Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Hem Lüks Hem Elektrikli BMW i3’ten Fuar Şovu! Elektrikli BMW i3, Fuar Standında 9 Bin Km’yi Aşkın Yol Katedecek!

Gelecek artık başladı ve i3 yalnızca bir başlangıç! BMW i markası altında seri üretim olarak yollara çıkacak ilk model olan BMW i3, 12 gün sürecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda BMW Group’un sıra dışı stand tasarımı sayesinde 9 bin km’yi aşkın yol katedecek.

BMW i3
·
Oto-Şovlar
·
Frankfurt
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~2,58 MB)

BMW i markası altında seri üretim olarak yollara çıkacak ilk model olan BMW i3, 12 gün sürecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda BMW Group’un sıra dışı stand tasarımı sayesinde 9 bin km’yi aşkın yol katedecek. Fuar standının üstünde yer alan 300 metrelik sonsuzluk işareti şeklindeki pistte fuar boyunca elektrik gücü ve dolayısıyla emisyonsuz biçimde tur atacak olan BMW i3, Türkiye’nin Akdeniz’den Ege’ye ve oradan Karadeniz’e uzanan tüm deniz sınırlarından daha fazla bir yol yaparak şovunu tamamlayacak. BMW AG Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr.-Ing. Herbert Diess, BMW i markasıyla otomotivde devrim gerçekleştirdiklerini vurgularken, şimdiden 100 binden fazla kişinin test sürüşü için talepte bulunmasının önemine dikkat çekerek “Gelecek artık başladı ve i3 yalnızca bir başlangıç” açıklamasında bulundu.

 

BMW i markasıyla Frankfurt Otomobil Fuarı’nda adeta şov yapan BMW Group, yenilikçi fuar standı tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 12 gün sürecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yer alan standının bir parçası olan “Sonsuzluk Pisti” isimli 300 metrelik test parkurunda tur atacak olan BMW i3, toplam 9 bin 100 km yol katedecek. Sadece elektrik motorunun gücüyle Türkiye’nin toplam deniz sınır uzunluğundan daha uzun bir yol yapacak olan BMW i3, bu süre zarfında hiç emisyon üretmeden bu görevi tamamlayacak.

 

Dünyanın ilk lüks elektrikli otomobili unvanına sahip BMW i3 ile ilgili fuarda bir açıklama yapan BMW AG Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr.-Ing. Herbert Diess, BMW i3 için şimdiden 100 binden fazla kişinin test sürüşü için başvurduğunun önemine dikkat çekti. Tasarım olarak BMW markasının karakteristik stil özelliklerini taşıyan çizgilere sahip BMW i3, aynı zamanda cesur geometrik hatlarıyla da kendini belli ediyor. 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0-100 km/s hızlamasını 7.2 sn’de tamamlayan BMW i3, iki farklı menzile olanak sağlayan teknolojik alt yapısıyla da ön plana çıkıyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / İstanbul / Türkiye

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç