Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Oxford'da Doğum günü Kutlamaları: Yeni MINI, Sör Alec Issigonis'in 107. doğum gününde tanıtılacak.

İngiltere doğumlu Yeni model MINI, klasik Mini'nin yaratıcısı anısına 18 Kasım 2013'te MINI Oxford Tesisi'nde üretilerek tanıtılacak. Yeni MINI aynı hafta içinde Los Angeles Motor Show ve Tokyo Motor Show'da da MINI meraklılarının beğenisine sunulacak.

MINI
·
Los Angeles
 

Press Contact.

Naz Erdoğan
BMW Group

Tel: +90 212 412 06 58

send an e-mail

İ ngiltere do ğ umlu Yeni model MINI, klasik Mini'nin yarat ı c ı s ı an ı s ı na 18 Kası m 2013'te MINI Oxford Tesisi'nde üretilerek tan ı t ı lacak. Yeni MINI ayn ı hafta içinde Los Angeles Motor Show ve Tokyo Motor Show'da da MINI meraklılarının beğenisine sunulacak.

 

Münih / Oxford. Kompakt ve küçük otomobiller segmentinde sürüş heyecanı, otomobil içi bilgi-eğlence ve premium kalite için yeni bir çağ giderek yaklaşıyor. Yeni MINI dünya prömiyeri, MINI Oxford Tesisi’nde bir otomobil devrimi başlatan adam Sör Alec Issigonis'in 107. doğum gününde, 18 Kasım 2013'te düzenlenecek. Aynı günün gecesinde ise Yeni MINI için Londra’da bir parti organize ediliyor.

 

Yeni MINI aynı hafta içinde,  Los Angeles ve Tokyo'da gerçekleşecek fuar prömiyerleri ile de uluslararası MINI meraklılarının karşısına çıkacak. 20 Kasım 2013'te önce Tokyo Motor Show, Japonya'nın ve birkaç saat sonrasında ise Los Angeles Motor Show, California, ABD'nin spot ışıkları premium kompakt ve küçük otomobiller segmentinin yeni yıldızı üzerinde olacak. Yeni MINI, 2014 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

 

İ ngiltere'de do ğ du, en iyi gelenekle yo ğ ruldu.

Yeni MINI de selefi gibi Oxford'da üretilecek. Üretimin başlangıcı ve dünya prömiyeri, 100 yıldan fazla bir süredir tarihi Oxford'da otomobil üreten MINI Tesisi'nin jübile yılının önemli etkinlikleri olacaklar.

 

Dünya prömiyerinde, MINI'nin kökleri ve orijinal simgenin yaratıcısı kutlamalarla anılacak. Alec Issigonis, Mini'yi 1959 yılında piyasaya sunduğunda otomobil endüstrisinde bir devrim yarattı. Enine monte edilmiş motoru, önden çekişli sürüşü, her dört köşede  bulunan tekerlek setleri, gelişmiş yürüyen aksamı, yalnızca yolcular ve bagaj için küçük kaplama alanında eşi görülmemiş bir kabin alanı yaratmakla kalmadı, aynı zamanda araca istisnai bir sürüş çevikliği de kazandırdı.

 

Issigonis'in Mini'de ortaya koyduğu konseptler, gelecek nesil kompakt ve küçük otomobillerin temellerini oluşturdu. Bu ilkeler en modern formları ile yeni MINI'de karşımıza çıkmaya devam ediyorlar. Tümüyle yeni motorlar ve şasi teknolojileri, MINI Connected yenilikleri ve daha da saf hale getirilen premium kalite; onun, sınıfında sürüş keyfi konusunda yeni bir mihenk taşı olmasını sağlayacak.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / İstanbul / Türkiye

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç