Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW NAIAS Detroit 2014’te.

18 - 26 Ocak tarihleri arasında 26. NAIAS’ta BMW de BMW M GmbH'nin yeni modelleri ile BMW i3 ve BMW i8 plug-in hibrid spor otomobilleri, BMW X1 ve Pure Fusion Tasarımına sahip BMW Z4 Roadster için en son model geliştirmelerini sergileyecek. Çığır açan yeniliklerin diğer örnekleri arasında en son BMW ConnectedDrive özellikleri ve BMW'nin EfficientDynamics teknolojisindeki gelişmeler yer alıyor.

E89
·
E84
·
Oto-Şovlar
·
Sürdürülebilirlik
·
BMW Group Design
·
BMW
·
BMW M
·
BMW i
·
Z4
·
X1
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(80x, ~309,97 MB)

2014 NAIAS, BMW 2 Serisi Coupé modelinin yanı sıra yüksek performanslı iki spor otomobil BMW M3 Sedan ve BMW M4 Coupé modellerinin de prömiyerine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, BMW i3 ve BMW i8 modelleri de tanıtılıyor. BMW M GmbH'nin yeni modelleri ile BMW i3 ve BMW i8 plug-in hibrid spor otomobilleri kendilerine özgü kişiliklere sahiptir ve yenilikçi güç aktarım mekanizmaları ve akıllı hafif yapı söz konusu olduğunda BMW'nin sıra dışı geliştirme yeteneğini yansıtırlar.

18 - 26 Ocak tarihleri arasında 26. NAIAS’ta BMW de BMW X1 ve Pure Fusion Tasarımına sahip BMW Z4 Roadster için en son model geliştirmelerini sergileyecek. Çığır açan yeniliklerin diğer örnekleri arasında en son BMW ConnectedDrive özellikleri ve BMW'nin EfficientDynamics teknolojisindeki gelişmeler yer alıyor.

İki tekerlekli performansın gerçek keyfi de, BMW Motorrad tarafından, yeni BMW R nineT'nin prömiyeri ile sergilenecek.

 

BMW M3 ve BMW M4; başlangıç noktasında dünya prömiyeri.

Yeni BMW M3 Sedan ve yeni BMW M4 Coupé modellerinin dünya prömiyeri ile BMW M GmbH tarafından sunulan yüksek performanslı spor otomobillerin etkileyici tarihinde yeni bir çağ başlıyor. BMW M3 Sedan ve BMW M4 Coupé modelleri ise bu çağın başlangıç pozisyonunu paylaşıyorlar. DNA'ları tamamen günlük sürüş işlevselliğinin, motor sporları genleriyle birleşimine dayanıyor. Önceki modellerine kıyasla bu modeller, yeni geliştirilen yüksek devirli, sıralı altı silindirli motor ve 431 beygirlik güç sağlayan M TwinPower Turbo teknolojisi ile üstün bir performans sunuyor.

Her bir M otomobilinin süspansiyonu ve güç aktarımı, motorun performans özelliklerini uyumlu hale getirmek için hassasiyetle ayarlanmıştır. İyileştirilmiş ağırlık da bu otomobillerin genel performans özelliklerini geliştirir. Tek parça tahrik milinin karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilmesi döner ağarlığın azaltılarak daha iyi gaz pedalı tepkisi kazanılmasını sağlamıştır.

 

BMW 2 Serisi Coupé; premium kompakt segmentinde daha fazla dinamik.

BMW 2 Serisi Coupé modelinin dünya prömiyeri de 2014 NAIAS'taki önemli olaylar arasında. Yeni seri, spor ve şık coupé tasarımı ile premium kompakt segmentinde tipik bir BMW olduğu izlenimini veriyor. Pazardaki tüm rakiplerinden farklı olarak, BMW 2 Serisi Coupé, üç kutu tasarımlı gövde ile benzersiz bir otomobili temel alıyor ve bu seriye özel olarak üretilen motor seçenekleri ve buna ek olarak kanıtlanmış arkadan çekiş teknolojisi sunuyor. Dört kişilik geniş oturma alanı, yenilikçi donanımı ve seçeneklerine ek olarak optimize edilmiş verimlilik özellikleri bu otomobili selefi olan BMW 1 Serisi Coupé’den ayırıyor.

 

BMW i3 ve BMW i8; daha fazla sürüş keyfi için sürdürülebilir konseptler.

CFRP'nin geniş çaplı kullanımı, yeni BMW i markasını temsil eden, bu hafif ve mukavemetli yolcu kabinlerine sahip ilk seri modellerin yenilikçi karakterine katkıda bulunuyor. Otomotiv sektöründe CFRP üretimi söz konusu olduğunda, dünya liderliğini BMW Group kimseye bırakmıyor.

BMW Group ve SGL Group ortak girişimi ile Moses Lake Washington'da kurulan tesis, tamamen BMW i otomobilleri için tedarik zincirine entegre bir karbon fiber üretim tesisidir.

BMW i3, saf elektromobilite için özel olarak tasarlanmış ilk premium otomobildir. Yenilikçi BMW i tasarım diline sahip beş kişilik otomobil cömert bir iç alan ve dört koltuk sunmaktadır. 170 bg/125 kW elektrikli motordan güç alır ve günlük trafik koşullarında 130 ila 160 kilometre arasında menzile sahiptir. İlk kez, sportif BMW duygusu ile emisyonsuz sürüş şehir içi ortamlarda mobilite için şaşırtıcı çeviklik ve rahatlık ile birleştirilmiştir.

İsteğe bağlı Menzil Uzatıcı ile BMW i3’ün menizili 300 kilometreye kadar uzatılabilir.

Dünyanın en gelişmiş spor otomobili tartışmasız BMW i8 modelidir. Bu model, yüksek performanslı bir spor otomobilin dinamikleri ile küçük bir otomobilin yakıt tüketimi ve emisyon seviyelerini birleştirir. Vizyon sahibi tasarımıyla 2+2 kişilik otomobil, emisyonsuz şehir içi sürüşe uygundur ve şehir dışı yollar ve otoyollar için sportif performans sunar. Otomobilin plug-in hibrid sistemi, 231bg / 170kW güç üreten BMW TwinPower Turbo teknolojisi içeren süperşarjlı bir üç silindirli benzinli motor ve 131bg / 96kW gücünde bir elektrikli motor biçiminde BMW eDrive teknolojisinden oluşur. Her iki motorun gücüyle BMW i8, 0-100 km/s hıza yalnızca 4,4 saniyede ulaşır. Plug-in hibridler için AB test döngüsü uyarınca ortalama yakıt tüketimi 2.5 litre/100 kilometredir.

 

BMW X1; üstün sürüş deneyimi, geliştirilmiş premium iç tasarım.

Yeni dış tasarım vurguları ve premium iç tasarımın geliştirilmesiyle BMW X1 gerçek sürüş keyfi ve segmentinin premium özelliklerinin kusursuz örneği olan konumunu pekiştirmektedir. Kompakt BMW X modeli için BMW ConnectedDrive özelliklerinin seçenekleri 2014 yılı ilkbaharında tekrar genişletilecektir.

 

Pure Fusion Tasarımıyla BMW Z4; ayrıcalıklı estetik.

Açık havada sürüş keyfi BMW Z4 ile artık şık bir görünüm ve duygu ile birleştirilebilir. Roadstar, seçilen premium renkleri ve malzemeleri sportif şıklığı yansıtmak üzere uyumlu hale getiren Pure Fusion Tasarımı olarak bilinen yeni donanım paketiyle sunulur.

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç