Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

MINI NAIAS Detroit 2014’te.

2014 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (NAIAS) MINI sunumunun odak noktası, orijinal bir modelin yeni jenerasyonu olacak. Premium İngiliz markası, farklı ve dikkatle sadeleştirilmiş tasarımı, daha da artırılmış sürüş heyecanı ve küçük otomobil segmentinde benzeri olmayan yenilikçi özellikleriyle yeni MINI'yi tanıtacak. Dikkatler Detroit'te sadece bu yeni üye üzerinde değil aynı zamanda MINI ailesinin diğer altı üyesinin de üzerinde olacak.

F56
·
MINI
·
John Cooper Works
·
Tasarım yayınları, Konseptler, Çalışmalar
·
Oto-Şovlar
 

Press Contact.

Naz Erdoğan
BMW Group

Tel: +90 212 412 06 58

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(29x, ~187,53 MB)

Detroit'te gerçekleştirilecek 2014 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda (NAIAS) MINI sunumunun odak noktası, orijinal bir modelin yeni jenerasyonu olacak. Premium İngiliz markası, farklı ve dikkatle sadeleştirilmiş tasarımı, daha da artırılmış sürüş heyecanı ve küçük otomobil segmentinde benzeri olmayan yenilikçi özellikleriyle yeni MINI'yi tanıtacak. Dikkatler Detroit'te sadece bu yeni üye üzerinde değil aynı zamanda MINI ailesinin diğer altı üyesinin de üzerinde olacak. Böylelikle, markanın tarihinde daha önce görülmemiş bir model çeşitliliği yansıtılacak. Ayrıca MINI, 18 - 26 Ocak tarihleri arasında NAIAS ziyaretçilerine üst düzey sürüş heyecanının yeni formuyla tanışma fırsatını da sunacak. MINI John Cooper Works Concept prömiyeri Detroit'te gerçekleştirilirken, gerçek yarış tutkusunu da ziyaretçilere aktarılacak.

 

Yeni MINI ile daha fazla yenilik, daha fazla genişlik, daha fazla sürüş heyecanı. MINI'nin son nesli olan F56 modeli, bir kez daha kişisel tarz, premium kalite ve son teknolojinin öncülüğünü yapıyor. Tasarımının tamamen evrimsel nitelikte sadeleştirilmesi, tümüyle yeni motorlar ve yenilikçi sürüş destek sistemleri, MINI'yi her zamankinden daha atletik, verimli, heyecan verici ve yenilikçi yapıyor. Otomobilin karakteriyle özdeşleşmiş go-kart ruhu, artırılmış sürüş konforu ve ilk kez opsiyonel bir özellik olarak sunulan ayarlanabilir amortisörlerle zenginleştiriliyor.

 

Yeni MINI'nin dört koltuğu da hareket alanını artırırken, bagaj bölmesi yüzde 30 oranında genişletiliyor. Yeni bir ekran ve kullanım konsepti, yenilikçi sürüş destek sistemleri ve en güncel MINI Connected özellikleri de sürücü ve MINI arasında daha sıkı bir bağ kurulabilmesini sağlıyor. Yeni MINI aynı zamanda sınıfında LED farlara ve Head-Up Display'e sahip ilk otomobil.

 

MINI Cooper ve MINI Cooper S modelleri ile geliştirilen standart 6 ileri manuel şanzıman veya opsiyonel 6 ileri otomatik şanzımanla sipariş edilebilecek. Motorlar ve şanzıman, ağırlığı optimize edilmiş tasarım ve geliştirilmiş aerodinamik özellikler, kapsamlı MINIMALISM teknolojisiyle birlikte yeni MINI'nin gelişmiş verimliliğine katkıda bulunuyor.

 

MINI model programı: Çeşitlilik ve bireysel stile dayanan başarı.

Markanın yeniden piyasaya sunulmasının ardından geçen 12 yılda MINI ailesi toplam yedi üyeye yükseldi. Markaya özgü nitelikler klasik MINI'nin yanı sıra MINI Clubman, MINI Coupé ve MINI Cabrio ve MINI Roadster modellerinde de yer alıyor.

Şimdi yeni bir pazar segmentine doğru genişleyen girişimci markayı temsil eden iki model daha var. Markanın ilk dört kapılı, büyük bir bagaj kapısına ve beş yolcu kapasitesine sahip ilk modeli olan MINI Countryman bunun öncüsü sayılıyor. Bu yerinde durmayan çok amaçlı otomobile, premium kompakt segmentinde dünyanın ilk Sports Activity Coupé otomobili olan MINI Paceman katılıyor. MINI için özel olarak geliştirilen ALL4 dört çeker sistemi, MINI Countryman ve MINI Paceman ile birlikte sunuluyor.

 

Detroit'te dünya prömiyeri: MINI John Cooper Works Concept.

Türkiye'de de son derece sportif özelliklere sahip olan John Cooper Works modelleri, özellikle performans tutkunu MINI meraklılarının imdadına yetişiyor. NAIAS 2014'te MINI ziyaretçilerine, markanın çok derinlere kök salmış olan yarış tutkusunun geleceği hakkında bir ilk izlenim sunuluyor. Detroit'te prömiyeri gerçekleştirilecek MINI John Cooper Works Concept, küçük otomobil segmentinde yer alan bu hayranlık uyandıran üst düzey spor otomobilin yeni neslini temsil ediyor.

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç