Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW, 2014 84. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda.

BMW üç dünya, üç Avrupa prömiyeri ve geleceği bugünden sunan modelleriyle 84. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yerini alıyor. Her geçen gün daha da genişleyen model ailesiyle BMW, meraklılarının her ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış yeni modeller sunmaya devam ediyor.

F45
·
F22
·
F36
·
F25
·
F80
·
F82
·
I01
·
I12
·
Oto-Şovlar
·
BMW
·
2. Serisi
·
Active Tourer
·
Coupé
·
4 Serisi
·
Gran Coupé
·
X3
·
BMW M
·
M Serisi
·
M3
·
BMW i
·
BMW i3
·
M4
·
i8 Coupé
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(104x, ~412,4 MB)

BMW üç dünya, üç Avrupa prömiyeri ve geleceği bugünden sunan modelleriyle 84. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yerini alıyor.

Her geçen gün daha da genişleyen model ailesiyle BMW, meraklılarının her ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış yeni modeller sunmaya devam ediyor.

 

Gündeminde birçok Avrupa ve dünya prömiyeri bulunan BMW, 2014 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nı günümüzün müşteri gereksinimlerini karşılamaya ve bazı modellerde tamamen yeni pazar segmentleri yaratmaya yönelik yeni modellerini sunmak üzere değerlendiriyor. Dünya prömiyeri yapılacak modeller arasında, işlevsel alan kullanımına odaklanan ve tamamen yeni bir kompakt sınıf oluşturan BMW 2 Serisi Active Tourer, orta ölçekli otomobiller segmentinde yeni bir dört kapılı Coupé modeli olan BMW 4 Serisi Gran Coupé ve başarılı BMW X3 modelinin ikinci nesli yer alıyor. Yeni ve özel bir model olan BMW 2 Serisi Coupé Avrupa'da ilk kez görücüye çıkıyor, bu modele yeni BMW M3 Sedan ve BMW M4 Coupé eşlik ediyor. BMW Group aynı zamanda BMW i3 ve gelişmiş BMW i8 spor otomobil ile gelecekteki odak noktasını ve BMW i modellerinin çok yönlülüğünü vurguluyor. BMW i8 seri üretim bir otomobilde dünyada ilk kez lazer far kullanımını tanıtırken, BMW'nin geleneksel olarak her yıl Mart ayında gerçekleşen Cenevre Otomobil Fuarı'ndaki programı BMW ConnectedDrive tarafından sunulan yeni hizmetlerle tamamlanıyor.

 

BMW 2 Serisi Active Tourer: Dinamikler ve mekanın işlevsel kullanımı.

Yeni BMW 2 Serisi Active Tourer dünya prömiyerini Cenevre'de gerçekleştiriyor. Bu yeni model yepyeni bir otomobil sınıfı yaratırken, aynı zamanda konfor ve mekanın işlevsel kullanımını, premium kompakt sınıfta sunduğu dinamik güç, stil ve şıklık gibi BMW'ye özgü değerlerle birleştiriyor. BMW 2 Serisi Active Tourer, BMW 2 Serisi ürün yelpazesinin ikinci üyesi olarak Coupe modelin izinden giderek, sportif duruşu ve birbiriyle uyumlu oranları ile görenleri her açıdan etkiliyor. Üç ve dört silindirli yeni turboşarjlı motorlar, kapsamlı bir BMW EfficientDynamics teknoloji paketi ve BMW ConnectedDrive ile etkileyici bir ağ bağlantısı, bu modelin sportif performansını ve üstün verimliliğini kusursuz bir sürüş keyfiyle tamamlıyor. BMW, çeşitlilik ve işlevsellik açısından kompakt sınıfta yer alan otomobillere özgü gereksinimleri karşılamak üzere 2 Serisi Active Tourer ile birlikte en son teknolojik yenilikleri barındıran bir önden çekiş sistemi ve BMW logosuyla özdeşleşen dinamik bir sürüş sunuyor.

 

BMW 4 Serisi Gran Coupe: Şıklığın ve lüksün yeni tanımı.

BMW 4 Serisi Gran Coupé 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen diğer bir otomobil. Premium orta ölçekli dört kapılı Coupé, BMW'nin model yelpazesini genişletmeye yönelik kararlılığını gösteriyor. BMW 4 Serisi Coupé ve Cabrio'nun ardından, yeni BMW 4 Serisi ailesinin üçüncü üyesi olarak sunulan Gran Coupé, iyi dengelenmiş oranları sayesinde kendisinden önceki orta ölçekli modellerin tümünden daha uzun, daha geniş ve daha dinamik. BMW 4 Serisi Gran Coupé, iki kapılı Coupé tarzını, geniş bagaj alanı sayesinde dört kapılı bir otomobilin işlevselliğiyle bir araya getiriyor.

 

BMW X3: Güçlü, ayrıcalıklı görünüm ve rakipsiz günlük kullanım.

BMW 2003 yılında X3'ü piyasaya sunarak yeni orta ölçekli Spor Aktivite Otomobili (SAV) segmentinin de kurucusu oldu. Böylelikle BMW X3, düşük yakıt tüketimi ve emisyonuyla sportif dinamizmin, kalitenin ve çevikliğin mükemmel bir örneği haline gelerek, 10 yılda bir milyonu aşan bir satış adedine ulaştı. Başarılı BMW X3 modelinin ikinci nesli de 2010 yılında gerçekleştirilen tanıtımından bu yana, kendi sınıfındaki en iyi iç mekan, bagaj alanı ve çok yönlülüğüyle otomobil tutkunlarının gönlünü kazandı. Şimdi BMW X3, segmentteki liderliğini pekiştirmeyi hedefliyor. Daha fazla güç üretirken, yine daha az yakıt tüketen iki yeni nesil motor, dinamik performansın artırılmasına ve kirliliğe neden olan emisyonun azaltılmasına hizmet ediyor. Yeni BMW X3'ün dış ve iç tasarımındaki değişiklikler, müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt veren ayrıntılı çözümlerle otomobilin pratik kullanımına yeni bir boyut kazandırıyor.

 

BMW 2 Serisi Coupé: Dinamizmin yeni boyutu.

BMW 2 Serisi Coupé Cenevre'de Avrupa prömiyerini kutlayan BMW ürün ailesinin yeni bir üyesi. BMW 2 Serisi Coupé, BMW 1 Serisi modellerinden bağımsız tasarımı, önemli oranda daha geniş ölçüleri, sportif performansa yönelik süspansiyon ayarı ve motor seçeneklerinin yanı sıra, daha kapsamlı standart donanımıyla ayrılıyor. Dört koltuklu BMW 2 Serisi Coupé, iki kapılı gövdesiyle BMW Coupé modellerine özgü özellikleri kompakt segmente taşıyor. Ağırlığı ön ve arka akslara neredeyse 50:50 oranında dağıtan gelişmiş süspansiyon teknolojisi ve arkadan itiş özelliği BMW'ye özgü sürüş dinamiklerine yeni bir boyut kazandırıyor.

 

BMW M3 Sedan, BMW M4 Coupé: Yenilikçi motor teknolojisi ve hafif tasarım.

Yeni BMW M3 Sedan ve yeni BMW M4 Coupé modellerinin ikisi de 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupa prömiyerini gerçekleştirirken, BMW M GmbH yüksek performanslı spor otomobilinin yeni modelini sergiliyor. Tümüyle yeni, yüksek devirli, sıralı altı silindirli, M TwinPower Turbo teknolojisine sahip motor 431bg azami güç ve önceki BMW M3 modelini neredeyse yüzde 40 oranında üstünde, 550 Newton metrelik azami tork üretiyor. Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu ise yaklaşık %25 oranında azaltılmış. BMW M3 Sedan ve BMW M4 Coupé (opsiyonel yedi ileri M çift kavramalı şanzıman ile birlikte sunuluyor) modellerinin ikisi de 0'dan 100km/sa hıza 4,1 saniyede erişiyor.

 

BMW i iki modelle sahneye çıkıyor: BMW i3 ve BMW i8 ile elektrikli sürüş.

Tamamen elektrikli motor sistemine dayalı ilk seri üretim otomobil ile şu anda dünyanın en ileri otomobili olma özelliğini taşıyan bir spor modeli bir arada sunan BMW i markası, bu hamlesiyle geleceğe yönelik otomobil konseptinin ne kadar geniş kapsamlı olduğunu gözler önüne seriyor. İki model de, premium sürüş deneyiminin sürdürülebilirliğe odaklanan yorumunu simgeliyor. İki modelde de yer alan elektrik motorları ve lityum-iyon yüksek gerilim bataryaları, modele özgü versiyonlarıyla BMW Group tarafından geliştirildi. BMW i'ye özgü bir diğer özellik de karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen ve ağırlığın azaltılmasında önemli bir rol oynayan LifeDrive mimarisi. BMW tarafından geliştirilen opsiyonel lazer farlar ise seri üretim bir otomobilde ilk kez sunulan bir başka yenilik. Lazer farlar geleneksel sistemlere kıyasla üç kat fazla ışık yoğunluğu ve iki kat fazla uzun far mesafesi sunarken, son derece düşük miktarda enerji tüketiyor.

 

BMW ConnectedDrive: %100 bağlantı, artırılmış güvenlik ve hizmet, rakipsiz esneklik.

BMW ConnectedDrive şimdi hareket halindeyken de kolaylıkla erişilen, kapsamlı ve rakipsiz mobilite hizmetlerini bir araya getiriyor. Entegre SIM kart bağlantısı sayesinde, BMW ConnectedDrive Mağazası müşterilerine istedikleri zaman 24 saat kişisel asistanlık hizmeti sağlayan Danışmanlık Hizmetleri gibi seçenekleri online olarak satın alma olanağı sağlıyor. ConnectedDrive Hizmetlerinin bir parçasını oluşturan SIM kart, Acil Durum Çağrısı fonksiyonu gibi özelliklerle birlikte de sunuluyor. BMW ConnectedDrive aynı zamanda tam renkli, yüksek çözünürlüklü BMW Head-Up Display dahil olmak üzere kapsamlı yardım ve güvenlik sistemi seçeneklerini de içeriyor. İşlevsel açıdan benzersiz çeşitliliğe sahip bu premium özellik hemen hemen tüm BMW otomobil sınıflarında sunuluyor.

 

Sorularınız için iletişim;

Borusan Otomotiv Kurumsal İletişim

Firuzköy Bulvarı No:21 34320 Avcılar / İstanbul / Türkiye

kurumsal.iletisim@borusanotomotiv.com

Article Media Material.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç