Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové MINI Cooper E vo výbave Classic: Elektrické, efektívne, emotívne

Vstupný plne elektrický model MINI presviedča efektívnym elektrickým pohonom a pre značku typickou dynamikou jazdy. Pohodlný priestor v interiéri a malý polomer otáčania robia z nového MINI Cooper E dokonalého spoločníka každodenného života.

MINI
·
MINI Electric
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov. Plne elektrický model MINI Cooper spája moderný a ekologický pohon s potešením z jazdy typickým pre značku. Rovnako ako celá nová modelová rodina MINI, aj MINI Cooper E je k dispozícii v štyroch prepracovaných výbavách. Výbava Classic ponúka výrazné farby karosérie a kontrastné farebné úpravy strechy. Puristický dizajn ikonického modelu MINI 3-dverové obzvlášť upúta v žltej farbe Sunny Side Yellow s kontrastnou strechou a s bielymi krytmi vonkajších spätných zrkadiel.

 

V tomto stupni výbavy pokrýva povrchy kokpitu dvojfarebný čierno-modrý pletený materiál. Vzniká tak štýlový kontrast k vysokokvalitným sedadlám potiahnutým syntetickou kožou Vescin. Dostupné sú v sivej, alebo čiernej farbe s perforovaným vzorom kohútej stopy.

 

„S novým plne elektrickým modelom MINI Cooper E ponúkame skvelý základný vstup do novej rodiny MINI. Jeho 135 kW (184 k) zaručuje vzrušujúcu agilitu a očarujúcu akceleráciu bez toho, aby sa zákazníci museli niečoho vzdať.“ hovorí Stefanie Wurst, šéfka automobilky MINI.

 

Emotívne potešenie z jazdy a rýchle nabíjanie

Priame reakcie vozidla vďaka športového volantu prinášajú do kokpitu maximum emócií. Väčší rozchod a dlhší rázvor optimalizujú dynamiku v náročných jazdných situáciách. Pre značku typický pocit z motokáry umocnil bezprostredný nárast výkonu elektromotora.

 

Batéria modelu MINI Cooper E s kapacitou 40,7 kWh (kombinovaná spotreba energie: 14,3 – 13,8 kWh/100 km podľa cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km) ponúka podľa cyklu WLTP dojazd do vzdialenosti 305 kilometrov.

 

Na cestách stačí 28 minút nabíjania jednosmerným prúdom s výkonom až 75 kW. Tak málo času treba na nabitie batérie MINI Cooper E z 10 na 80 percent.

 

S výkonom 135 kW (184 k) sa spája aj okamžite dostupný maximálny krútiaci moment 290 Nm. Vďaka tomu vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy.

 

Výrazný exteriér zameraný na mestské prostredie

Siluetu vozidla formujú typické proporcie MINI. Kompaktné rozmery uľahčujú ovládanie, aj hľadanie parkovacieho miesta.

 

Osemuholníková predná maska a okrúhle svetlomety tvoria charakteristickú tvár MINI. Charakteristický vzhľad modelu MINI Cooper E zvýrazňujú LED svetlomety s jedinečným svetelným podpisom. Pre veľkosti diskov kolies od 16 do 18 palcov sú k dispozícii rôzne aerodynamicky optimalizované vyhotovenia.

 

Viac pohodlia a bezpečnosti v mestskej premávke

Adaptívny systém na udržiavanie rýchlosti automaticky kontroluje vzdialenosť od vpredu idúceho vozidla a nepretržite monitoruje cestu. Týmto spôsobom dokáže v hustej premávke včas identifikovať potenciálne nebezpečné situácie. Parkovací asistent automaticky rozpozná parkovacie miesta a po stlačení tlačidla spustí proces automatického parkovania.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper E (electricity consumption combined: 14.3 - 13.8 kWh/100 km according to WLTP; combined CO2 emissions: 0 g/km)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť