Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Strong today, strong tomorrow: BMW Group maintains course for successful future, building on strong 2023

+++ Automobilový EBIT výrazne vyšší v roku 2023 +++ EBIT marža 8-10 % ako prognóza na rok 2024 +++ Kapitálové výdavky vrcholia v roku 2024, ako sa plánovalo +++ NEUE KLASSE v štartovacích blokoch: Testovanie už prebieha +++ BMW Vision Neue Klasse X vyzdvihuje široké spektrum: NEUE KLASSE ponúka zákazníkom široký výber modelov +++ Na cestách už jazdí viac ako dva milióny elektrifikovaných vozidiel +++

Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
·
Spoločnosť
·
Firemné podujatia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 725,86 KB)
  
Photos(1x, 1,29 MB)

/text v českom jazyku/

Mnichov. Kvalitní produkty, vysoká poptávka, dobré výsledky: po úspěšném roce 2023, kdy automobilový segment vykázal historicky nejvyšší prodeje, chce BMW Group pokračovat v růstu i v tomto fiskálním roce. Hlavními tahouny by i v roce 2024 měly zůstat čistě elektrické vozy (BEV) a modely z vyššího prémiového segmentu – včetně modelů BMW řady 7, BMW X7 a vozů Rolls-Royce s čistě elektrickým modelem Rolls-Royce Spectre.

V obou segmentech očekává BMW Group v letošním fiskálním roce výrazný dvouciferný růst. K němu dále přispějí modely BMW řady 5, včetně BMW i5, které bude letos poprvé k dispozici i jako čistě elektrický model Touring, a také v podobě vozů z nabídky BMW M GmbH. Celkově BMW Group v roce 2024 očekává v automobilovém segmentu mírný nárůst.

„Čím náročnější jsou rámcové podmínky, tím důležitější je uplatňovat konzistentní strategii. V důsledku toho zůstanou i v roce 2024 našimi klíčovými faktory úspěchu kvalitní produkty a schopnost rychle reagovat. Díky tomu budeme i v budoucnu spolehlivým partnerem pro zákazníky, investory a akcionáře,“ uvedl ve čtvrtek Oliver Zipse, předseda představenstva BMW AG.

Výdaje na výzkum a vývoj a kapitálové výdaje dosáhnou v roce 2024 podle plánu svého maxima.
BMW Group bude i v roce 2024 podle plánu pokračovat ve svém strategickém směřování, a to rozsáhlými investicemi do svých výrobních závodů, nabídky prémiových vozů a inovativních technologií. Důkazem toho je výstavba továrny v Debrecínu (Maďarsko) a továren na montáž vysokonapěťových baterií v Šenjangu (Čína), Woodruffu (USA), San Luis Potosí (Mexiko) a Irlbach-Straßkirchenu (Dolní Bavorsko). Vzhledem k rozsáhlému rozšíření továrny v Mnichově a elektrifikaci výrobního závodu MINI v Oxfordu dosáhnou kapitálové výdaje v roce 2024 svého vrcholu. Vyšší výdaje si vyžádá také digitalizace společnosti a jejích produktů.

Kromě kapitálových výdajů dosáhnou v letošním roce nového maxima také výdaje na výzkum a vývoj. Půjdou především na elektrifikaci modelového portfolia, včetně produktů NEUE KLASSE, a na digitální inovace ve vozech, jako je konektivita, softwarové zásobníky a automatizované řízení. 

Společnost rovněž usiluje o dosažení EBIT marže v automobilovém segmentu ve výši 8–10 % v aktuálním fiskálním roce.

Atraktivní produkty – nabídka plně elektrických vozidel jako hlavní hnací síla.
V roce 2023 BMW Group výrazně zvýšila prodeje čistě elektrických vozů (+74,2 %) na více než 375 000 kusů, čímž jasně podtrhla svoji roli průkopníka elektromobility. Společnost tak zákazníkům dodala výrazně více čistě elektrických vozů než její přímí evropští konkurenti a také výrazně více než většina nově vstupujících hráčů z Asie a USA.

Tento úspěch je založen na vynikající kvalitě těchto vozidel, což potvrzují i různé studie. Například v únoru renomovaný americký spotřebitelský portál Consumer Reports již podruhé za sebou označil BMW za „nejlepší značku“. Tento portál porovnával 34 automobilových výrobců a hodnotil je na základě výsledků jízdních testů, spolehlivosti, spokojenosti zákazníků a bezpečnostních kritérií. Všech 12 zkoumaných modelů BMW získalo doporučení „koupit“, což platí také pro dva testované modely MINI, které značce rovněž vynesly jednu z nejvyšších příček.

Další dvojité vítězství přinesla studie americké společnosti J.D. Power, která se zabývala zkušenostmi zákazníků s elektromobily. Celkovým vítězem se stalo BMW i4, zatímco nejlepším modelem v nižším cenovém segmentu bylo MINI Cooper SE.

S čistě elektrickým BMW i5, které bude letos uvedeno na trh poprvé také jako čistě elektrický model Touring, a s novou rodinou modelů MINI bude mít BMW Group svého elektrického zástupce prakticky ve všech hlavních automobilových segmentech. V roce 2024 bude na trhu více než 15 čistě elektrických modelů všech značek společnosti BMW Group.

V kombinaci s rostoucí účinností spalovacích motorů se BMW Group podařilo výrazně snížit emise CO2 v rámci celého vozového parku, konkrétně v Evropě: podle předběžných údajů se emise vozového parku v EU v roce 2023 snížily na 102,1 g CO2/km. BMW Group tak překonala svůj požadovaný fleetový cíl 128,5 g CO2/km o více než 20 %. Další snížení se očekává v roce 2024.

Rozmanitá nabídka zaručuje růst.
Rozmanitost produktové řady BMW Group se ukázala jako jeden z důvodů růstu na začátku roku 2024. V prvních dvou měsících roku se BMW Group podařilo zvýšit prodej čistě elektrických vozů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o výrazné dvouciferné procento. Růst byl mimořádně velký ve Spojených státech, kde se prodej elektromobilů BMW Group téměř zdvojnásobil. V Evropě a Číně zaznamenaly dodávky čistě elektrických modelů rovněž výrazný dvouciferný nárůst.

Současně se v období do konce února zvýšil také počet dodaných vozidel s vysoce hospodárnými spalovacími motory. 

Důležitou součástí elektrifikační strategie značky BMW zůstávají i nadále vozy s plug-in hybridní technologií (PHEV). Navzdory výraznému nárůstu počtu čistě elektrických modelů, a to zejména v Evropě, by poptávka po těchto vozech měla v letošním roce zůstat stabilní. Tato technologie pohonu také významně přispívá k dalšímu snižování emisí CO2 a hraje významnou roli při seznamování zákazníků s elektromobilitou. V rámci celé společnosti bylo v roce 2023 zákazníkům dodáno již více než 560 000 elektrifikovaných vozů (BEV + PHEV), což odpovídá 22 % celkových prodejů BMW Group.

Velká obliba modelů PHEV také pomohla BMW Group dosáhnout celkového počtu více než dvou milionů prodaných elektrifikovaných vozů (BEV + PHEV). Přibližně 55 % z nich tvořily modely PHEV a přibližně 45 % modely BEV.

MINI a Rolls-Royce se stanou ryze elektrickými značkami.
Značky MINI a Rolls-Royce jsou na nejlepší cestě k čistě elektrické budoucnosti, která by měla odstartovat počátkem roku 2030. Prvními vlaštovkami jsou modely nové rodiny vozů MINI a Rolls-Royce Spectre, přičemž první kusy těchto vozů již byly předány svým majitelům. Objednávky nových vozů Rolls-Royce Spectre již přesáhly výrobní kvótu pro rok 2024. Výroba nového MINI Countryman se nyní poprvé rozběhla také v továrně BMW Group v Lipsku, kde se bude vyrábět jako čistě elektrický model a také s vysoce hospodárnými spalovacími motory.

NEUE KLASSE na startovní čáře: BMW Vision Neue Klasse X podtrhuje šíři budoucí modelové řady BMW – nová úroveň radosti z jízdy.
Pouhý rok před zahájením výroby automobilů NEUE KLASSE představuje nový koncepční vůz předobraz budoucího čistě elektrického modelu kategorie SAV. BMW Vision Neue Klasse X přináší filozofii a technologie modelu NEUE KLASSE do segmentu Sports Activity Vehicle, jenž v posledních letech tvoří stále větší část prodejů BMW Group. V roce 2023 se každý druhý vůz BMW dodaný zákazníkům řadil do rodiny modelů X. „Společně s BMW Vision Neue Klasse ukazuje koncept BMW Vision Neue Klasse X šíři naší budoucí modelové řady BMW. Od sportovního sedanu se všemi jeho deriváty až po moderní automobily kategorie SAV. NEUE KLASSE odráží rozmanitost modelů, které zákazníci chtějí dnes i v budoucnu,“ řekl Zipse. „Tímto způsobem chceme zdůraznit, že NEUE KLASSE je mnohem více než jen jeden automobil nebo jeden specifický koncept. NEUE KLASSE nově definuje značku BMW – a zároveň bude více BMW než kdykoli předtím.“

BMW Vision Neue Klasse X také ukazuje, jak lze tři hlavní vlastnosti NEUE KLASSE – elektrický pohon, digitalizaci a cirkularitu – rozšířit o čtvrtý rozměr. Konkrétně o radost z jízdy, která je základem značky BMW a jež se nyní díky pohonu a podvozku vyvinutému speciálně pro NEUE KLASSE a šesté generaci technologie BMW eDrive posouvá na novou úroveň. Cílem je, aby automobily NEUE KLASSE nabízely ještě větší „BMW radost z jízdy“.

Kromě elektromotorů s mimořádně vysokou účinností patří mezi hlavní pokroky nové technologie pohonu BMW eDrive nově vyvinuté cylindrické bateriové články, které vykazují o více než 20 procent vyšší energetickou hustotu než dosud používané prizmatické. V kombinaci s přechodem na 800voltovou architekturu se tak zkrátí doba nabíjení až o 30 %, což umožní nabití na 300 km za pouhých deset minut. Šestá generace systému BMW eDrive navíc o 30 % prodlouží dojezd. Zároveň by tato nová generace technologií měla výrazně snížit náklady: v porovnání s dnešní pátou generací se srovnatelným dojezdem by náklady na elektrický systém generace číslo 6, tj. vysokonapěťovou baterii s pohonnou jednotkou, měly být o 40–50 % nižší. 

Pokud jde o aerodynamiku, BMW Vision Neue Klasse X se vyznačuje novou impozantní hodnotou. V porovnání se srovnatelným modelem současné modelové řady byl odpor vzduchu snížen o 20 %. Nové konstrukce pneumatik a speciální brzdový systém pro čistě elektrické vozy pomáhají zvýšit celkovou hospodárnost až o 25 %.

Nová generace BMW iDrive posouvá interakci s uživatelem na vyšší úroveň.
BMW Group již na veletrhu CES v Las Vegas v roce 2023 prostřednictvím BMW i Vision Dee představila svou vizi budoucích digitálních zážitku uvnitř i vně vozu. Nový systém BMW iDrive, který se nyní představuje v BMW Vision Neue Klasse X, je navržen na vysoce integrované softwarové architektuře a spoléhá na novou generaci BMW Operačního systému.

V tomto voze promítá displej BMW Panoramic Vision klíčové informace přes celou šířku čelního skla. V NEUE KLASSE bude doplněn vylepšeným BMW 3D Head-Up Displejem. V kombinaci s nově vyvinutým volantem s multifunkčními tlačítky, novým centrálním displejem a pokročilým hlasovým ovládáním digitálního asistenta BMW Intelligent Personal Assistant posouvá BMW iDrive interakci mezi řidičem a jeho vozem na zcela novou úroveň.

Testování NEUE KLASSE je již v plném proudu.
Všechny tyto novinky se již brzy představí ve vozech NEUE KLASSE. První z nich v současné době absolvují testovací jízdy v extrémních podmínkách. Sériová výroba se rozběhne v druhé polovině roku 2025, a to vozem segmentu Sports Activity Vehicle, jehož předobrazem je právě BMW Vision Neue Klasse X. Následovat bude sedan srovnatelný se současným BMW řady 3, který se poprvé představil jako koncept BMW Vision Neue Klasse na veletrhu IAA MOBILITY. Během prvních 24 měsíců od zahájení výroby hodláme v rámci celosvětové výrobní sítě BMW Group uvést na trh celkem nejméně šest modelů NEUE KLASSE.

NEUE KLASSE se představí v roce 2025 v nové továrně BMW Group Debrecín (Maďarsko), který bude vyrábět výhradně vozy NEUE KLASSE. Od roku 2026 se budou modely NEUE KLASSE vyrábět také ve více než 100 let starém hlavním závodě v Mnichově, kde se v současné době dokončují nezbytné přípravy na přechod na výrobu výhradně elektrických vozů, který je plánován na rok 2027. Ve stejném roce bude zahájena sériová výroba vozů NEUE KLASSE v továrně San Luis Potosí (Mexiko) a na výrobu modelu NEUE KLASSE se připravuje také výrobní závod v Šenjangu (Čína).

Vodíkové palivové články jako další pilíř technologie pohonu.
BMW Group předpokládá, že ne všechny trhy na světě budou mít v nadcházejícím desetiletí potřebné rámcové podmínky pro přechod všech zákazníků na čistou elektromobilitu. V důsledku toho bude stále zapotřebí řada produktů s vysoce hospodárnou konvenční technologií pohonu, která bude splňovat individuální požadavky na mobilitu a zároveň přispívat ke snižování emisí CO2.

Očekává se, že od druhé poloviny tohoto desetiletí bude stále větší procento pohonných jednotek tvořit technologie vodíkových palivových článků. BMW Group systematicky pokračuje ve vývoji této technologie, kterou považuje za další možnost udržitelné individuální mobility, a v závislosti na požadavcích trhu a vývoji situace si umí představit případné sériové vozidlo v druhé polovině tohoto desetiletí. Reálnou použitelnost vodíkového pohonu ukazuje pilotní série vozů BMW iX5 Hydrogen. 

Udržitelnost jako součást firemní strategie.
V roce 2021 se BMW Group jako první německý výrobce automobilů připojila ke kampani Business Ambition for 1,5 °C, kterou zahájila iniciativa Science Based Targets, a zavázala se tak k dosažení cíle úplné klimatické neutrality v celém hodnotovém řetězci nejpozději do roku 2050.

Aby BMW Group zohlednila všechny aspekty komplexní udržitelnosti, využívá svůj přístup „secondary first“ a postupně zvyšuje podíl recyklovaných a znovu použitelných materiálů ve vozech NEUE KLASSE. Již v roce 2021 poskytl koncept BMW i Vision Circular ukázku toho, jak by mohla vypadat individuální, udržitelná a luxusní mobilita v městském prostředí v roce 2040, vytvořená s využitím druhotných materiálů a obnovitelných surovin, a tedy zcela recyklovatelná.

BMW podle prognózy splnilo všechny své obchodní cíle pro rok 2023.
Ve fiskálním roce 2023 dosáhla BMW Group dle prognózy svých obchodních cílů. S celkovým počtem 2 554 183 dodaných vozů se jedná o solidní nárůst o 6,4 %. Tržby společnosti BMW Group celoročně vzrostly na 155 498 milionů eur (+9,0 %).

Zisk před zdaněním ve výši 17 096 milionů eur odráží odpovídající základní efekt: v předchozím roce došlo díky přecenění dříve držených akcií BBA ve výši 7,7 miliardy eur k výraznému zvýšení finančního výsledku a zisku skupiny BMW Group. Bez tohoto efektu byly zisk před zdaněním (–27,3 %) a čistý zisk společnosti (–34,5 %) za rok 2023 výrazně nižší než v předchozím roce. Bez zmíněného jednorázového efektu přecenění by byl čistý zisk společnosti za rok 2023 meziročně výrazně vyšší.

V automobilovém segmentu se výrazně zvýšil zisk před započtením finančního výsledku (EBIT) na 12 981 milionů eur (+22,1 %). Oporou byla úplná konsolidace BBA, jakož i růst prodeje a lepší skladba produktů. To bylo vyváženo nepříznivými vlivy výdajů na výzkum a vývoj a vyššími náklady na materiál. EBIT marže za toto období činila 9,8 % (2022: 8,6 %). Po vyloučení odpisů aktiv BBA z dříve zmíněné alokace kupní ceny ve výši 1,4 miliardy eur činila marže EBIT 10,8 %.

Díky tomuto pozitivnímu vývoji zisků činilo cash flow v segmentu ke konci prosince 6 942 milionů eur (2022: 11 071 milionů eur/–37,3 %), a to i přes vyšší kapitálové výdaje. V předchozím roce byl započítán pozitivní jednorázový efekt z plné konsolidace BMW Brilliance ve výši 5 miliard eur.

Kapitálové výdaje BMW Group v roce 2023 dosáhly 8 836 milionů eur (+8,5 %). Značné výdaje směřovaly do elektrifikace a autonomních jízdních modulů, zřízení výroby vysokonapěťových baterií na různých trzích a výstavby továrny v maďarském Debrecínu.

Výdaje na výzkum a vývoj v celé skupině činily 7 538 milionů eur (+13,8 %). Kromě výdajů na vývoj budoucích modelů NEUE KLASSE byly výdaje na výzkum a vývoj zaměřeny především na další elektrifikaci a digitalizaci modelového portfolia a automatizované řízení.

Navrhovaná dividenda ve výši 6,00 EUR – bonus za podíl na zisku pro zaměstnance.
Vysokou ziskovost BMW Group potvrzuje klíčový údaj „zisk na akcii“ (EPS), který za rok 2023 činil 17,67 eur. Vysoký údaj za předchozí rok ve výši 27,31 eur na akcii odráží jednorázový efekt z přecenění dříve držených akcií BBA ve výši 7,7 mld. eur. Bez tohoto efektu by hodnota akcie za rok 2022 činila 15,66 eur, proto by zisk na akcii v roce 2023 vyjadřoval výrazný nárůst o 12,8 %.

BMW Group se o své úspěchy pravidelně dělí se svými akcionáři, přičemž výplatní poměr se pro fiskální rok 2023 pohybuje v obvyklém rozmezí 30–40 %. Představenstvo a dozorčí rada navrhnou 15. května na výroční valné hromadě dividendu ve výši 6,00 eur na kmenovou akcii (2022: 8,50 eur) a 6,02 eur na prioritní akcii (2022: 8,52 eur). To představuje předběžný výplatní poměr ve výši 33,7 % (2022: 30,6 %).

V souladu se zásadou výkonnosti a odměny se na úspěchu společnosti budou přiměřeným způsobem podílet i zaměstnanci v Německu. Například kvalifikovaný pracovník obdrží za finanční rok 2023 částku 8400 eur (na základě platové skupiny ERA 5 kovoprůmyslu a elektrotechnického průmyslu Bavorska) a další složku na svůj penzijní plán. 

Výhled na rok 2024: BMW Group očekává ziskový růst.
V automobilovém segmentu se díky mírnému nárůstu poptávky, plné dostupnosti nových modelů a uvedení nových modelů na trh předpokládá, že dodávky vozů BMW, MINI a Rolls-Royce budou mírně vyšší než v předchozím roce. Podíl čistě elektrických vozů na dodávkách se podle prognózy oproti roku 2023 výrazně zvýší. EBIT marže v automobilovém segmentu by se měla v roce 2024 pohybovat v rozmezí 8–10 %.

Očekává se mírné snížení emisí CO2 u nově vyrobených automobilů v EU, a to díky dalšímu snížení spotřeby paliva a rostoucímu počtu vozů s elektrickým pohonem. Společnost proto také očekává, že její čísla budou opět výrazně nižší než oficiální cíle v EU.

Stabilní poptávka se projevuje i v segmentu motocyklů. V kombinaci s plnou dostupností modelů, včetně BMW R 1300 GS, se i v tomto segmentu očekávají mírně vyšší prodeje. Předpokládá se, že marže EBIT se bude pohybovat v rozmezí 8–10 %.

V segmentu finančních služeb se předpokládá návratnost vlastního kapitálu v rozmezí 14–17 %. 

Rostoucí nejistota ohledně makroekonomických a geopolitických podmínek by mohla způsobit, že by se hospodářské výsledky v některých regionech mohly odchýlit od očekávaných trendů a vývoje. To se týká obchodní a celní politiky, bezpečnostní politiky a možného zintenzivnění mezistátních obchodních sporů. Pozorně se sleduje také válka na Ukrajině a její možné dopady na obchodní výsledky BMW Group. Platná omezení v důsledku sankcí již byla vedením společnosti zohledněna.

 

 

BMW Group – přehled: 
Celý rok 2023

 

2023

2022

Změna v %

Dodávky zákazníkům

 

 

 

 

Automobily1

jednotek

2 554 183

2 399 632

6,4

BMW

jednotek

2 252 793

2 100 689

7,2

MINI

jednotek

295 358

292 922

0,8

Rolls-Royce

jednotek

6 032

6 021

0,2

Motocykly

jednotek

209 066

202 895

3,0

 

 

 

 

 

Počet zaměstnanců (k 31. prosinci 2023)

 

154 950

149 475

3,7

EBIT marže Automobilový segment

procent

9,8

8,6

14,1

EBIT marže Motocyklový segment

procent

8,1

8,1

-

EBT marže společnosti BMW Group2

procent

11,0

16,5

–33,3

 

 

 

 

 

Příjmy

v milionech eur

155 498

142 610

9,0

Automobily

v milionech eur

132 277

123 602

7,0

Motocykly

v milionech eur

3 214

3 176

1,2

Finanční služby

v milionech eur

36 227

35 122

3,1

Ostatní subjekty

v milionech eur

11

8

37,5

Odchylky

v milionech eur

–16 231

–19 298

15,9

 

 

 

 

 

Zisk před zdaněním a odečtením úroků (EBIT)

v milionech eur

18 482

13 999

32,0

Automobily

v milionech eur

12 981

10 635

22,1

Motocykly

v milionech eur

259

257

0,8

Finanční služby

v milionech eur

3 055

3 163

-3,4

Ostatní subjekty

v milionech eur

–13

–203

93,6

Odchylky

v milionech eur

2 200

147

-

 

 

 

 

 

Zisk před zdaněním (EBT)

v milionech eur

17 096

23 509

-27,3

Automobily

v milionech eur

12 642

18 918

-33,2

Motocykly

v milionech eur

258

269

-4,1

Finanční služby

v milionech eur

2 962

3 205

-7,6

Ostatní subjekty

v milionech eur

–100

995

-

Odchylky

v milionech eur

1 334

122

-

 

 

 

 

 

Daň z příjmu společnosti

v milionech eur

–4 931

–4 927

0,1

Čistý zisk

v milionech eur

12 165

18 582

–34,5

Čistý zisk na kmenovou akcii

eur

17,67

27,31

–35,3

Čistý zisk na prioritní akcii3

eur

17,69

27,33

–35,3

Dodávky zahrnují společný podnik BMW Brilliance Automotive Ltd., Shenyang.

Poměr zisku společnosti BMW Group před zdaněním.

3 Kmenové/prioritní akcie. Zisk na jednu prioritní akcii se vypočítá tak, že se zisk potřebný k pokrytí dodatečné dividendy ve výši 0,02 EUR na prioritní akcii rozdělí poměrně na jednotlivá čtvrtletí příslušného účetního období.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Rolls-Royce Spectre: Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 23,6–22,2 (WLTP); dojezd v km (WLTP): 530.

BMW i5 eDrive40: Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 18,9–15,9 (WLTP); dojezd v km (WLTP): 497–582.

BMW i4 eDrive40: Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 19,1–16,1 (WLTP); dojezd v km (WLTP): 493–590.

BMW iX5 Hydrogen: Kombinovaná spotřeba vodíku: 1,19 kg H2/100 km (WLTP); dojezd v km: 504; emise CO2 v g/km: 0.

MINI Cooper SE: Spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 17,2 (WLTP); dojezd v km (WLTP): 201.

MINI Countryman: Spotřeba paliva v l/100 km: 8,3–4,6 (WLTP), kombinované emise CO2 v g/km: 187–120 (WLTP).

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Rolls-Royce Spectre:  Power consumption in mi/kWh/ // kWh/100km: 2.6 – 2.8 mi/kWh // 23.6 – 22.2 kWh/100km (WLTP); electric range (WLTP): 329* mi / 530* km. CO2 emissions: 0 g/km (NEDC).

BMW i5 eDrive40: Power consumption in kWh/100 km: - (NEDC)/18.9-15.9 (WLTP); electric range (WLTP) in km: 497-582.

BMW i4 eDrive40: NEFZ [ ]; WLTP (combined): power consumption: 19.1-16.1 kWh/100km; CO2 emissions: 0 g/km; range: 493-590 km.

BMW iX5 Hydrogen: Consumption combined in WLTP cycle: 1,19 kg H2/100 km, CO2 emissions combined in WLTP cycle: 0 g/km. Electric range: 504 km (313 miles) 

MINI Cooper SE:  Electric range (WLTP combined): 201 km; power consumption (WLTP combined): 17.2 kWh/100 km; power consumption combined (NEDC) in: - kWh/100 km

MINI Countryman: Electric range combined in l/100 km: - (NEFZ) / 8,3 – 4,6 (WLTP), CO2 emissions combined in g/km: - (NEFZ) / 187-120 (WLTP).

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť