu-5/

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i5 M60 xDrive:

Power consumption combined: 20,6 – 18,2 kWh/100 km (WLTP)

Electric range: 455 – 516 km (WLTP)

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť