Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW i3 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Sergilenecek! Dünyanın İlk Lüks Elektrikli Otomobili BMW i3, Frankfurt’ta Arenaya Çıkıyor!

Elektrikli otomobil kavramında kendinden emin ve cesur adımlarla ilerleyen BMW Group, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda BMW i markasıyla boy gösterecek! Geçtiğimiz günlerde Londra, New York ve Pekin’de düzenlenen eş zamanlı etkinlikler ile ön tanıtımı yapılan BMW i3, Frankfurt Fuarı kapsamında dünyanın dört bir yanından gelecek olan otomobil severlerin karşısına çıkacak. i projesi kapsamında 2007’den bu yana yürütülen araştırma ve geliştirme çalışmalarının dünyanın dört bir yanındaki çevresel, ekonomik ve sosyal değişimlerden etkilenen sürdürülebilir mobilite çözümlerinin ilk somut kanıtı olarak tanıtılan BMW i3, tamamen elektrikle çalışacak şekilde tasarlanan dünyanın ilk lüks otomobili olmasıyla da şimdiden ön plana çıkıyor.

Oto-Şovlar
·
BMW
·
BMW i
·
Frankfurt
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Elektrikli otomobil kavramında kendinden emin ve cesur adımlarla ilerleyen BMW Group, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda BMW i markasıyla boy gösterecek! Geçtiğimiz günlerde Londra, New York ve Pekin’de düzenlenen eş zamanlı etkinlikler ile ön tanıtımı yapılan BMW i3, Frankfurt Fuarı kapsamında dünyanın dört bir yanından gelecek olan otomobil severlerin karşısına çıkacak. i projesi kapsamında 2007’den bu yana yürütülen araştırma ve geliştirme çalışmalarının  dünyanın dört bir yanındaki çevresel, ekonomik ve sosyal değişimlerden etkilenen sürdürülebilir mobilite çözümlerinin ilk somut kanıtı olarak tanıtılan BMW i3, tamamen elektrikle çalışacak şekilde tasarlanan dünyanın ilk lüks otomobili olmasıyla da şimdiden ön plana çıkıyor.

 

“Dünyanın En Beğenilen İlk 500 Şirketi” arasında ilk 15 içerisinde yer alan tek otomobil üreticisi ve tek Avrupa şirketi olan BMW Group, sıfır emisyon ve hiç bir elektrikli aracın boy ölçüşemediği bir güce sahip BMW i3 modeliyle Frankfurk’ta elektrikli şova hazırlanıyor! Tasarım olarak BMW markasının karakteristik stil özelliklerini taşıyan çizgilere sahip BMW i3, ayı zamanda cesur geometrik hatlarıyla da kendini belli ediyor. 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0-100 km/s hızlamasını 7.2 sn’de tamamlayan BMW i3, iki farklı menzile olanak sağlayan teknolojik alt yapısıyla da ön plana çıkıyor.

 

BMW i3’ün lityum iyon bataryası gündelik sürüşte 130 – 160 kilometre gibi bir menzili görebilmesine olanak verirken bu menzil, ECO PRO modunda 20 kilometre kadar ve ECO PRO+ modunda ise yine aynı mesafe kadar artar. Arzu edildiği takdirde BMW i3, belirli bir değerin altına düştüğü anda hareket hâlindeyken lityum iyon bataryasının şarjını sabit bir seviyede tutan menzil uzatıcı motorla da alınabilir. Bu görev, 34 HP güç üreten ve arka aksın üzerinde, elektrik motoruna bitişik şekilde yerleştirilen 650 cc iki silindirli benzinli motor tarafından yerine getirilir. Menzil uzatıcı, otomobilin azami menzilini günlük sürüşte 300 kilometreye kadar yükselterek benzersiz bir üstünlüğe sahip olmasını da sağlamaktadır. BMW i3, sadece elektrik gücü üretmek için kullanılan menzil uzatıcı ile donatılmış dünyanın ilk elektrikle çalışan otomobili olmasıyla da farklılığını ortaya koyuyor.

 

Ayrıntılı bilgi için;

Fatma Tüker, Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim Müdürü

 

fatma.tuker@borusanotomotiv.com

borusanotomotiv.kurumsaliletisim@borusanotomotiv.com

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç