Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW Group Basın Toplantısı, 83. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı, Cenevre, 5 Mart 2013

Dr. Norbert Reithofer BMW AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Herbert Diess BMW AG, Yönetim Kurulu Üyesi, Geliştirme

Oto-Şovlar

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

 

Dr. Norbert Reithofer, Yönetim Kurulu Başkanı, BMW AG

 

Bayanlar ve Baylar, BMW Group'a Hoşgeldiniz!

BMW i geleceğin kişisel mobilitesini temsil ediyor ve biz bu teknolojiyi bu yıldan itibaren hayata geçiriyoruz. Bu da sözlerimizin yalnızca lafta kalmadığını gösteriyor. Biz harekete geçiyoruz, çükü E-mobilitenin geleceğin teknolojisi olduğuna inanıyoruz. Dünyanın nasıl değişmekte olduğunu hepimiz biliyoruz. Mega şehirlerde otomobillerin geleceği, günümüzde düşük emisyondan sıfır emisyon teknolojilerine doğru yerinde adımlar atmamıza bağlıdır. Gerçek sürüş keyfinin emisyonsuz da gerçekleşebileceğine yürekten inanıyoruz.

BMW i ürün yelpazesi, geniş kapsamlı olanaklar sunmaktadır. Burada Cenevre'de gördüğünüz, BMW i3'ün bir modeli olan BMW i3 Concept Coupe'dir.

Size şu kadarını söyleyebilirim: Bu Coupe de kullanılan bileşenlerin çoğu, serinin otomobillerinde kullanılanlara benzerdir. Bu model, tamamen elektrikli BMW eDrive teknolojisinin üstün dinamiklerini vurgulamaktadır. BMW i3 gibi, Coupe de 170 bg'lik maksimum güç çıkışı sağlar. Bu e-drive motor teknolojisi müşterilerin adı “Bayerische Motoren Werke AG.” olan bir şirketten bekleyeceği üzere, tamamen bizim tarafımızdan geliştirilmiştir.  Otomobilin alt kısmı tamamen e-drive’a gücü sağlayan lityum iyon bataryaları ile donatılmıştır.

Müşterilerin elektrikli otomobil almaya, cazip teklifleri duyduklarında karar vereceklerine inanıyoruz. Yine de bu başarıyı garanti etmez. Fakat ben bir mühendisim ve bildiğim bir şey var ki, teknik gelişmeler ve öncü çalışmalar cesur bir yaklaşım gerektirir. BMW Group olarak e-mobilite kavramını bütünsel bir bakış açısıyla ve açıkçası diğer tüm otomobil üreticilerinden çok daha kapsamlı şekilde ele aldık.

 

Bu şu anlama geliyor:

  • Tüm yaşam alanları ve teknik aksamı kapsayan yepyeni bir otomobil konsepti,
  • CFRP gibi yeni malzemeler, (carbon fiber reinforced plastic - karbon fiber ile güçlendirilmiş plastik)
  • Sürdürülebilir üretim,

 

Basın mensupları, BMW i3'ü 2013 sonbaharda test etme şansına sahip olacak. Ben bu sürüş keyfini birkaç kez yaşadım hem çevik hem de sessiz bu otomobil ile şehir içinde dolaşmanın şüphesiz gerçek sürüş keyfi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sizlere küçük bir gösteri yapmaktan mutluluk duyardım, ama maalesef standımız bunun için çok küçük.  BMW i3 Concept Coupe'ye çok teşekkürler!

BMW i model yelpazesi, BMW Group olarak sahip olduğumuz ileri görüşlülüğün bir örneğidir. Müşterilerimize sürekli olarak onların bireysel taleplerini karşılayacak ve onlara ek avantajlar sağlayacak yenilikçi çözümler ve cazip hizmetler sunmayı amaçlıyoruz. Şimdi sunacağımız otomobil ise bunun kanıtıdır.

BMW 3 Series Gran Turismo'nun dünya prömiyerine hoş geldiniz!

BMW 3 Serisi, BMW markasının dünya çapındaki mükemmel itibarını kazanmasında çok önemli bir rol oynadı. 1975'te tanıtılan ilk neslinden şu anki altıncı nesline kadar, her zaman premium segmentteki en başarılı model serisi oldu. BMW 3 Serisi Sedan ve BMW 3 Serisi Touring'den sonra, 3 Serimizi yenilikçi, bağımsız bir model olan BMW 3 Serisi Gran Turismo ile tamamlıyoruz.

Bu model, bir kez daha müşterilerimizi ön planda tuttuğumuzu kanıtlıyor.

Peki, BMW 3 Serisi GT müşterilerine ne sunuyor?

  • Hafifçe yükseltilmiş koltuk konumu;
  • Maksimum koltuk konforu;
  • Geniş bagaj kapasitesi;

 

Dolayısıyla, kompakt spor segmentte yeni bir otomobil konseptini bekleyenlerin beğenisine sunuluyor.

Gran Turismo’nun, Sedan'ın atletik dinamiklerini Touring'in mükemmel işlevselliği ile birleştirdiği daha ilk bakışta göze çarpıyor. Geniş boyutları, yolculara hem önde hem de arkada iç mekan ferahlığını hissettiriyor ve geniş diz mesafesi sağlıyor.

BMW i3 ve BMW 3 Serisi GT, markalarımızın (BMW, MINI ve Rolls-Royce) bu yıl tanıtacakları yeni modellerin yalnızca ikisidir. 2012 rekor yılından sonra, satışları grup düzeyinde daha da fazla artırmayı planlıyoruz.  İlk iki ayda satılan 250.000'den fazla otomobille, daha şimdiden şirket tarihimizi en iyi yıl başlangıcını gerçekleştirdik. İsviçre'de de, bu yılın Ocak ve Şubat aylarında yeni bir rekor kırarak çok sayıda müşterimizi otomobilleriyle buluşturduk.

BMW 3 Serisi Gran Turismo, Haziran ortasından itibaren pazara sunulacak.
Meslektaşım Herbert Diess, bu heyecan verici modelle ilgili şimdi sizlere daha fazla bilgi verecek. Çok teşekkürler!

 

Dr. Herbert Diess, Yönetim Kurulu Üyesi , Geliştirme

 

Bayanlar ve Baylar,

BMW, bundan önce de birkaç yeni segment yarattı. Buna örnek olarak BMW X5, BMW X6, BMW M3 ve BMW 3 Serisi kompakt spor sedanı hatırlayabiliriz.

Yine bu anlardan birini yaşıyoruz. Yeni BMW 3 Serisi GT'nin otomobil sektöründe öncüsü yok. Bu nedenle karşınızda orijinal bir BMW duruyor. Birçok dış tasarım özellikleri 3 Serisi GT'ye bağımsız karakterini ortaya koyan bir görünüm kazandırıyor.

  • Tipik BMW oranları,
  • Hafif eğimli, Coupe benzeri tavan,
  • Çerçevesiz kapı camları,
  • Otomatik olarak açılıp kapanan geniş bagaj kapağı,

 

110 milimetre uzatılmış aks aralığıyla yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo, BMW 3 Serisi Touring'den 200 milimetre daha uzundur. Ayrıca, Touring'den 81 milimetre daha yüksektir.

Koltuk konumu hem önde hem arkada yükseltilmiştir. Bu daha iyi bir görüş sağlayarak otomobilden inmeyi ve otomobile binmeyi kolaylaştırır. Yolcuların 72 milimetrelik ek diz mesafesinin keyfini çıkarabilecekleri arka kısımdaki alan genişliğini gerçekten hissedebilirsiniz.

Bagaj 520 litrelik yükleme kapasitesine sahiptir, bu BMW 3 Serisi Touring'den 25 litre daha fazladır. Bagaj alanı yüklemeyi kolaylaştırmak için, geniş şekilde açılabilen arka kapağa sahiptir. Bagaj kullanımını çok daha uygun hale getirmek için, isteğe bağlı olarak akıllı açılma özelliği edinilebilir. Bu şekilde, bagajı elinizi kullanmadan açmanız mümkündür. Gerekli olan tek şey ayağınızın küçük bir hareketidir.

Ayrıca, arka koltuk sırası 40:20:40 oranında bölünmüştür ve arka sırt dayamaları öne doğru katlanabilir. Pazara sunumundan itibaren, yeni BMW 3 Serisi Gran Turismo, 143 bg'den 306 bg'ye kadar yükselen maksimum çıkış gücü aralıklarıyla üç benzinli ve iki dizel motorla beraber sunulacaktır. Bu beş seçeneğin tamamı da, BMW TwinPower Turbo Teknolojisi sayesinde güçlü, sofistike ve verimlidir.

Sürüş keyfi ve işlevselliğin yanı sıra, diğer odak noktamız da verimlilik oldu. Verimlilik; tüketim açısından optimize edilmiş benzinli ve dizel motorların yanı sıra, Hava Perdesi, Hava Kanalı ve aktif arka spoyler ile optimize edilmiş aerodinamiği  ve akıllı hafif yapıyı içeriyor.

Otomatik start/stop işlevi ve fren enerjisi geri kazanımı gibi ek özellikler de yakıt tüketimini ve emisyonu azaltmada etkili oldu. ECO PRO modu ve yeni ECO PRO Route işlevi, yüzde 20'ye kadar ek bir tasarruf potansiyeli sağladı. Ve tüm bu özellikler Efficient Dynamics çatısı altında sunuluyor.

Ek olarak, sürüş destek sistemleri ve mobilite hizmetleri kapsamlı bir şekilde sunulmaktadır. Bunlar, seri donanımın ya da BMW ConnectedDrive'ın bir parçasıdır. Bu, yeni BMW 3 Serisi GT'nin, güvenlik, konfor ve haber/eğlence açısından yeni standartlar belirlediğini gösterir.

Bu sınıfta benzersiz olan bir nokta da, önemli bilgileri yüksek çözünürlükle ön cama yansıtan son nesil çok renkli head-up display'dir. Özel donanım olarak sunulan uygulamalar ve ücretsiz BMW Connected uygulaması, yolcuların sosyal ağlara, internet radyo istasyonlarına ve iPhone'larının takvim işlevine erişmelerini sağlar.

Gördüğünüz gibi 3 Serisi Gran Turismo, bütün yönleriyle ele alınmış bir pakettir.

Gerçek sürüş keyfi, verimlilik, işlevsellik ve duygusal tasarım bu modelin eşsiz birleşimini oluşturur.

 

Şimdi tüm bunları kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Çok teşekkürler!

 

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / İstanbul / Türkiye

kurumsal.iletişim@borusanotomotiv.com

Medya İnternet Sitesi: https://www.press.bmwgroup.com/pressclub/p/tr/startpage.html

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç