Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW radu 5 získalo titul World Luxury Car 2024

+++ Ôsma generácia najúspešnejšieho biznis sedanu na svete zvíťazila na základe rozhodnutia medzinárodnej odbornej poroty +++ Dynamická sila, majestátny komfort na dlhé vzdialenosti a digitálne inovácie tvoria kombináciu, ktorá presvedčila počas rozsiahlych testovacích jázd +++ Celkovo deviaty titul pre značku BMW v tejto prestížnej ankete +++

G60
·
BMW i
·
BMW i5
·
Radu 5
·
Sedan
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 572,88 KB)
  
Photos(4x, 62,35 MB)

Mníchov. Dynamickejšie ako kedykoľvek predtým, preplnené digitálnymi inováciami, s priestranným interiérom vyžarujúcim prémiový pocit a, v podobe BMW verzie i5, prvýkrát s plne elektrickým pohonom. Nové BMW radu 5 posilňuje svoj nárok na vedúce postavenie v exkluzívnej prémiovej triede. Pre členov odbornej poroty World Car Awards ide o jedinečnú novinku na poli luxusných vozidiel, ktorá za ostatných 12 mesiacov oslávila svoj debut na svetových automobilových trhoch. Medzinárodná porota expertov preto odovzdala BMW radu 5 korunu v kategórii Svetové luxusné vozidlo World Luxury Car 2024. Výsledky boli vyhlásené na začiatku medzinárodného autosalónu New York International Auto Show 2024 počas ceremoniálu vysielaného do celého sveta prostredníctvom streamovacích služieb.

 

Úspech BMW radu 5 podporili hodnotenia, ktoré počas rozsiahlych testovacích jázd absolvovala porota zložená z približne 100 automobilových novinárov z 30 krajín. Hodnotenia podrobne zaznamenali organizátori ankety World Car Awards. BMW radu 5 odrazilo konkurenciu 13 nových luxusných vozidiel a porotu si získalo nielen majestátnym výkonom svojho portfólia elektrifikovaných spaľovacích motorov, elektrickým pohonom, ale aj vysokým komfortom počas cestovania na dlhé vzdialenosti a množstvom digitálnych inovácií. „Sme veľmi radi, že sme získali toto prestížne ocenenie. Verdikt medzinárodnej poroty ukazuje, že naše produkty s výrazným charakterom a so svojimi typickými vlastnosťami značky BMW presvedčia a inšpirujú náročné cieľové skupiny na celom svete,“ povedal Bernd Körber, senior viceprezident BMW Brand and Product Management, Connected Company.

 

Viac o BMW radu 5 na linku tu a BMW i5 na linku tu.

 

https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/topic/4175/radu-5/

https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/topic/13317/bmw-i5/

 

BMW vyhralo titul číslo deväť v súťaži World Car Awards

World Car Awards boli vytvorené pred 20 rokmi, aby stáli popri národných a regionálnych oceneniach ako uznanie výnimočných inovácií a nových produktov na automobilových trhoch po celom svete. Tento rok sa okrem celkovej ceny udeľovali ceny v piatich kategóriách.

 

BMW v priebehu rokov nazbieralo osem víťazstiev v súťaži World Car Awards. Jedným z víťazov bolo BMW radu 7, ktoré bolo už v roku 2016 korunované za svetové luxusné vozidlo. V roku 2018 získalo BMW M5 titul World Performance Car.

 

Toto deviate víťazstvo bavorského prémiového výrobcu automobilov je ostatným z dlhého radu ocenení, ktoré nové BMW radu 5 nazbieralo za posledných pár mesiacov. Napríklad len čisto elektrická verzia pridáva do zbierky trofejí celkovo tri ocenenia „Car of the Year“ z Nórska, Dánska a Talianska.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych závodov po celom svete a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

 

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 spolupracovníkov.

 

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

WLTP combined: Energy consumption 18.9-15.9 kWh/100km; CO2 emissions 0 g/km; CO2 class A

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

Munich. Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť