Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nová energia pre Neue Klasse: Elektromobily ako úložiská energie

+++ Obojsmerné nabíjanie súčasťou štandardnej výbavy modelov Neue Klasse +++ Ďalší technologický pokrok sa zameriava na inteligentné nabíjanie +++ Nové funkcie pre nabíjací ekosystém BMW Connected Home Charging +++

Technológia
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 731,86 KB)
  
Photos(2x, 4,59 MB)

Mníchov. Modely BMW Neue Klasse, ktoré prídu na trh v roku 2025, dokážu uchovávať elektrinu a fungovať ako elektrická zásuvka. Dostanú technológiu obojsmerného nabíjania – teda schopnosť prijímať, aj dodávať elektrinu.


S najnovšími dizajnovými štúdiami, sedanom BMW Vision Neue Klasse a BMW Vision Neue Klasse X SAV, spoločnosť BMW Group ukazuje, ako bude vyzerať ďalšia generácia kľúčových vozidiel značky BMW. Predstavujú rad technologických inovácií, ktorými spoločnosť približuje svoju životaschopnosť smerom do budúcnosti.

 

Spolu so svetovou premiérou vozidla BMW Vision Neue Klasse X teraz automobilka BMW ohlasuje ďalšiu inováciu, ktorá sa má dostať do sériovej výroby. Ide o možnosť obojsmerného nabíjania. Táto technológia umožňuje použiť vysokonapäťovú batériu plne elektrického vozidla ako zariadenie na ukladanie energie a neskôr vrátiť uloženú elektrinu buď do vlastnej domácnosti zákazníka, alebo do elektrickej siete.

 

Vďaka tomu môžu zákazníci BMW ešte jednoduchšie a aktívne prispievať k energetickému prechodu a podporovať udržateľnú výrobu a využívanie obnoviteľnej energie. Zákazníci BMW tak prvý raz môžu využívať funkcie ako Vehicle to Home, Vehicle to Grid a Vehicle to Load. Tento krok podčiarkuje aj prebiehajúce rozširovanie ponuky BMW Group Charging.

 

„Neustále vylepšujeme náš sortiment nabíjacích produktov a služieb, aby sme maximalizovali úžitok pre zákazníka,“ hovorí Frank Weber, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG, zodpovedný za vývoj. „Od tohto leta ponúkneme spolu s naším partnerom E.ON na viacerých trhoch nákladovo optimalizované nabíjanie. A s vozidlami Neue Klasse urobíme ďalší krok v podobe obojsmerného nabíjania. Služby Vehicle to Home a Vehicle to Grid plne integrujme do nášho komplexného ekosystému nabíjania BMW Connected Home Charging. Pomocou vozidla, aplikácie My BMW, podpory značky BMW s pomocou nástennej nabíjačky BMW DC Wallbox Professional a vlastného fotovoltického systému budú môcť zákazníci riadiť tok energie takým spôsobom, že domáce nabíjanie bude občas možné aj mimo dodávok elektriny z verejnej siete. A, samozrejme, budú tiež môcť znížiť svoje náklady na nabíjanie tým, že elektrinu uloženú v ich BMW privedú späť do elektrickej siete.“

 

Vehicle to Home: elektrina pre vašu domácnosť

V počiatočnej fáze technológie umožní obojsmerné nabíjanie zákazníkom v podstate využívať vysokonapäťovú batériu ich vozidla ako stacionárne zariadenie na ukladanie energie. V tomto prípade sa uhlíkovo neutrálna elektrina generovaná zákazníckym fotovoltickým systémom a pomocou nástennej nabíjačky BMW DC Wallbox Professional dočasne ukladá v batérii vozidla a následne sa vracia späť, aby napájala ostatné spotrebiče v domácnosti, čím sa zákazník na určitý čas stáva nezávislým od energie z externej elektrickej siete a zníži si tak náklady na energiu.

 

Vehicle to Grid: napájanie do siete

Druhá fáza obojsmerného nabíjania umožní zákazníkom sprístupniť časť kapacity batérie pre externé prostredie. Túto energetickú kapacitu môžu využiť ako na nabíjanie zo siete, tak aj na dodávanie elektriny do nej vo vhodných časoch. Prístup na energetický trh zabezpečuje kooperačný partner automobilky BMW, ktorým je energetická spoločnosť E.ON. Na to budú zákazníci potrebovať dynamickú tarifu za elektrinu od E.ON, ktorá bude riadiť proces nabíjania spolu s podporou automobilky BMW, aby umožnila generovanie výnosov z energetickej burzy. 
Táto funkcia bude dostupná na jednotlivých trhoch až po prijatí potrebných regulačných opatrení.

 

Vehicle to Load: automobil ako power banka

Funkcia Vehicle to Load umožňuje energiu uloženú vo vozidle použiť na napájanie externých elektrických zariadení. To znamená, že vozidlá Neue Klasse môžu slúžiť ako forma mobilnej powerbanky napríklad na nabíjanie e-bicykla, alebo na dodávanie energie do elektrického spotrebiča počas kempovania.

Bez ohľadu na použitý typ obojsmerného nabíjania zostáva vždy na prvom mieste túžba zákazníka po mobilite. Zabezpečuje to intuitívne a jednoduché ovládanie v aplikácii My BMW App, pomocou ktorej možno ovládať celý ekosystém BMW Connected Home Charging.

 

Urýchlenie energetického prechodu

Obojsmerné nabíjanie zaisťuje nielen vyššiu bezpečnosť dodávky energie. Prijímaním aj dodávaním elektriny môžu elektromobily výrazne prispieť k podielu spotreby elektriny pochádzajúcej z obnoviteľných zdrojov. Využitie akumulačných kapacít poskytovaných vysokonapäťovými batériami umožňuje lepšiu koordináciu ponuky a dopytu v oblasti zelenej elektriny. Napríklad úložné systémy pre elektrické vozidlá môžu selektívne absorbovať špičky pri produkcii veternej a slnečnej energie a elektrinu opäť uvoľniť v období nízkej produkcie (noc, prestávky) energie. To umožňuje znížiť spúšťanie fosílnych elektrární a znížiť ich emisie v takýchto obdobiach. Týmto spôsobom sa elektrická mobilita stáva čoraz integrálnejšou súčasťou energetickej revolúcie. Obojsmerné nabíjanie môže prispieť k zníženiu emisií CO2 v oblasti mobility a celkovo pri výrobe energie.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych závodov po celom svete a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

 

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 spolupracovníkov.

 

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

Munich. Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť